Mutatjuk a világ legnagyobb teljesítményű elektromos vákuumos gripperét
Az OnRobot új VGP20 elektromos vákuumos grippere dinamikus és sokoldalú megoldást nyújt a nagy kihívásokkal járó, nehéz, ormótlan vagy lyukacsos felületű tárgyakkal dolgozó raklapozó műveletekhez.
Nagyméretű és nehézkes, kutyatáppal teli zsákok, nem légmentesen csomagolt ruházati, vagy fogyasztói cikkek, terjedelmes, lyukakkal megtűzdelt kartondobozok. Ez csak néhány példa azokra a tárgyakra, amelyekkel a csomagoló és raklapozó alkalmazásoknak általában meggyűlik a baja, ám ezek az OnRobot új VGP20 gripperével már nem okozhatnak többé problémát. A VGP20 a világ legnagyobb teljesítményű elektromos vákuumos grippere. A valamennyi vezető robotmárkával kompatibilis megfogó akár 20 kg-os terhet is képes mozgatni, melynek köszönhetően ideális megoldást jelent alkalmazások széles választéka számára a kozmetikai ipartól az elektronikai gyártáson és a gyógyszeriparon keresztül az élelmiszeriparig.
„Az ügyfeleink egy költséghatékony, könnyen telepíthető vákuumos grippert kértek tőlünk, amely a nehéz és nagyméretű tárgyakat is képes felemelni, miközben elég intelligens ahhoz, hogy különféle munkadarabokat tudjon kezelni, beleértve azokat is, amelyek szabálytalan alakkal vagy lyukacsos felülettel rendelkeznek” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „A VGP20 a teljesítmény, az intelligencia, valamint a könnyű használhatóság kombinációját nyújtja, amely felveszi a versenyt a drága és bonyolult pneumatikus gripperekkel.”
A munkafolyamat utolsó szakaszának műveletei – ilyen például a raklapozás is - munkaerő-igényesek és költségesek. Kutatók becslései szerint a munkaerő-költségek átlagban a raktárak működési költségvetéseinek 65%-át teszik ki, amihez képest a közművekkel, adókkal, forgalmazással, valamint bérleti díjjal járó együttes kiadások eltörpülnek.
Már csak ezen az alapon, az automatizálás komoly előnyöket képes nyújtani a vállalkozásoknak, azok méretétől függetlenül. A kutatások azt mutatják, hogy az automatizált raklapozó-megoldások bevezetésével az élelmiszeriparban az összetett éves növekedési ráta (CAGR) több mint 13%-al emelkedett 2017 óta, és 2022-re a 390 millió dollárt is elérheti.
90%-os költségmegtakarítás a pneumatikus gripperekhez képest
Az OnRobot új VGP20 elektromos vákuumos grippere olyan alkalmazásokat is el tud látni, amelyeket korábban csak nagyteljesítményű pneumatikus gripperekel lehetett elvégezni, és mindezt a korábbi költségek és komplexitások töredékén. Amíg a pneumatikus grippereknek sűrített levegőre van szüksége a működéshez, a VGP20 teljesen elektromos és kicsomagolás után már egyből működtethető, aminek köszönhetően a vállalkozások akár 90%-ot is spórolhatnak a működési és karbantartási költségeken ahhoz képest, amire a hagyományos, pneumatikus gripperek telepítése esetén lenne szükség.
A VGP20 tapadókorongjait és levegőellátását is korlátlan módon testre lehet szabni, valamint többcsatornás működéssel rendelkezik, aminek köszönhetően egyszerre több, különböző alakú és méretű tárgy mozgatását is el tudja végezni. Továbbá a VGP20 gripper beépített intelligenciája és felhasználóbarát szoftvere együttesen garantál pontos légáramlás-szabályozással járó működést, ami túlmutat a hagyományos pneumatikus gripperek képességein. Ez a sokoldalú funkcionalitás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy különböző fogást alkalmazzanak az egyes műveletek során, például törékeny tárgyak esetén gyengéd fogást állítsanak be, vagy éppen szoros fogást a nagyméretű és nehézkes, akár lyukacsos felületű kartondobozok mozgatásához.
Lehetőség nyílik a kevésbé drága csomagolóanyagok használatára
A csomagolásra alkalmas karton ára 2010 és 2020 között csaknem 40%-al emelkedett, az e-kereskedelem felől pedig egyre gyorsabb ütemben növekvő igényekre lehet számítani. Mindezek tükrében további áremelkedések várhatók, ami arra készteti a szállítmányozó vállalatokat, hogy kevesebb költséggel járó csomagolóanyagokhoz forduljanak. A vékonyabb és porózusabb karton, illetve a könnyűsúlyú csomagolózsákok azonban komoly kihívást jelentenek a hagyományos automatizált csomagoló- és raklapozó alkalmazások számára. A nagy teljesítményű, testre szabható OnRobot VGP20 ezzel szemben könnyedén kezeli a vékonyabb és olcsóbb csomagolóanyagokat is, így a szállítmányozók sokat megtakaríthatnak az automatizálási és a szállítási költségeken egyaránt.
Az OnRobot VGP20 grippere emellett a megfogó levegőellátásnak folyamatos figyelemmel követésére is lehetőséget kínál. Amennyiben ez a funkció kiválasztásra kerül, és a vákuum bármilyen okból kifolyólag megszakad, a robot azonnal leáll és egy felugró ablakban hívja fel erre a figyelmet a gripper felhasználói felületén.
„A hatékony csomagoló- és raklapozó-teljesítmény elengedhetetlen a sikerhez a gyártóvállalatok, valamint az e-kereskedelemmel és a logisztikával foglalkozó vállalkozások számára. A munkaerőhiány azonban folyamatos kihívással szembesíti őket, amellett, hogy e munkák elvégzése nemcsak monoton, de ergonómiai szempontból sem ideális” – modja Iversen. „Az erőteljes és sokoldalú VGP20 gripper lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy automatizálják ezeket a feladatokat, aminek köszönhetően levehetik a terhet az alkalmazottak válláról, miközben növelhetik az általános termelékenységet és minőséget.”
Kapcsolódó cikkek
- Ilyen hatással van a robotika az iparágakra világszerte
- Minden, amire egy egyszerű, automatizált pick-and-place géphez szükség lehet
- Az ABB mágneses alapú lebegő szállító rendszerrel bővíti portfólióját
- A robotikai automatizálás legújabb trendjei
- Csaknem ezer ipari robotot telepítettek Magyarországon
- Már lehet regisztrálni az OnRobot Expóra!
- Különleges igényű alkalmazások számára tervezett grippert az OnRobot
- Automatizálás együttműködő alkalmazásokkal
- 3 ok, amiért az automatizálás kulcsfontosságú a COVID-19 megjelenése óta
- Ismét lehet pályázni az ABB Női Mentorprogramjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.