Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
Tanulj és fejlődj miközben életre szóló baráti és szakmai kapcsolatokra tehetsz szert – itt a világ legnagyobb hallgatói vállalkozások számára megrendezett versenyének, a Global Student Entrepreneur Awards-nak a legújabb évada.
Az idei évben is folytatódik az Entrepreneurs Organization által életre hívott Global Student Entrepreneur Awards. A GSEA egy több mint 50 országban meghirdetett, évente megrendezésre kerülő, hallgatók számára kiírt verseny, ahol a vállalkozásokat építő fiatalok megmutathatják magukat és vállalkozói rátermettségüket országos és nemzetközi színtéren egyaránt. A Junior Vállalkozások Szövetsége és a Startup Grind hazai szervezete állt a kezdeményezés élére, és már javában folynak a magyarországi forduló előkészületei. Az elődöntő februárban kerül megrendezésre online formában, ahol kiválasztásra kerül a hazai bajnok, aki jövőre Magyarországot képviselheti a rangos nemzetközi megmérettetésben.
A versenyre jelentkező hallgatók számára egy remek lehetőség, hogy visszajelzést kapjanak vállalkozásukkal kapcsolatban, értékes szakmai kapcsolatokkal gazdagodjanak, valamint igénybe vehetik a versenyt támogató partnerek szolgáltatásait, úgymint tanácsadás, szakmai workshopok és különböző digitális szolgáltatások. A hazai forduló győztese pedig egy több mint 50.000 dollár összdíjazású világversenyen bizonyíthat. A versenyt olyan neves és elismert globális és hazai támogatók segítik, mint a Startup Grind, a világ legnagyobb vállalkozói és startup közösségeket építő brandje, illetve a Számlázz.hu, a Grow with Google, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány és a Drukka.
A versenyre azokat a fiatal vállalkozókat várják, akik jelenleg is tanulmányokat folytatnak, és emellett vállalkoznak. A versenyen nem vállalkozói ötleteket keresnek, hanem már aktív vállalkozókat, vagy előrehaladott fázisban lévő projekteket, akik már együtt dolgoznak partnerekkel, megrendelőkkel. A hazai forduló február második felében kerül megrendezésre, a jelentkezés már elindult, a versenyről részletesebb információ a következő oldalon érhető el, illetve a kritériumok és a jelentkezési határidő pedig megtalálható a verseny hivatalos oldalán.
A Junior Vállalkozások Szövetsége a hallgatói vállalkozások támogatójaként az Entrepreneurs' Organization (EO) szervezetével, a Startup Grind Budapest támogatásával és hazai partnereivel karöltve azon dolgozik, hogy a felsőoktatási intézmények, illetve a hallgatók megismerjék a Junior Vállalkozások kezdeményezést, illetve az EO által minden évben megszervezett Global Student Entrepreneur Awards versenyt. Ennek érdekében együttműködnek több nemzetközi és hazai szervezettel és branddel, és várják soraikba azokat a cégeket, szervezeteket és intézményeket, akik szintén támogatandónak tartják a fenti kezdeményezést.
Kapcsolódó cikkek
- Rekordmennyiségű szavazat érkezett az Ország Játéka versenyen
- Otthonról is bekapcsolódhatnak a diákok az ország legnagyobb informatikai versenyébe
- Magyar fejlesztők dobtak ötletet a NASA-nak
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására
- Jó ügyeket szolgáló, innovatív technológiák fejlesztését támogatja a HONOR
- Van még idő jelentkezni az „Az Év Honlapja” pályázatra!
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.