A Universal Robots eladta ötvenezredik kobotját
Az együttműködő robotok dán piacvezetője példátlan értékesítést ünnepel azzal, hogy leszállította az ötvenezredik kobotját a német VEMA GmbH számára.
Az együttműködő robotok vagy másnéven kobotok kategóriája az ipari automatizálás egyik leggyorsabban növekvő szegmense, az előrejelzések szerint 2020-2025 között 30,37 %-os, éves átlag növekedési ütem várható. Az együttműködő robotok piacának úttörője a Universal Robots megerősítette vezető szerepét azzal, hogy eladta az 50 000. UR-kobotot, amelyet egy német gyártó vásárolt meg a termelékenység és a munkavállalók biztonságának növelése érdekében.
Az ötvenezredik kobot különleges szállítás keretében érkezett, mivel Jürgen von Hollen, a Universal Robots elnöke személyesen adta át a megrendelő VEMA technische Kunststoffteile GmbH-nak és a VEMA Werkzeug- und Formenbau GmbH-nak egy ünnepség keretén belül a vállalatok telephelyén a németországi Krauchenwies-Göggingenben.
Az elmúlt 15 évben nagyon keményen dolgoztunk együtt egy teljesen új piaci szegmens kifejlesztésén, amelynek célja, hogy különösen a kis-és középvállalkozások automatizálhassák a túl költségesnek vagy összetettnek gondolt feladatokat – mondta Von Hollen, kiemelve, hogyan hozott létre a UR egy új globális disztribútori hálózatot, egy új fejlesztői ökoszisztémát és végül egy teljesen új üzleti modellt.
„Úttörőként ezen a piacon sokat dolgoztunk az ismertség megteremtésén, a szabványok kialakításán és az ügyfelek véleményének megváltoztatásán, amelyet a hagyományos robotok tapasztalata befolyásolt."
Von Hollen megjegyezte, hogy a VEMA GmbH remek példa a UR céljainak megvalósulására: „A VEMA egy költséghatékony, rugalmas, könnyen használható automatizálási megoldást keresett, amelyet egyedül tudnak programozni és irányítani. Pontosan ezt találták meg az UR kobotjában.“
A kobotok növelik a termelékenységet és a minőséget
A VEMA új, együttműködő robotja csatlakozik a vállalat másik három UR-kobotból álló flottájához, amelyek már ömlesztett áruk kiszedésével kapcsolatos feladatokat látnak el a vállalat gyártósorán.
Christian Veser, a VEMA GmbH ügyvezető igazgatóját örömmel tölti el, hogy ők voltak a megrendelői a mérföldkőnek számító kobotnak, és elmondta, hogy a kobotok lehetővé tették a vállalat számára egy harmadik műszak bevezetését, amely éjjel-nappal működik. „Jelentősen javítottuk termelékenységünket és jobb minőséget is sikerült elérnünk" - mondja. „Munkatársaink mentesültek a megterhelő munkától, hogy a minőségi tesztekre összpontosítsanak. A Covid-19 által okozott kihívások kezelésekor az is nagy előnyt jelentett, hogy a kobotoknak nem kell biztonsági távolságot tartaniuk, vagy karanténban lenniük. Mindig dolgozhatnak” - mondja Veser, hozzátéve, hogy cége annyira értékeli a kobotokat, hogy neveket adtak nekik.
„Az első három kobot Elfriede, Günther és Bruno nevet viseli. Új kobotunkat Jürgennek nevezzük el annak tiszteletére, hogy az UR elnöke személyesen jött el hozzánk, hogy átadja."
Jürgen von Hollen a UR élén eltöltött négyéves megbízatása után év végén távozik az UR-tól. „Kiváltság, hogy ezzel a jelentős mérföldkővel fejezzem be munkámat a vállalatnál" - mondja. „Messzire jutottunk, de a piacon továbbra is óriási lehetőség rejlik mind a már ismert, mind pedig a teljesen új kobot-alkalmazási területekben. Van egy páratlanul erős bázisunk, folyamatosan tanulunk vásárlóinktól, és nagyon adatközpontú megközelítést alkalmazunk kobotjaink fejlesztésében. Úgy gondolom, hogy ez a megközelítés segít abban, hogy az elkövetkező években is vezető szerepet töltsünk be a területen."
Gregory Smith, a Teradyne Ipari Automatizálási csoportjának elnöke, 2021. január 1-től tölti be a UR elnöki pozícióját az új vezető kinevezéséig. „Köszönöm Jürgennek az elmúlt négy év vezetői munkáját, ami szerepet játszott abban, hogy a Universal Robots start-upból, az ipari együttműködő robotok területén globális piacvezetőjévé váljon” – mondta Mark Jagiela, a Teradyne elnöke és vezérigazgatója. „Erős alapot hagy maga mögött, a növekedés következő szintjéhez, tehetséges munkatársakkal, elkötelezett disztribúciós és technológiai partnerek hálózatával, valamint világszerte kiterjed vevőkörrel” -tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Autonóm Mobil Robotok – Intralogisztika és egészségügy
- Csaknem ezer ipari robotot telepítettek Magyarországon
- Együttműködő robotok a bútoriparban és berendezésgyártásban
- Változások a Universal Robots menedzsmentjében
- Az automatizálás lehetőségei a tudomány és a kutatás területén
- Különleges igényű alkalmazások számára tervezett grippert az OnRobot
- Az automatizálás lehetőségei a fémiparban
- Az automatizálás lehetőségei az élelmiszeriparban
- Automatizálás együttműködő alkalmazásokkal
- Szingapúrban az ABB robotjai gyorsítják a COVID-19 tesztek végrehajtását
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.