950-szeresére nőtt három hét alatt a magyar vizslacoin árfolyama
Már egy hónapja elérhető az első magyar befektetési és jótékonysági kriptovaluta, a Hungarian Vizsla Inu. A digitális fizetőeszköz kezdeti értékéhez képest a csúcsponton 145 000 %-os növekedést ért el, s mostanra 950-szeresére nőtt az árfolyama. Ez azt jelenti, hogy az első holderek között akad olyan, aki egy kávé dollárért vásárolt, befektetése pedig ma egy kisebb használt autó értékével vetekszik.
Erősen startolt a vizsláról elnevezett mémcoin, a Hungarian Vizsla Inu. Az első magyar befektetési és jótékonysági kriptovaluta árfolyama az első hónapjának végére a kezdeti értékhez képest 950-szeresére nőtt. A növekedés százalékban kifejezve a csúcsponton 145 000 %-os volt, s jelenleg 1250 db holdere van digitális fizetőeszköznek.
Az eddigi befektetők nagyrésze biztosan örömmel nézegeti az online pénztárcáját, ugyanis a számok szépen kúsznak felfelé. Az első holderek között akad olyan, aki egy kávé dollárért vásárolt, befektetése pedig ma egy kisebb használt autó értékével vetekszik. A tranzakciók teljesen transzparensek és mindenki számára láthatóak, így számszerű példák is akadnak. Az egyik – természetesen anonim – vásárló például 100 dollárért vásárolt, eddig kivett összesen 5 400 dollárt és még van nagyjából 9000 dollár értékben tokenje a jelenlegi árfolyamnál.
„Még nagyon az elején járunk, de mivel emelkedő potenciál van a coinokban, ezért reálisnak gondoljuk, hogy nagy befektetés lehet. Ahogy minden befektetésbe, úgy ebbe is az elején érdemes belevágni, ugyanis a kriptovaluták esetében nem csak duplázásról lehet beszélni, hanem száz vagy ezerszereződésről. A növekedést a "kriptoszűz befektetők" adják, akik frissen estek bele a kirptó világába és szerencsére hosszútávon hisznek a projektben, hiszik ahogy mi is, hogy ez egy jó dolog amit csinálunk, mint befektetés mint támogatások szintjén. Mi főleg őket szeretnénk megcélozni, mert ők azok, akik kimaradtak a bitcoin őrületből és a BTC-vel már úgy érzik nem lehet akkorát keresni, mint jelenleg a Vizsla Inu-val és emellett támogatnának is nehéz sorsú kutyákat” – mondta a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója, Sándor Fábián.
A kriptovalutáknak a részvényekkel szemben sokkal nagyobb a volatilitásuk, még a legnagyobb bitcoin is képes egy nap akár 30% növekedésre vagy esésre. Ez a kisebbeknél hatványozottan igaz, a vizslához hasonló mémcoinok esetében óriási potenciál van, akár tízezerszeres szorzóval is képesek növekedni. Mindemellett, egyszerűen a tulajdonosoknak még 3% extra bónuszt is adnak minden kereskedésből tulajdonarányosan, így kamatoztatva a befektetéseiket és ösztönözve a hosszú távú gondolkodásra.
„Mi, az alapítók nagyon bízunk a valutában. Év végére a jelenlegihez képest még ötven-százszoros árfolyamot szeretnénk elérni, több éves távlatban meg határ a csillagos ég, akár tízezerszeres szorzók is bőven reálisak lehetnek” – tette hozzá Sándor Fábián.
Van, ahol már vizslával fizethetünk
A Hungarian Vizsla Inu csapata szeretné, ha a holderek minél több helyen közvetlenül is fizethetnének a kriptovalutával. A projekt első elfogadóhelyei a Tisza-tó egyik fő turisztikai központjában, Abádszalókon találhatóak: több július elején átadásra kerülő szállodában és vízisport szolgáltatónál lesznek. Fábián azt mondja, örülnének, ha a vizsla coin tulajdonosok a tokenjüket használva nyaralhatnának.
Kutyabarát kriptoközösség
A token alapítói szerettek volna kitűnni a tömegből és jót is tenni. Így született meg az a gondolat, hogy ez a pénz amellett, hogy a világ első magyar vizsla coinja, az első olyan kriptovaluta itthon, amellyel adakozni is lehet.
„A Hungarian Vizsla Inu egyik célja, hogy létrehozzunk egy könnyed, magyar nemzetközi kutyabarát kriptoközösséget, a másik pedig, hogy a kutyák életét könnyebbé tegyük, ezért adományozunk” – mesélte az alapító.
A coinok 10 százalékát elkülönítik, hogy abból később állatmenhelyeknek tudjanak segíteni. Emellett együttműködésen dolgoznak a Futrinka alapítvánnyal: például közösségi felületeiken buzdítanak örökbefogadásra.
Kapcsolódó cikkek
- Vizsláról nevezték el az első magyar mémcoint
- Ismerjük meg közelebbről a Crypto.com lényegét és hasznosságát
- Egyre sürgetőbb a kriptovaluták egységes adókezelésének kialakítása
- Az ESET kutatói felfedezték a KryptoCibule-t, a rejtőzködő kriptovaluta tolvaj kártevőt
- Kriptovaluta kereskedés mesterséges intelligenciával
- Kriptopénz jár az otthon maradásért
- Öt jóslat a blokklánc-technológia és a kriptovaluták 2020-as évéről
- A Vodafone Csoport a Libra Association alapító tagjai között
- HTC EXODUS 1 – Nagyobb biztonságban tudhatjuk személyes adatainkat
- A hazai startupok is a blockchain technológia felé mozdulnak
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.