Új robotikai szoftverfejlesztést jelentett be az OnRobot
Az OnRobot, amely az együttműködő robotalkalmazások minden szükségletére egy helyen kínál megoldást, most a szoftverek területén is bemutatkozik a WebLytics egyedülálló gyártásfelügyeleti, eszközdiagnosztikai és adatelemzési megoldás kibocsátásával, amelyet a termelékenység növelésére és az állásidő minimalizálására terveztek.
Az egyszerre több együttműködő alkalmazás működésének valós idejű nyomon követésére képes WebLytics begyűjti a berendezések adatait mind a robotoktól, mint az eszközöktől, és azokat könnyen érthető, vizualizált eszköz- és alkalmazásszintű intelligenciává alakítja át.
„A WebLytics bevezetése fontos mérföldkő az OnRobot, ügyfeleinek és globális integrátori hálózatunk számára egyaránt” – mondta Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „A WebLytics az első olyan szoftvermegoldás, amely valós idejű, alkalmazásközpontú adatokat biztosít a nagy robotmárkák együttműködő alkalmazásaihoz. Mint az első szoftvertermékünk, a WebLytics jelenti az OnRobot robotszoftverek terén megkezdett útjának első állomását, és teljessé teszi azt a jövőképünket, amelyben mindent egy helyen biztosítunk az együttműködő alkalmazások számára, a hardvereket és a szoftvereket érintően egyaránt.”
A végfelhasználók és az integrátorok számára a WebLytics nemcsak a manuális adatgyűjtés kiváltására szolgál, hanem gyakorlati betekintést is nyújt az együttműködő alkalmazások teljesítményébe, élő eszközdiagnosztikát, riasztásokat és megelőző karbantartási intézkedéseket kínálva a költséges robotcella-leállások minimálisra csökkentése érdekében.
A globálisan elismert teljes eszközhatékonyság (OEE) iparági szabvány integrálásával a WebLytics valós időben rögzíti a robotcella mutatóit, beleértve a mintákat, csúcsokat és az alkalmazások termelékenységében fellépő zavarokat. Az OEE azt méri, hogy a gyártási idő hány százaléka mondható valóban produktívnak. A 100%-os pontszám azt jelzi, hogy az együttműködő alkalmazás csak jó munkadarabokat állít elő, a lehető leggyorsabban, leállás nélkül. A mért OEE értékek alapján a WebLytics képes meghatározni, hogy a gyártási folyamat optimális sebességgel fut-e, valamint figyelemmel kíséri és elemzi az alkalmazás ciklusainak minőségét, amivel kulcsfontosságú betekintést nyújt a gyártóvállalatok számára, legyenek azok bármekkora méretűek.
A WebLytics képes beszámolni a robotkarok, valamint az OnRobot eszközök, például gripperek, kamerák és érzékelők használatáról, valamint a kezdeményezett biztonsági leállások számáról, és az alkalmazás futtatása közben végrehajtott megfogási ciklusok számáról.
Amikor változtatásokat hajtanak végre egy robotcellán, például módosítják a robot sebességét vagy a gripper beállításait, a WebLytics automatikusan jelentést tud készíteni ezeknek a változtatásoknak az alkalmazás teljesítményére gyakorolt hatásáról.
Amennyiben rendellenességek lépnek fel az együttműködő alkalmazásban a telepítés után, a WebLytics lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy elemezzék a közvetlenül a robot(ok)tól és az eszközöktől kapott adatokat, és az eredményekről személyre szabható irányítópultok segítségével jelentést készítsenek.
Papp László, a Wamatech Hungary Kft. termékmenedzsere és értékesítési mérnöke tesztelte a WebLytics-et gépkiszolgáló, áthelyező és raklapozó alkalmazásokon: „Napjaink felgyorsult világában nagyon sok múlik az időn. Amikor a ciklusidő nagy jelentőséggel bír, a WebLytics segítséget nyújt a kisebb hibák kiküszöbölésében, amelyek időpazarláshoz vezetnének. A WebLytics-szel emellett sok időt meg tudunk takarítani magunknak és a gyártósorunknak is, mivel könnyedén ütemezhetők a karbantartások és a termékekkel kapcsolatos változtatások. A kedvenc funkcióm az irányítópult. Nagyon tetszik, ahogy a WebLytics lehetőséget nyújt arra, hogy figyelemmel kövessem az összes alkalmazásomat, kobotjaimat/robotjaimat és End-of-Arm eszközeimet egy platformon keresztül, ami valós idejű monitoringot, adatgyűjtést és vonaldiagramokat biztosít. A WebLytics segítségével valamennyi alkalmazás optimalizálása egyszerűbbé válik, mint valaha.”
A WebLytics is ugyanazzal a könnyű használhatósággal, megfizethetőséggel, alkalmazásközpontúsággal és elérhetőséggel rendelkezik, amelyek valamennyi OnRobot terméket definiálják. A valamennyi vezető együttműködő robottal és könnyű ipari robotkarral, valamint az összes OnRobot eszközzel kompatibilis WebLytics könnyen bővíthető, azaz jövőállóvá tehető, ahogyan újabb és újabb robotok és eszközök válnak elérhetővé.
A WebLytics-hez való hozzáférést egy biztonságos és intuitív, böngésző alapú felhasználói felület biztosítja, amely az OEE-értékeket és a felhasználó által definiált KPI-ket testre szabható irányítópultokon keresztül jeleníti meg, amelyek azonnali és átlátható képet nyújtanak az alkalmazások valós idejű és korábbi teljesítményéről.
A WebLytics szerver telepíthető a gyárterület helyi hálózatán, de a robotcellához kapcsolódó virtuális hálózathoz is hozzáadható. A begyűjtött adatok lokálisan, a WebLytics szerveren kerülnek tárolásra. Mindeközben a WebLytics beépített webszervere folyamatosan elérhető a gyár hálózatáról vagy a világ bármely pontjáról biztonságos HTTPS kapcsolaton keresztül.
A WebLytics nem csak egy hatékony eszköz a végfelhasználók számára, mivel új bevételi lehetőségeket is teremt a rendszerintegrátorok számára azáltal, hogy biztosítja a szükséges szoftvert, melynek segítségével ügyfeleiknek adatalapú egyedi szolgáltatási szerződéseket és mérnöki szolgáltatásokat kínálhatnak a cellák optimalizálásához.
„A WebLytics tökéletes kiegészítője a meglévő termékcsaládunknak, és egyben az OnRobot hagyományinak természetes következő lépését is jelképezi, mely szerint a fejlett eszközöket és technológiákat – jelen esetben a távfelügyeletet, az eszközdiagnosztikát és az adatelemzést – megfizethetővé és a vállalat méretétől függetlenül, mindenki számára elérhetővé tesszük” – mondta Iversen.
Kapcsolódó cikkek
- A sokoldalú robotikai kiegészítők gyorsabb megtérülést eredményeznek
- Robotokkal növelhető a fenntarthatóság
- Robotikai eszközök teszik biztonságosabbá a 3D-s gyártási folyamatokat
- Robotok támogatják az egészségügyi szakembereket
- 5 millió eurós támogatás a régióban – itt az idő automatizálni!
- Hogyan segítheti a robotika a KKV-k értékláncainak fejlesztését?
- A modern robotok energiahatékonyak
- Hogyan vágjunk bele az (együttműködő) automatizálásba?
- Hogyan találkozik egy üveg sampon a robotikával?
- Újabb robotikai fejlesztés teszi még könnyebbé az automatizálást
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.