Automatizált raktármegoldásokat tesztel a kiflis cégcsoport
Kísérleti projektet indít a Kifli.hu anyacége, a Rohlik Csoport a BRIGHTPICK-kel, hogy kihasználja az automatizálás és a robotika előnyeit. Céljuk, hogy biztosítsák a raktárak áruforgalmát, az általános hatékonyság növelését és a végrehajtás nagyobb rugalmasságát, ezzel is magasabb szintre emelve a vásárlói élményt.
A Rohlik Group kísérleti projekt keretében teszteli a BRIGHTPICK teljesen automatizált teljesítési megoldását, hogy megismerje teljesítményüket és alkalmazkodóképességüket a piac leggyorsabb működési modelljéhez. Ebben az innovatív kísérleti projektben olyan végponttól végpontig tartó, élelmiszer-rendelések teljesítési rendszerét fogják bevezetni, amely a legjobb 3D-vision rendszereket kombinálja a fejlett MI algoritmusokkal, a legmodernebb mobil robotikával és intuitív raktár-optimalizáló szoftverrel.
A projekt várhatóan 2022 nyarán indul Prágában, miután 2021-ben bejelentették, hogy München, Hamburg, Bécs és Prága lesz a raktárak automatizálásának kezdeti beruházási helyszíne.
"Európa vezető online élelmiszerboltjaként továbbra is mi állítjuk fel a jövőképet az e-kereskedelmi ágazatban a „game changer” megközelítésünkkel. Az automatizálás, a növekedés és az ellátási láncok hatékonyságának növelése szempontjából kulcsfontosságú, hogy biztosítsuk a még gyorsabb és pontosabb rendelésteljesítést, miközben a vásárló a végső haszonélvezője a jobb ügyfélkiszolgálást célzó innovatív megközelítéseinknek" – magyarázza Tomáš Čupr, a Rohlik alapítója és vezérigazgatója.
Teljesen automatizált teljesítés és kiszállítás
Más robotizálási megoldásokkal ellentétben a BRIGHTPICK Runner elnevezésű robotjai zökkenőmentesen kapcsolódnak az automatizált robot kiszedő állomásokhoz egy innovatív szoftver segítségével, amely optimalizálja a kiszedési folyamatot, miközben a Runner-eket, a robot kiszedőket és a rendeléskonszolidálást is összehangolja. A BRIGHTPICK Runnerek autonóm módon szállítják a termékeket a fejlett 3D-látás vezérelt robotkaroknak, amelyek MI tárgyfelismeréssel rendelkeznek a komissiózáshoz, majd a kész rendeléseket továbbítják a Rohlik szállítási folyamatának többi részén keresztül. A BRIGHTPICK szerint a Runner-ek 15 másodperc alatt, vagy annál gyorsabban is képesek elvégezni a feladatukat.
"A következő generációs raktárautomatizálási technológiában rejlő lehetőségek óriásiak, mivel rendkívül jól konfigurálható, skálázható, az üzleti igények változásához igazodik, és nincs egyetlen hibapontja sem. Segít optimalizálni a folyamatokat, helyet takarít meg, és növeli a hatékonyságot a kézi munkához képest. A BRIGHTPICK végponttól végpontig tartó, teljesen automatizált teljesítési megoldása napok alatt telepíthető, és könnyen skálázható 500-tól 10.000 termék összeszedéséig óránként, valamint képes több zónából érkező megrendelések konszolidálására szállítószalag nélkül is. Mindent egybevetve akár napi 100 000 megrendelés is teljesíthető." – magyarázza Jan Žižka, a BRIGHTPICK vezérigazgatója.
Ezt a megoldást építi be a Rohlik a tesztelési fázisban az ellátási lánc meglévő folyamataiba, hogy javítsa a végponttól végpontig tartó teljesítési folyamatát. "Az esettanulmány-projekt egyedi sajátossága a szegmentálás, amely lehetővé teszi, hogy egyszerre több megrendelést készítsünk elő, valamint azt, hogy a legkelendőbb árukat priorizálni tudjuk." – folytatja Aleš Malucha, a Rohlik csoport automatizálási vezetője: "Két felhasználási esetet szeretnénk tesztelni a kísérleti projektben – a teljesítésben 900 komissiózással/óra és a kiküldésben 2000 szállítmánymozgással/óra. Ha a kísérleti projekt célkitűzései teljesülnek, fontolóra vesszük a megoldás bevezetését a többi raktárunkban is."
Kapcsolódó cikkek
- Az egyszerűbb programozhatóság a robotika közös célja
- 3D modellezés, robotika, VR a pedagógusképzésben az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán
- Liferay Digital Talks: digitalizáció az online élelmiszer-kereskedelemben
- Nagyszerű alkotások a robotkupa budapesti versenyén
- Új piacok nyílnak a robotikában
- Robotika: Európa-bajnoki dobogón a Széchenyi István Egyetem csapata
- A Siemens Mobility korszerűsíti Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvarát
- A UR+ rendszer egyedülálló környezetet biztosít a cég partnerei számára
- 5 millió eurós támogatás a régióban – itt az idő automatizálni!
- Hogyan segítheti a robotika a KKV-k értékláncainak fejlesztését?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.