Már képeken keresztül is örökbe lehet fogadni
Az elmúlt hónapokban a közbeszéd fókuszába kerültek az NFT alapú digitális műtárgyak, amelyek már csak ebben az évben dollármilliárdnyi értékben cseréltek gazdát a világban. Az egyedi kripto fotók jellemzően jpeg formátumúak, ám blokklánc technológiának köszönhetően egyediek és megismételhetetlenek, ez adja az értéküket. Az NFT-ben rejlő lehetőségeket most tovább bővítette egy magyar csapat: hamarosan képeken keresztül örökbe is tudunk fogadni, például egy menhelyes kutyát vagy bármi mást, amit támogatnánk.
Az NFT a Non-Fungible Token rövidítése, amit magyarul nem helyettesíthető zsetonnak lehetne fordítani. Több mint öt éve létezik ez a műfaj, és a lényege az, hogy minden egyes zseton teljesen egyedi – ellentétben például a forgalomban lévő papírpénzzel. Ha tehát veszünk egy NFT-t, akkor teljesen biztosak lehetünk abban, hogy az az NFT csak és kizárólag a miénk. Más szóval sikerül létrehozni a digitális világban egy mesterséges szűkösséget, ami sokak szerint önmagában értéket teremt. Az új kripto-őrület idén hágott a tetőfokára: sorra jönnek a hírek olyan digitális műtárgyakról, amelyek akár dollármilliókért cserélnek gazdát. Egyes becslések szerint az idei NFT forgalom már most dollármilliárdokban mérhető.
A méregdrága vicces .jpeg fájlok adás-vétele mellett azonban van egy másik felhasználási terület is: például a népszerű örökbefogadó programok digitalizálására is remekül alkalmas ez a megoldás. A világban elérhető néhány jó példa alapján október 11-én Magyarországon is elindították a "képalapú örökbefogadást", aminek a Hungarian Vizsla Inu csapata adja a hátterét.
"Az ilyenfajta real usecase felhasználása a kriptó világának nyújtotta lehetőségeknek egyedülálló. A vizslamarket.io webcímen elérhető rendszerünk lehetőséget nyújt arra, hogy egy hiteles dokumentáció (kép és certificate) által, amiből csak egyetlen darab létezik, bárki a világon öröklbefogadhasson és támogathasson, területi határok, kommunikációs problémák és szervezési nehézségek nélkül" - kezdte a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója, Gülsen Péter.
"Egyszerűen úgy működik, hogy a platformunk segítségével kiválasztjuk az örökbefogadni kívánt állatot, majd kriptóért cserébe adoptáljuk. Az örökbefogadás összege a menhelyhez vagy állatkerthez kerül (költségeket levonva) és ezért cserébe megkapjuk a képet és örökbefogadási dokumentumot NFT formájában. Mi több, még utólag is továbbadhatjuk ezeket a dokumentumokat minimális rossz érzet nélkül, hiszen akárhányszor gazdát cserél az NFT, annyiszor támogatásban részesül a menhely vagy állatkert" - árulta el a fejlesztőcsapat vezetője.
A vizslamarket.io platform segítségével első körben menhelyekben élő állatokat lehet digitálisan örökbefogadni, majd kis idő elteltével a legkülönbözőbb más dolgokat is, akár a világ bármely pontjáról. Az NFT-k vásárlása HVI (Hungarian Vizsla Inu) tokennel működik, így nem terheli a vásárlókat semmilyen plusz felmerülő költség. Mindez nem csak az első magyar jótékonysági kriptovaluta hosszútávú stabilitásának egyik alappillére, hanem eredeti segítőszándékuk egyik teljesülése is.
Péter hozzátette: emellett hamarosan még több hasonló üzletileg is hasznos funkcióval lesz ellátva a Vizsla token. Készülnek inkubációs és ambassador programmal, amitől folyamatos támogatásban részesül a HVI Token. Nem mellesleg a vizslás digitális pénz tartására jelen állapot szerinti is adnak 3%-os holder bónuszt, ami hozzávetőlegesen évi 40%-os tokentöbbletet eredményez.
Kapcsolódó cikkek
- Kínai tőzsdén a vizsla
- Elkészült a világ első kriptovaluta söre
- Nemzetközi tőzsdén a magyar vizsla
- Kutyatápért kriptovalutát
- Simogatják a magyar vizslát a kriptopiacok befektetői!
- Van, ahol már vizslával lehet fizetni
- 950-szeresére nőtt három hét alatt a magyar vizslacoin árfolyama
- Vizsláról nevezték el az első magyar mémcoint
- Magyarországon először, NFT alkotás nagy aukción
- Elkelt az első magyar kriptovalutáért kínált képzőművészeti alkotás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.