Új klímatechnológiai befektetési alap jön létre
A portugáliai Lisszabonban megrendezett szeptemberi esemény, a The Business Booster keretein belül bejelentették, hogy a Santander Asset Management (Santander AM) és az EIT InnoEnergy összefogásával új kockázati tőkealapot hoznak létre, amelyen keresztül a jövőben az energiaátállást segítő induló vállalkozásokat kívánják támogatni.
A Santander AM és az EIT InnoEnergy bejelentették, hogy közös erővel felgyorsítják az energetikai átmenetet, és az EIT InnoEnergy portfóliójából a kontinens legígéretesebb klímatechnológiai start-up vállalkozásaiba fektetett kockázati tőke révén kezelnék Európa energiabiztonsági és árválságát.
Az új klímatechnológiai alap a magánbanki és intézményi befektetők számára biztosít eszközöket, hogy olyan korai fázisban lévő vállalatokba invesztáljanak, amelyek valós hatást gyakorolnak az az energia megfizethetővé, elérhetővé és fenntarthatóvá tételére. A befektetők elsősorban az EIT InnoEnergy meglévő portfóliójából kerülnek ki, amely olyan különböző ágazatokat és témaköröket fed le, mint a körforgásos gazdaság, a megújuló energiahasználat, az energiatárolás és -hatékonyság, a közlekedés és mobilitás, az okos otthonok, városok és hálózatok, valamint a hidrogén-felhasználás.
Az alap portfóliókezelője a Santander AM lesz. A Banco Santander várhatóan fő befektetőként vesz majd részt a folyamatokban. Az EIT InnoEnergy társbefektetőként nyújt hozzáadott értékű szolgáltatásokat az induló vállalkozások számára a kockázatcsökkentés és az üzleti ügyeik felgyorsítása érdekében. A kezdeményezést vegyes összetételű, egymást kiegészítő tagokból álló csapat fogja irányítani: Santiago Gil, az Enagas volt kockázati tőkebefektetésért felelős vezetője, Giovanni Bologna, aki nemrégiben csatlakozott a Santander AM-hez az Athos kockázati alaptól való távozását követően, és Jordi López, az EIT InnoEnergy volt üzletfejlesztési vezetője.
„Az új alap kiegészíti és megerősíti a már meglévő innovációs ökoszisztémánkat. Megkönnyíti a tőke gyors elosztását, hogy felgyorsítsa a piacra jutás sebességét a klímatechnológiai innovációk vonatkozásában. Egyértelmű win-win helyzetről beszélhetünk nemcsak a több mint 180 innovatív vállalkozásunk, hanem az Alap számára is. Az InnoEnergy portfóliójához való közvetlen hozzáférés az Alap számára egy olyan értékesítési folyamatot garantál, amely kulcsfontosságú a lekötött tőke gyorsabb felhasználása szempontjából, figyelembe véve az ilyen típusú forrás iránti keresletet.” – mondta Elena Bou, az EIT InnoEnergy innovációkért felelős igazgatója.
Borja Diaz-Llanos, a Santander Asset Management alternatív befektetésekért felelős vezetője szerint az innováció döntő szerepet játszik abban, hogy 2050-re elérhessük a nettó nulla kibocsátás célkitűzését. A kezdeményezéssel az a céljuk, hogy további tőkét biztosítsanak a legnagyobb kibocsátás-csökkentési potenciállal rendelkező startup vállalkozás számára.
Kapcsolódó cikkek
- Új vezető az InnoEnergynél
- Energia átállást sürget a Santander
- Az uniós akkumulátor törvény késleltetése ellen tiltakoznak az iparág meghatározó vállalkozásai
- Tíz millió euró az akkumulátoripari szakképzés fejlesztésére
- A VW összefog az InnoEnergyvel a CO2 mentesítés érdekében
- Óriás akkumulátorgyár épül a magyar határhoz közel
- 2030-ra jelentős CO2 kibocsátást prognosztizálnak Európában
- Magyar akkumulátoripari szakértőket képez az EIT InnoEnergy
- Önellátó lehet az autóipar jövőjét jelentő mangánból Európa
- Létrejött az európai napenergia összefogás
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.