Már képeken keresztül is örökbe lehet fogadni

forrás: Prím Online, 2021. október 12. 11:19

Az elmúlt hónapokban a közbeszéd fókuszába kerültek az NFT alapú digitális műtárgyak, amelyek már csak ebben az évben dollármilliárdnyi értékben cseréltek gazdát a világban. Az egyedi kripto fotók jellemzően jpeg formátumúak, ám blokklánc technológiának köszönhetően egyediek és megismételhetetlenek, ez adja az értéküket. Az NFT-ben rejlő lehetőségeket most tovább bővítette egy magyar csapat: hamarosan képeken keresztül örökbe is tudunk fogadni, például egy menhelyes kutyát vagy bármi mást, amit támogatnánk.

Az NFT a Non-Fungible Token rövidítése, amit magyarul nem helyettesíthető zsetonnak lehetne fordítani. Több mint öt éve létezik ez a műfaj, és a lényege az, hogy minden egyes zseton teljesen egyedi – ellentétben például a forgalomban lévő papírpénzzel. Ha tehát veszünk egy NFT-t, akkor teljesen biztosak lehetünk abban, hogy az az NFT csak és kizárólag a miénk. Más szóval sikerül létrehozni a digitális világban egy mesterséges szűkösséget, ami sokak szerint önmagában értéket teremt. Az új kripto-őrület idén hágott a tetőfokára: sorra jönnek a hírek olyan digitális műtárgyakról, amelyek akár dollármilliókért cserélnek gazdát. Egyes becslések szerint az idei NFT forgalom már most dollármilliárdokban mérhető.

 

A méregdrága vicces .jpeg fájlok adás-vétele mellett azonban van egy másik felhasználási terület is: például a népszerű örökbefogadó programok digitalizálására is remekül alkalmas ez a megoldás. A világban elérhető néhány jó példa alapján október 11-én Magyarországon is elindították a "képalapú örökbefogadást", aminek a Hungarian Vizsla Inu csapata adja a hátterét.

 

 

"Az ilyenfajta real usecase felhasználása a kriptó világának nyújtotta lehetőségeknek egyedülálló. A vizslamarket.io webcímen elérhető rendszerünk lehetőséget nyújt arra, hogy egy hiteles dokumentáció (kép és certificate) által, amiből csak egyetlen darab létezik, bárki a világon öröklbefogadhasson és támogathasson, területi határok, kommunikációs problémák és szervezési nehézségek nélkül" - kezdte a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója, Gülsen Péter.

 

"Egyszerűen úgy működik, hogy a platformunk segítségével kiválasztjuk az örökbefogadni kívánt állatot, majd kriptóért cserébe adoptáljuk. Az örökbefogadás összege a menhelyhez vagy állatkerthez kerül (költségeket levonva) és ezért cserébe megkapjuk a képet és örökbefogadási dokumentumot NFT formájában. Mi több, még utólag is továbbadhatjuk ezeket a dokumentumokat minimális rossz érzet nélkül, hiszen akárhányszor gazdát cserél az NFT, annyiszor támogatásban részesül a menhely vagy állatkert" - árulta el a fejlesztőcsapat vezetője.

 

A vizslamarket.io platform segítségével első körben menhelyekben élő állatokat lehet digitálisan örökbefogadni, majd kis idő elteltével a legkülönbözőbb más dolgokat is, akár a világ bármely pontjáról. Az NFT-k vásárlása HVI (Hungarian Vizsla Inu) tokennel működik, így nem terheli a vásárlókat semmilyen plusz felmerülő költség. Mindez nem csak az első magyar jótékonysági kriptovaluta hosszútávú stabilitásának egyik alappillére, hanem eredeti segítőszándékuk egyik teljesülése is.

 

Péter hozzátette: emellett hamarosan még több hasonló üzletileg is hasznos funkcióval lesz ellátva a Vizsla token. Készülnek inkubációs és ambassador programmal, amitől folyamatos támogatásban részesül a HVI Token. Nem mellesleg a vizslás digitális pénz tartására jelen állapot szerinti is adnak 3%-os holder bónuszt, ami hozzávetőlegesen évi 40%-os tokentöbbletet eredményez.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14