A Baker McKenzie segít a családon belüli erőszak elleni küzdelemben
Nemzetközi jogösszehasonlító felületet indított a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda a családon belüli erőszak elleni küzdelemhez. A Fighting Domestic Violence elnevezésű platform célja, hogy az egyes országokban érvényben lévő törvények felmérésével és összehasonlításával világítson rá a családon belül erőszakra vonatkozó jogi keretrendszer esetleges javításra szoruló pontjaira.
A Global Rights for Women és az Every Woman Treaty koalíció támogatásával, a Google, a Merck, a 3M, a Cummins, a HP Inc., az Accenture és a Baker McKenzie összesen több mint 500 önkéntesének közreműködésével megvalósuló projekt jelenleg az EMEA-régió (Európa, Közel-Kelet és Afrika) 85 országát fedi le, köztük Magyarországot is.
A nemzetközi kezdeményezés feltárja a családon belüli erőszakkal kapcsolatos szabályozás és fellépés jogi hátterét, és országonként összesíti a releváns gyakorlati információkat. A platform létrehozásához az önkéntesek felkutatták az egyes államokban a családon belüli erőszakra vonatkozó jogszabályokat, majd értékelték a bűnüldözési gyakorlatot és a kapcsolódó szociális, áldozatvédelmi és biztonsági intézkedéseket. A kezdeményezés célja, hogy a meghatározott nemzetközi és regionális jogi normák összehasonlításával feltárják az egyes jogrendszerek a családon belüli erőszakra vonatkozó hiányosságait. Ezzel a nemzetközi szervezetek (ENSZ, Európai Bizottság), a nemzeti jogalkotó és jogalkalmazó szervek, valamint az áldozatsegítő civil szervezetek munkáját, jövőbeli intézkedéseit és kampányait támogatják.
A projekt következő fázisában a résztvevő önkéntesek együttműködnek a családon belüli erőszak témakörével foglalkozó szakemberekkel annak érdekében, hogy minél részletesebben megismerhessék az igényeiket. Mindezek alapján továbbfejleszthető a platform és a közzétett tartalmak a lehető leghatékonyabban támogathatják a szakembereket mindennapi munkájuk során.
A hazánkban idén 35 éve jelen lévő Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda már régóta foglalkozik a családon belüli erőszak kérdésével, valamint egyéb társadalmi problémákkal. Ehhez kapcsolódó munkája elismeréseként 2016-ban megkapta a társadalmi ügyek jogi vonatkozásaira fókuszáló nemzetközi szervezet, a PILnet magyarországi Év Pro Bono Ügyvédi Irodája díját.
„A Baker McKenzie-nél fontosnak tartjuk, hogy a magunk eszközeivel támogassuk a családon belüli erőszak áldozatait Magyarországon is – mondta Dr. Lendvai Zsófia, a Baker McKenzie ügyvédje. – Pro bono munkával jelenleg is segítjük a területen jelentős feladatot végző Hintalovon Gyermekjogi Alapítványt."
Kapcsolódó cikkek
- Rendhagyó versenyen indultak a fiatal joghallgatók
- Veszélybe kerülhetnek személyes adataink a koronavírus miatt?
- Új vezető a Baker McKenzie adatvédelmi jogi csapatának élén
- A kiberbiztonsági kérdéseket nem lehet szőnyeg alá söpörni
- Néhány lépés a GDPR-nak megfelelő blokklánc megtervezéséhez
- 2 milliárd euró megtakarítást hoz az uniós cégek számára a GDPR
- Bajbajutott cégek gyors segítsége a „Dawn Raid” nevű alkalmazás
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.