Az SAP megoldásával fejleszti digitalizációs programját a Lockheed Martin
Digitalizációs stratégiájának fejlesztéséhez kibővíti együttműködését az SAP-val a Lockheed Martin Corporation. A nagyvállalat a RISE with SAP megoldásban rejlő lehetőségeket kiaknázva fejleszti felhőalapú képességeit, üzleti folyamatait, és ezzel tovább erősíti pozícióját.
A Lockheed Martin Corporation és az SAP együttműködése már csaknem 25 éve tart. A közös munkát most kiterjesztik azoknak az üzleti rendszereknek az átformálására, amelyek elengedhetetlenek a vállalat OneLM (1LMX) elnevezésű átalakulási programjához.
Az 1LMX egy, az iparágban élenjáró üzleti transzformációs és digitalizációs program, amelynek célja a gyorsaság, az agilitás, az adatokhoz való hozzáférés, illetve a Lockheed Martin versenyképességének növelése. Az adatok stratégiai erőforrásként való kezelésével, egy modellalapú, az értéklánc egészét lefedő vállalatirányítás megteremtésével, egyúttal a növekedés és működtetés érdekében a rendszerek, folyamatok karcsúsításával a Lockheed Martin egy ellenállóbb, biztonságosabb, és modernizált ellátási láncot alakít ki az Egyesült Államok védelmi ipara számára.
A több évtizedes együttműködésre alapozva a Lockheed Martin szeretné kiaknázni a RISE with SAP megoldásban rejlő lehetőségeket. Ennek segítségével szeretné fejleszteni felhőalapú képességeit, üzleti folyamatait, azonosítani a hatékonyságnövelő lehetőségeket, új eszközök bevezetésével kialakítani alapvető üzleti folyamatait a FedRAMP szabványnak megfelelő felhőalapú környezetben az 1LMX kezdeményezés keretei közt, és támogatni a cég terveit a rendszerek együttműködése terén a kormányzati, védelmi és légiközlekedési piacon.
„Az államigazgatás beszállítói szerte a világon olyan speciális adminisztrációs, finanszírozási, erőforrástervezési kihívásokkal néznek szembe, amit csak egy integrált vállalatirányítási rendszerrel lehet költséghatékonyan kezelni. Nem utolsósorban pedig transzparenciát, és nonstop számonkérhetőséget várnak el ezektől a cégektől az állam egyes alrendszerei, akár egymástól függetlenül is. Ezt pedig felhős környezet nélkül képtelenség lebonyolítani” – magyarázza az együttműködés jelentőségét Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezetője.
A RISE with SAP egy csomagban kínálja az ehhez szükséges programokat, platformokat, eszközöket, és szolgáltatásokat. A megoldás átülteti a cég vállalatirányítási rendszerét az SAP S/4HANA Cloud felhőjébe, és jelentősen megnöveli az SAP-tól szolgáltatásként igénybe vett szoftverek arányát az üzleti technológiai platform, az intelligens költések, a humán élmények menedzselése, a digitális ellátási láncok és egyéb funkciók területén is. Az SAP Business Technology Platform (SAP BTP) biztonságos innovációs platformot biztosít a Lockheed Martin számára az új technológiák fejlesztéséhez, az SAP Analytics Cloud megoldás pedig a stratégiai adatkezeléshez és elemzési feladatok megoldásához járul hozzá.
„Ügyfeleink, köztük az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma, gyorsan változó fenyegetésekkel néznek szembe, és különösen fontos számukra, hogy gyorsabbá és agilisabbá váljanak anélkül, hogy a biztonság terén kompromisszumokat kellene kötniük. Az SAP-val kötött bővülő együttműködés, a felhő felé való elmozdulás révén képesek leszünk biztosítani a nagyobb sebességet, agilitást, biztonságot és ellenállóképességet ügyfeleinknek" – mondja Yvonne Hodge, a Lockheed Martin informatikai vezetője. „Ezzel a megállapodással pontosabban tudjuk irányítani a termékek hatásait, munkatársaink jólétét, az erőforrások hatékony felhasználását és az adatok biztonságát. Képesek leszünk még jobban működtetni üzleti tevékenységünket, és ami a legfontosabb: minden adott lesz ahhoz, hogy átformáljuk a folyamatokat, amelyekkel az Egyesült Államok és szövetségesei biztonságához elengedhetetlen termékeket tudunk tervezni, vásárolni, építeni és üzemeltetni."
Az SAP iparági tapasztalata, a RISE with SAP megoldás, valamint az SAP S/4HANA ereje és megbízhatósága révén a Lockheed Martin tovább erősítheti jelenlegi pozícióját, mint intelligens, fenntartható, a felhőben működő vállalat, mindezt kompromisszumoktól mentesen, biztonságos működéssel. „Csaknem 25 évi együttműködés után büszkék vagyunk arra, hogy a Lockheed Martin az SAP technológiája segítségével teljesít olyan egészen hihetetlen küldetéseket, mint a holdra szállás. Ezzel a bejelentéssel most a Holdnál is távolabbra tekintenek: a digitális átalakulással a világ egyik leginnovatívabb vállalatává válnak, kéz a kézben az SAP-val" – hangsúlyozza Scott Russell, az SAP igazgatósági tagja.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB befektet az OKTO GRID-be
- Díjeső a digitalizáció eredménye
- Versenyen keresi az újabb digitális fejlesztési lehetőségeket az Erste
- Felgyorsítja digitális átalakulását a BMW-csoport
- Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
- Ezek a nemzetközi trendek dominálnak idén a hazai villamosenergia-szektorban!
- A BorsodChem aktívan támogatja a digitális átállást
- Új marketing vezető az SAP Hungary csapatában
- Ideje családi szinten is meglépni a tudatos digitalizációt
- Közösségi finanszírozási eszközzel segíti az iskolák digitalizációját a Redmenta
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.