Egységes automatizációval állhat talpra az ipar

forrás: Prím Online, 2020. november 25. 09:37

Évente mintegy 20-30 milliárd dollárt költenek az ipari felhasználók az automatizációs rendszereik szervizelésére, karbantartására, azonban ennek az összegnek a túlnyomó többsége megtakarítható lenne, ha egységes automatizálási megoldásokat alkalmaznának – állapítja meg az ARC Advisory Group elemzése. 

Az ipari technológiára szakosodott kutatócég szerint a Schneider Electric által kifejlesztett EcoStruxure Automation Expert „a vezérlőrendszerek tervezéséhez használható rendkívül hatékony eszköz és egyben egy olyan korszak hírnöke, amelyben az automatizálási szoftverek a hordozhatóság és a hardvertől való függetlenség új szintjét érik el.” Az ARC „The Road to Universal Automation” című tanulmánya szerint az egységes automatizáció, vagyis a „kapcsold be és termelj” elven működő automatizálási szoftverkomponensek világa az alkalmazásokat olyan hordozható eszközökké alakítja, amelyek képesek növelni az ipari működés hatékonyságát, rugalmasságát, javítják a termelékenységét, fokozzák az agilitást és támogatják a fenntarthatósági célok elérését. 

 

A jelentés készítői szerint „a szabványosított automatizálási rendszer gazdasági szempontból rendkívül értékes lenne”. Az ipari felhasználók évente mintegy 20-30 milliárd dollárt költenek a már telepített automatizációs megoldásaikkal kapcsolatos szerviz- és karbantartási feladatokra. Ennek a kiadásnak a jelentős részét el lehetne kerülni egy szabványosított automatizálási réteg révén, ami értékes mérnökidőt takaríthat meg azáltal, hogy megszünteti a függést egy-egy megoldásszállítótól, illetve lehetőséget teremthet a további innovációra.

 

 

"A költségmegtakarításon túlmenően a szabványosítás lehetővé tenné a magasan képzett folyamatmérnököknek és technikusoknak, hogy inkább a termelés fejlesztésére és a változó üzleti igények kezelésére koncentráljanak, és ne csupán a régi kód átírásával kelljen foglalkozniuk" - jegyzi meg a jelentés. Az újonnan megjelenő szoftvereszközök és technológiák lehetővé teszik, hogy beköszöntsön a szoftver által definiált automatizálási rendszerek korszaka. Egy másik tanulmány szerint az EcoStruxure Automation Expert 68 százalékos megtakarítást hozott a mérnöki órák mennyiségében a jelenlegi automatizálási rendszerekhez képest

 

„A nagyobb gyártási rugalmasság, termelékenység és agilitás iránti mai igények megkövetelik, hogy az ipar is kihasználja az informatikai szoftverek felhőalapú forradalmában rejlő lehetőségeket. A hardver és szoftver szétválasztásával az ipari környezetben a szervezetek képesek lesznek automatizálni és ellenőrizni a műveletek tervezését és irányítását, valóra váltva ezzel az Ipar 4.0 ígéretét. A Schneider Electric EcoStruxure Automation Expert alkalmas arra, hogy betöltse a híd szerepét a régi gyakorlat és az új struktúra között. Ez a megoldás a Schneider Electric jövőképével és a nyílt automatizálási szoftverek iránti elkötelezettségével együtt jelentős előrelépést jelent az egységes automatizálás területén” - mondta el Harry Forbes, az ARC Advisory Group munkatársa. 

 

„A gépi tanulás, a kiterjesztett valóság, a valósidejű elemzés és az ipari IoT egyaránt nagy lehetőséget jelentenek az ipari vállalkozások és gyártók számára, hogy megfelelhessenek a mai, agilis és digitális világ igényeinek. Az új technológiákban rejlő potenciál kihasználását azonban korlátozzák a zárt, szorosan egy gyártóhoz kötődő automatizálási platformok, amelyek megnehezítik a legújabb technológiák alkalmazását, komoly kihívást jelentenek a harmadik felektől származó összetevők integrálása során, és nem mellékesen a frissítésük és fenntartásuk is igen költséges. A világjárvány utáni világban a gyártóknak képesnek kell lenniük arra, hogy gyorsan alkalmazkodjanak a működésükben a folyamatosan változó piaci viszonyokhoz. Az új és innovatív szoftverfunkciók zökkenőmentes és ellenőrzött módon történő alkalmazása révén az iparban használt automatizálási rendszerek folyamatosan naprakészek lesznek. Az egységes automatizálás ösztönzően hathat az innovációra az egész iparban, gondoljunk rá úgy, mint az Ipari Automatizálás App Store-jának kezdetére” - mutatott rá Fabrice Jadot, a Schneider Electric „Industrial Automation Incubator” részlegért felelős alelnöke.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01