Az energiatárolás lehet a válság megoldásának kulcsa
Komoly áttörést hozhatnak az energetikai iparban, mintegy forradalmasíthatják az alternatív források használatát az elektromos energiatárolók. A megújuló energiára való szélesebb körű átállás megvalósulása a fenntarthatóság egy új korszakát jelentené, mindez pedig az energiatárolástól függ; ezért van akkora jelentősége ezeknek a tényleges felhasználásig energiát raktározó egységeknek.
Ahogy a háztartásokban is kulcsfontosságú kérdést jelent a megtermelt energia tárolása, úgy ez a globális gazdaságpolitikai folyamatok meghatározója is egyben. Ahogy az elszabaduló energiárak hatására végbemenő gyors változások szemtanúi lehettünk, éppoly aktivitással kutatják a költséghatékony és környezetbarát jövőbeni alternatívát – a mobiltelefonok és elektromos autók korában az akkumulátorok töltöttsége a legtöbbeknek kulcsprobléma, egyben a jövő legnagyobb feladata is a nagy kapacitású alternatíva megtalálása. Legelterjedtebb változata a megújuló energia felhasználásának a napelemek alkalmazása, a háztartások is elsőszámú választását is ez jelenti. A napenergiával termelt áram is tehát az energiatárolók segítségével raktározható, amik segítségével ez egy későbbi alkalommal előhívható a hálózatból. A Power Charge által biztosított tárolók is ezt a cél szolgálják, munkájuk révén csökkenthetőek a költségek, illetve a szolgáltatóktól való függéstől is mentesítenek, hiszen nagyban önnálósítják a felhasználást.
Az előttünk álló és egyre fokozottabban fenyegető nyersanyaghiány,a klímakatasztrófa, az ellátási láncok működésének akadozása, illetve a lakossági szinten is komolyan érezhető változások együttesen sürgetik a nagy tárolókapacitással működő rendszerek széleskörű elterjedését. Az innovációk segítségével eljöhet a biztos és élhető jövőt jelentő fordulat – az ehhez vezető útról, a jelenlegi rendszerekről, a felmerülő kihívásokról és lehetőségekről a kétnapos Powercharge Energiatárolás Konferencia szakmai előadásain esik szó bővebben.
Kapcsolódó cikkek
- Fiatal klímahősöket látott vendégül a Microsoft budapesti székháza
- Az ipari vállalatok mindössze harmada halad jó úton fenntarthatósági céljai eléréséhez
- 400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével
- Kiválóan teljesítettek a TIER mikromobilitási megoldásai
- Tévesen látják fenntarthatósági törekvéseiket az IT szektor szereplői
- A Continental járművek beltereihez mutat be fenntartható felületi megoldásokat
- Nyakkendő nélkül beszél az UniCredit a fenntarthatóságról
- Milyen fenntarthatósági szempontok befolyásolják az ingatlanpiaci döntéseket?
- A magyarok negyede már fenntarthatóan működő szálláshelyet keres
- Összefognak a nagyágyúk a bolygónkért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.