Az ABB mágneses alapú lebegő szállító rendszerrel bővíti portfólióját
A Planar Motors Inc.-vel (PMI) kötött stratégiai partnerségnek köszönhetően tovább bővül a B&R adaptív gépválasztéka, és a PMI új gyártási technológiája része lesz a nyílt, adaptív gyártásnak.
Az ABB partneri együttműködése a kanadai PMI-vel kibővíti a gépautomatizálási kínálatot: a PMI mágneses levitáció elvén alapuló „maglev” technológiájának integrálása a vállalat gépautomatizálási divíziójának (B&R) portfóliójába felgyorsítja az áttérést a szigorúan lineáris termelésről a nyílt, adaptív gyártásra. Ennek köszönhetően a B&R ügyfelei át tudnak állni a rugalmas, precíziós gyártásra, aminek térnyerését az 1-es sorozatnagyságú („batch size one”) gyártás és a rövidebb termelési ciklusok iránti igény is ösztönözi. Az ABB a megállapodás keretében jelentős tőkerészesedést is szerzett a PMI-ben.
A vancouveri központú PMI egy 2017-es alapítású startup cég, globális piacvezető a maglev síkmotorok, valamint az intelligens, robotizált szállítópálya-megoldások tervezésében és gyártásában. A PMI intelligens termékszállítási („shuttle”) technológiáját integrálták a B&R portfóliójába. Ma ez a termék ACPOS 6D néven kerül piacra. Az ACOPOS 6D a legmagasabb fokú rugalmasságot kínálja a B&R ügyfelei számára a gyártás, az összeszerelés és a csomagolás terén.
Az ACOPOS 6D egy sín nélküli terméktovábbító rendszer intelligens kocsikkal („shuttle”), amelyek függetlenül mozognak az egyes állomások között, nem kötődnek a merev, szekvenciális gyártási folyamatokhoz. Az ACOPOS 6D kocsik érintkezésmentesek, zajtalanok és pontosak, szabadon siklanak a felület felett, gyorsulásuk és manőverezésük hat szabadságfokkal szabályozható, akár úgy is beállíthatók, hogy a falon függőleges irányba mozogjanak.
Mivel itt nem kell számolni a mechanikai súrlódással és az abból eredő szennyeződéssel sem, ezért a technológia bevezetése különösen időszerűvé vált, tekintve, hogy a gyártási folyamatok korszerűsítését felgyorsította a jelenlegi pandémia, valamint a steril környezet iránti igény azokban az iparágakban – például az élelmiszeriparban, az italgyártó szektorban, az egészségügyben és a gyógyszeriparban–, amelyek erősen hatnak az automatizálás gyors térnyerésére.
Hasonlóan az automata önvezető járművekhez (AGV), az ügyfelek itt is sokat profitálhatnak a gépeken belül vagy a több gép között továbbított tárgyak mozgásszabadságából. Az ACOPOS 6D lehetővé teszi, hogy a gépek egyidejűleg különböző termékváltozatokat, de akár teljesen eltérő termékeket gyárthassanak, mivel minden egyes kocsi képes saját útját követve végighaladni a termelési folyamaton, navigálni a kocsirajok között, hogy egyedi pályán haladva továbbítsa az egyes termékeket az állomásokra.
„Az ACOPOS 6D-vel ismét kitoljuk a technológia határait, és kiaknázzuk az erős partneri hálózatunkban rejlő előnyöket. Az ACOPOS 6D képességei egyedülálló rugalmasságot biztosítanak az iparágak széles köre számára, és lehetővé teszik, hogy az egyes ágazatok, így például az egészségügy és a gyógyszeripar kihasználják a rugalmas gyártási megoldásainkban rejlő előnyöket,” – nyilatkozta Sami Atiya, az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletágának vezetője. „A partneri együttműködésünk keretében tovább szélesítjük az iparágvezető robotikai és gépautomatizálási portfóliónkat, és megerősítjük abból eredő piaci pozíciónkat, hogy mi vagyunk az egyetlen olyan vállalat, amely egyetlen forrásból az integrált hardver- és szoftvermegoldások teljes palettáját kínálja a gépgyártók és az ipari ügyfelek számára.”
Xiaodong Lu, a PMI elnöke és társalapítója így értékelte az együttműködést: „Az ABB-vel történő partneri együttműködés lehetővé teszi számunkra, hogy tovább fejlesszük a technológiánkat, és forradalmasítsuk az ipari gyártást. A technológiánk zökkenőmentesen illeszkedik majd az ABB gépautomatizálási megoldásaihoz, így ügyfeleink kihasználhatják az egyedülálló rugalmasságból, pontosságból és intelligenciából eredő előnyöket. Nagyon várjuk, hogy az ABB globális piaci jelenlétére és szakmai ismereteire támaszkodva a két fél együtt írja tovább a technológiánk sikertörténetét.”
Az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás égisze alatt működő B&R globális technológiai vezető szerepet játszik a gépautomatizálás terén. A legkorszerűbb technológia és a modern gépgyártás ötvözésével a B&R a különféle iparágakban működő ügyfeleinek teljes körű megoldásokat kínál a gép- és gyárautomatizálás, a mozgásvezérlés, az ’ember-gép interfészek’ (HMI-k) és az integrált biztonságtechnológia terén.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét lehet pályázni az ABB Női Mentorprogramjára
- Az ABB új megoldásokat mutat be a Kínai Nemzetközi Ipari Vásáron
- Az ABB bemutatja mobil laborrobot-koncepcióját a Jövő Kórháza számára
- Immár ötödik éve hirdeti meg az ABB egyetemi női mentorprogramját
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi Sanghajban
- AZ ABB Robotika a jövő kórházához fejleszt megoldásokat
- Tökéletes együttműködés és gyors megtérülés az autonóm mobil robotokkal
- Az ipari automatizáció kihívásai
- Az ABB és az Ericsson tovább erősíti kapcsolatát
- Erőművészektől az intelligens megoldásokig – a belső logisztika fejlődése
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.