A Siemens Mobility korszerűsíti Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvarát
A Siemens Mobility 110 millió eurós megbízást kapott a ProRail B.V.-től a Kijfhoek rendezőpályaudvar korszerűsítésére és optimalizálására, amely Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvara.
- 110 millió eurós szerződés egy teljesen automatizált pályaudvar-irányítási rendszer és karbantartási szolgáltatások biztosítására a Kijfhoek rendező pályaudvar számára
- Az automatizált és digitális rendszerek optimalizálják a pályaudvari műveleteket, és javítják a hatékonyságot, a megbízhatóságot és a biztonságot
- A Kijfhoek Hollandia legnagyobb teherpályaudvara, amely létfontosságú összekötő kapocs a rotterdami kikötők és Európa főbb ipari területei között
A Siemens Mobility 110 millió eurós megbízást kapott a ProRail B.V.-től a Kijfhoek rendezőpályaudvar korszerűsítésére és optimalizálására, amely Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvara, és létfontosságú összeköttetés a rotterdami kikötők és Európa nagy ipari területei között. Ez a szerződés magában foglalja egy korszerű, teljesen automatizált rendszer szállítását a pályaudvari műveletek irányításához, valamint karbantartási szolgáltatásokat 15 éves időkeretben. A Rotterdamtól délkeletre fekvő kijfhoek-i rendezőpályaudvar 50 hektáron terül el, 14 fogadóvágánnyal, 41 irányvágánnyal és 12 tárolóvágánnyal.
„A rendezőpályaudvarok, rendszerek és folyamatok fokozott automatizálása jelentős hatással van az áruszállítás gazdaságosságára, mivel az intelligens rendszerek lehetővé teszik az áruk gyorsabb, megbízhatóbb és sokkal fenntarthatóbb szállítását" - mondta Andre Rodenbeck, a Siemens Mobility vasúti infrastruktúráért felelős vezérigazgatója. "Az árufuvarozás automatizálásának és karbantartási szolgáltatások globális piacvezetőjeként a kifinomult Trackguard Cargo MSR32 megoldásunk és magasan digitalizált vevői szolgáltatásaink lehetővé teszik Kijfhoek pályaudvar számára, hogy biztonságosan növelje üzemének hatékonyságát és megbízhatóságát."
A Siemens Mobility által szállított Trackguard Cargo MSR32 automatizálási megoldás lehetővé teszi, hogy a rendezőpályaudvar nagyfokú hatékonysággal, megbízhatósággal és biztonsággal bonyolítsa rendezési és tolatási műveleteit. Emellett a nagymértékben digitalizált karbantartási szolgáltatások javítják az általános üzemvitelt és csökkentik a teljes életciklus-költséget. A projekt a tervek szerint 2024-ben fejeződik be, és a munkálatok ideje alatt Kijfhoek rendezőpályaudvar a kapacitásának legalább 50%-át is megőrzi.
A Trackguard Cargo MSR32 egy bevált rendszer, amelyet kifejezetten a vasúti kocsik rendezőpályaudvari mozgatásának hatékony kezelésére és szervezésére terveztek. Lehetővé teszi a üzemviteli folyamatok racionalizálását minden szinten, a vonat érkezésétől az indulásáig, és a lehető legnagyobb mértékben automatizálja az összes munkaciklust és a tolatási műveletet. Ez magában foglalja az összes vágányúti és sebességvezérlő egységet az összes váltóhoz, fékező és gyorsító rendszerekhez, valamint a tolatómozdony rádiós integrációját a tolatási sebesség ellenőrzése és szabályzása érdekében.
Ez a projekt, valamint a 15 éves karbantartási szolgáltatásokra vonatkozó kötelezettségvállalás a Siemens Mobility és a ProRail B.V. között már régóta fennálló kapcsolatra épül. A Siemens Mobility már korábban is együttműködött a ProRail-lal „B osztályú” biztosítóberendezési rendszerek, vasútvillamosítás, külsőtéri pályaelemek, utasszámláló rendszerek és állomási utasforgalmi kijelzők szállítása terén. A Siemens Mobility Hollandiában az ETCS országos bevezetésére kiírt tender sikeres befutói között szerepel.
Kapcsolódó cikkek
- Az élénkülő verseny miatt gyors ütemben terjed az automatizáció és a fenntartható gyártás
- A digitális és a fenntarthatósági befektetések munkahelyek millióival bővíthetik az európai gazdaságot 2030-ig
- Jöhet a mesterséges intelligencia alapú értékbecslés
- Megtorpanhat a digitalizáció a járvány után
- Mindent felforgató digitális trendek a logisztikában
- A koronavírus a biztosítási piacon is rámutatott a digitális hiányosságokra
- 5 otthoni okosmegoldás, ami nélkülözhetetlen lesz a jövőben
- A Fujitsu gyorsítja az értékesítési partnerek digitalizációs projektjeit
- A digitalizáció hozza helyzetbe a hazai vállalkozásokat
- Kivel és hogyan kötünk biztosítást a jövőben?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.