Hamarosan indul Magyarország első decentralizált kriptotőzsdéje
Decentralizált, azaz központi szereplő nélküli kriptotőzsdét indít a leghíresebb magyar digitális pénz, a Hungarian Vizsla Inu (HVI) csapata. A VizslaSwap nevű új felületen végig a felhasználók birtokában maradnak az ott használt kriptovaluták, senki más nem rendelkezhet felettük. A biztonságos kereskedés alapját egy magyar és nemzetközi fejlesztőkből álló csapat alkotta meg. Ez az első olyan magyar kriptotőzsde, amely decentralizált alapon működik, ráadásul még bányászathoz is használható.
A digitális eszközök piaca 8 év alatt az 1500-szorosára nőtt, a bitcoin árfolyamának emelkedése is egyre több érdeklődőt vonz ebbe a szektorba. A kereskedés legfontosabb platformjai itt is a tőzsdék, vagyis olyan internetes kereskedelmi platformok, ahol Bitcoint, Ethereumot és egyéb kriptovalutákat lehet vásárolni, akár fiat devizákért (euróért, dollárért), akár más kriptovalutákért. Ilyen tőzsdékből már több mint 20 ezer működik világszerte. Természetesen több kisebb hazai kriptotőzsde is működik, azonban a most népszerű decentralizált, azaz központi szereplő nélküli platformra ezidáig nem volt példa.
Nagyobb biztonság
Az első, új alapokra helyezett magyar kriptotőzsde a VizslaSwap nevet kapta. A Hungarian Vizsla Inu (HVI) által kezdeményezett felület rövid időn belül bárki számára elérhető lesz.
"A központi szereplők kihagyása azért fontos, mert ez a megoldás sokkal nagyobb biztonságot jelent a felhasználók számára. A hagyományos kirptotőzsdéken átadjuk a fizetőeszközök feletti rendelkezést. Itt azonban amit lekötnek, az végig a saját tulajdonukban marad. A decentralizált tőzsde felett senki sem rendelkezhet semmilyen formában, azt hiszem mostanában kezdik megérteni az emberek ennek a fontosságát" – mondta Sándor Fábián, a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója.
A VizslaSwap elindítása egy újabb mérföldkő a legnépszerübb magyar kriptovaluta életében, amely közelebb viszi őket ahhoz a céljukhoz, hogy egy világszinten is meghatározó altcoinná váljanak. A decentralizált kriptotőzsde fejlesztésén közel húsz fős magyar és nemzetközi fejlesztőkből álló csapat dolgozott. Magát a felületet Pálmay Dániel ethereum web3js fejlesztő tervezte, igazából övé az érdem nagy része.
Bányászat, bányagépek nélkül
Az új hazai kriptotőzsdén nem csak kötöttségek nélküli kereskedésre, hanem bányászatra is lehetőség lesz – igaz, nem a klasszikus értelmében. Itt a csúcsteljesítményű videókártyák helyett a kriptovaluták tulajdonosai "végzik a munkát". LP tokenek lekötésével a decentralizált tőzsdék között már megszokott módon elérhetővé válik az úgynevezett likviditási bányászat. Ez azt jelenti, hogy likviditást biztosítunk és ez által bányászunk. Nem hiába a bányászat szó, hiszen blokkjutalmakra tehetünk szert általában kimagasló jutalmakért vagy saját vagy más tokenben.
"Valójában teljes egészében úgy működik mint a kriptobanyaszat, csak jelen esetben nincs szükség fizikai bányagépre. Egyszerüen a tokenek helyettesitik a videókártyákat, azaz amennyi tokent raksz be a pool-ba annyi 'géppel' bányászol. Blokkidőnkénti jutalmakat adunk, amelyek automatikusan jóváíródnak" – magyarázza a szakember.
A VizslaSwap-on számos más lehetőség lesz a kripto jutalmakra. Már megszokott staking pool funkcióval is rendelkezni fog, ahol önálló tokeneket, mint a HVI le lehet kötni és hasonló módon vagy saját vagy egy másik tokent kapunk érte jutalomként. De un. Bounty Hunt funkció is indul, amivel a látogató az összegyűlt tranzakciós díjakra vadászhat és hívjatja le saját maga részére az összegyűlt összeget. Ezt egy izgalmas játéknak is felfoghatjuk, ugyanis minél tovább várnak a látogatók a lehívással, annál nagyobb összeg gyűlik össze, de ha túl sokáig várnak, lehet másvalaki elviszi azt. A csapat elmondása alapján ezzel a napi látagotószámot kívánják növelni.
"A HVI token körül ezzel is folytatják egy önálló ökoszisztéma kiépítését saját NFT piactérrel, jelentős partnertokenekkel és most DeFi megoldással is, ami mind növeli a keresletet az Vizsla token iránt" – mondta el Sándor Fábián, a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója.
A farmolási funkciók elérhetőek lesznek a HVI Partnerei számára, ahol HVI-vel vagy a partner tokenekek lekötésével olyan tokenek válnak elérhetővé, mint a Neckermann, a CryptoChip, vagy a BabyVizsla. A srácok a biztonságot sem bízzák a véletlenre, hiszen a VizslaSwap platform alapjául a világ 3. legnagyobb decentralizált tőzsdéjét vették, a PancakeSwap-ot. Sok sikert kívánunk az új fejlesztéshez és reméljük sikerül a HVI célja és egy újabb Magyar Világsikerrel fogunk gazdagodni.
Kapcsolódó cikkek
- Bejelentették a vizslások: pénzt fognak égetni
- A Hungarian Vizsla Inu idei éve
- Pontgyűjtés helyett jön a kriptovaluta
- Már képeken keresztül is örökbe lehet fogadni
- Kínai tőzsdén a vizsla
- Elkészült a világ első kriptovaluta söre
- Nemzetközi tőzsdén a magyar vizsla
- Kutyatápért kriptovalutát
- Simogatják a magyar vizslát a kriptopiacok befektetői!
- Van, ahol már vizslával lehet fizetni
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.