Új megoldások az emelkedő áramszámlák ellen

forrás: Prím Online, 2022. szeptember 23. 17:18

A klímaváltozás miatti szélsőséges időjárás, illetve a gyorsan emelkedő energiaköltségek hatalmas terhet jelentenek a háztartások számára, azonban otthonaink intelligenssé és fenntarthatóvá alakításával sokat tehetünk a problémák enyhítésére. Az, hogy pontos képünk legyen arról, hogy hogyan, mikor és hol használjuk az energiát, fontosabb, mint valaha, hiszen az emelkedő áramdíjak miatt a fogyasztók folyamatosan keresik a megtakarítási lehetőségeket. 

A Schneider Electric olyan új megoldásokat mutatott be az egyik legrangosabb ipari kiállításon, a Berlinben megrendezett IFA-n, amelyekkel éves szinten akár több mint 200 ezer forinttal is csökkenhet a háztartások fűtési költsége és minden eddiginél takarékosabban tölthetők otthon az elektromos autók is. 

 

A fenntartható otthonoknak mindenki számára elérhetőnek kell lenniük, nem csak néhány ember számára – vélik a Schneider Electric, az energiagazdálkodás és automatizálás digitális átalakításának vezető vállalatának szakértői. A társaság megoldásai forradalmasítják az otthonok energiafogyasztásának menedzselését, így segítve az éghajlatváltozás és a meredeken emelkedő energiaköltségek jelentette problémák kezelését. Ehhez kapcsolódó idei újdonságaikat a berlini IFA technológiai vásáron mutatták be. 

 

Minden egyben – ezt nyújtja a Wiser applikáció

A hatékony otthoni energiagazdálkodás alapját képezhetik azok a telefonos applikációk, melyek képesek a ház teljes villamosenergia-fogyasztását nyomon követni és az összes készüléket, köztük a legnagyobb energiafelhasználókat felügyelni. Az, hogy pontos képünk legyen arról, hogy hogyan, mikor és hol használjuk az energiát, fontosabb, mint valaha, hiszen az emelkedő áramdíjak miatt a fogyasztók folyamatosan keresik a megtakarítási lehetőségeket. A Schneider Electric Wiser applikációja segítségével például teljeskörű információhoz juthatunk a villamosenergia-felhasználásról, ezáltal adatokkal alátámasztott döntéseket hozhatunk az egyes készülékek használatával kapcsolatban. 

 

 

Az alkalmazás valós idejű képet nyújt az aktuális energiafelhasználásról és a fogyasztás előzményeiről is, így az ingatlantulajdonosok nyomon követhetik a napi költségeket, és az applikáció mesterséges intelligenciával támogatott tippeket és tanácsokat is kínál a leghatékonyabb energiafelhasználáshoz. 

 

A Wiser intelligens fűtésirányítási vezérléssel pedig a lakástulajdonosok távolról felügyelhetik és beállíthatják az otthonuk minden helyiségének hőmérsékletét, és automatikusan csökkenthetik a beállított értékeket a nem használt helyiségekben. A Wiser App segítségével a lakástulajdonosok a fűtést az időjárásnak és a ház szigetelésének megfelelően is módosíthatják – mindez akár évi 540 eurós megtakarítást eredményezhet.

 

Töltés új szinten

Az elektromos járművek töltése rendkívül nagy energiaterhelést jelent tulajdonosaik számára, akár 40 százalékkal is növelheti az otthoni energiafogyasztást. Ugyanakkor már arra is van lehetőség, hogy elkerüljük az egekbe szökő számlákat, és felkészüljünk egy fenntarthatóbb jövőre, mindössze néhány érintéssel egy alkalmazáson. 

 

A Schneider Electric új elektromos autó töltője (EVlink Home Smart) esetében négy üzemmód közül választhatnak a fogyasztók, ezek a "töltés most", "zöld töltés*", "költséghatékony" és "egyéni ütemezés", ráadásul a töltő a Wiser okosotthon rendszerrel is integrálható. A "költséghatékony" üzemmód használatával a Wiser a leghatékonyabb ütemtervet alakítja ki annak érdekében, hogy a legolcsóbb villamosenergia-tarifa alapján töltődjön az e-autó, míg a "zöld töltés" kizárólag megújuló áramforrásokat használ. A Wiser intelligens energiagazdálkodási rendszere automatikusan kiegyensúlyozza a terheléseket, hogy a lakástulajdonosok számára minimális fennakadást és maximális hatékonyságot biztosítson. 

 

Matter-kész megoldások

A Schneider Electric az új okosotthon kommunikációs szabvány, a Matter alkalmazására kész készülékcsaládot vezet be az európai és az észak-amerikai piacokon, ami lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy bármely okos eszközt összekapcsoljanak egy másikkal, függetlenül attól, hogy milyen márkájú vagy honnan vásárolták. Mindez a Matter-ready Wiser Gateway-nek köszönhetően lehetséges. A Matter-ready Wiser Home ökoszisztémán keresztül a lakástulajdonosok mostantól három különböző módon szabályozhatják otthonuk energiafelhasználását: hangvezérlő eszközzel, például az Amazon Alexával, bármilyen típusú kapcsolóval (Matter ready vagy Zigbee tanúsítvánnyal) és a Wiser by Schneider Electric okostelefonos alkalmazással.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01