Országos egyetemes villamosenergia-szolgáltatóvá válik az MVM Csoport
Az MVM Zrt. és az E.ON Hungária Zrt. 2022. február 23-án írt alá megállapodást arról, hogy az MVM Zrt. megvásárolja az E.ON Áramszolgáltató Kft.-t, ezzel az MVM Csoport válik a hazai egyetemes földgáz- és villamosenergia-szolgáltatásra jogosult felhasználók kereskedő partnerévé. A tranzakció zárását, a szükséges engedélyek megszerzése és hasonló tranzakciókban szokásos zárási feltételek teljesítését követően 2022 tavaszára tervezik a felek.
A tranzakció a Dunántúlon, illetve a Tiszántúlon csaknem 2,5 millió ügyfelet érint, akik jelenleg egyetemes szolgáltatásként vásárolják a villamos energiát az E.ON Áramszolgáltató Kft.-től. Az érintett ügyfeleknek egyelőre semmilyen teendője nincs, a megszokott módon intézhetik ügyeiket, a változásokról pedig folyamatos tájékoztatást kapnak. Az értékesítés nem érinti az E.ON Hungária Csoporttal versenypiaci szerződésben álló ügyfeleket, számukra a vállalatcsoport a jövőben is változatlanul biztosítja a villamosenergia-szolgáltatást.
„Stratégiai kérdésnek tartjuk, hogy ennek a tranzakciónak a következményeként az MVM Csoport végzi a teljes egyetemes földgáz- és villamosenergia-szolgáltatást Magyarországon. Ennek a történelminek is mondható portfólió-bővülésnek köszönhetően az MVM már közel 10 millió lakossági és üzleti ügyfélnek szolgáltat energiát országszerte és a határainkon túl” – mondta Dr. Czepek Gábor, az MVM Csoport elnök-vezérigazgatója.
„Az E.ON Hungária Csoport több mint két évtizede van jelen Magyarországon. A magyar energetikai piac meghatározó szereplőjeként a jövőben is azért dolgozunk, hogy több millió ügyfelünk számára biztosítsuk a megbízható villamos- és gázhálózati szolgáltatást, kiszolgáljuk versenypiaci ügyfeleinket, és fenntartható energetikai szolgáltatásainkkal partnereik legyünk a most zajló energiaátmenetben” – mondta Kiss Attila, az E.ON Hungária Csoport elnök-vezérigazgatója.
Magyarország energetikai vállalatai kulcsfontosságú szerepet töltenek be az ország működtetésében és a jövő nemzedékek életfeltételeinek biztosításában. Alapvető nemzeti érdek ezért, hogy ezek a vállalatok sikeresek legyenek a saját üzleti stratégiájuk megvalósításában, és hatékonyan támogassák az ország, sőt a régió energiastratégiai céljait.
Az elmúlt évtized sikeres építkezésének eredményeként az állami tulajdonú MVM Csoport jelentős regionális jelenléttel bíró, modern nagyvállalattá fejlődött. A vállalatcsoport az energetikai értéklánc minden szegmensében jelen van, fókuszában a hazai fogyasztók villamosenergia- és földgázellátásának biztosítása áll, ugyanakkor aktívan részt vesz a szektor innovációs projektjeiben. A hazai energiahatékonysági szolgáltatások meghatározó szereplőjeként az MVM a fenntartható jövőt szem előtt tartva elkötelezett a karbonsemleges technológiák fejlesztése és a személyre szabott megoldások iránt, amelyeket már közel tíz millió lakossági és üzleti ügyfél számára tesz elérhetővé.
Az E.ON Hungária Csoport két évtizede a magyar energiapiac meghatározó szereplője. A vállalatcsoport Magyarországon a jövőben a villamos- és földgáz hálózatok fejlesztésre és üzemeltetésére, illetve a versenypiaci energiakereskedelemre koncentrál, valamint olyan energetikai megoldásokat kínál ügyfeleinek országszerte, amelyekkel maguk is költséghatékonyabbá és környezettudatosabbá válhatnak. A magyar gazdaság jelentős energiavállalataként az E.ON Hungária Csoport fő céljai a fenntarthatósági törekvések támogatása, ügyfelei minél magasabb színvonalú kiszolgálása, valamint Magyarország és a magyar gazdaság sikeréhez való hozzájárulás. Az E.ON Áramszolgáltató Kft. értékesítése illeszkedik a nemzetközi E.ON csoport és az E.ON Hungária Csoport növekedési stratégiájába.
A következő másfél évben a két vállalat megosztja egymás között az átvételre kerülő szolgáltatás technikai feltételeinek biztosítását annak érdekében, hogy az átállás jól szervezett módon, gördülékenyen történjen.
Az MVM az E.ON Hungária 25%-os tulajdonosa. A mostani megállapodás támogatja a vállalatcsoportok hosszú távú stratégiáját és hozzájárul portfólióik optimalizálásához.
Kapcsolódó cikkek
- Megközelített egy álomhatárt a hazai tranzakciós piac
- Rekordszámú pályázat érkezett az MVM EDISON startup verseny 2020-ra
- Kibővült kategóriákkal várja az innovációkat az MVM EDISON startup verseny
- Naperőműben termelt áramból fűtik hátrányos helyzetű, gyermekes családok házait Tiszabőn
- Átalakulóban a műszaki szakemberigény
- Gyorsabb lesz a net néhány baranyai iskolában
- Ötvenmilliós befektetésért versengenek az MVM Edison döntős startupjai
- Az MVM NET a régió legkorszerűbb és legbiztonságosabb adatközpontjának építését kezdte meg Gödön
- Hamarosan többet vásárolunk majd mobilról, mint PC-ről
- Több mint százmillió sikeres mobiltranzakciót indítottak a Cellum rendszerén keresztül
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.