Tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett négylábú robotplatformot a Unitree
A fogyasztói és ipari felhasználású bionikus robotok területén egyaránt vezető szerepet betöltő kínai Unitree Robotics professzionális tűzoltási, tűzmegelőzési, felderítési és mentési célú robotot mutatott be. A négylábú platform a katasztrófavédelem szinte bármely területén alkalmazható adatgyűjtési, felderítési és mentési feladatok ellátására.
A Unitree Robotics speciálisan tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett professzionális robotplatformot mutatott be. A távolról irányítható, kamerákkal felszerelt robotkutya segítségével a mentési munkálatokban résztvevő szakemberek számára gyúlékony, robbanásveszélyes, veszélyes vegyi- és radioaktív anyagok kiszivárgásának kockázata esetén is biztosított az helyszíni adatgyűjtés, és a valós idejű adatok alapján történő döntéstámogatás.
A Unitree B1 Fire Rescue modell bármilyen terepen, földúton, murvás, homokos, romos területen képes áthaladni, elkerüli a különféle akadályokat, 1,2 m-es mélységig vízben is tud dolgozni, valamint 20 kg rakományt is képes eljuttatni nehezen megközelíthető területekre. A modell felhasználási céltól függően különböző műszerekkel szerelhető, így mindig az alkalmazási területnek és az adott környezetnek megfelelő mérőberendezésekkel (3D képalkotásra használt LIDAR szenzorokkal, légszennyezettség-mérőkkel, panorámakamerákkal, hőkamerákkal, lézerszondákkal, vagy mintagyűjtés céljára használt robotkarokkal) egészíthető ki.
A Unitree Robotics a világon az egyik első vállalat, amely nagy teljesítményű négylábú robotokat hozott kereskedelmi forgalomba és világszerte vezető szerepet tölt be a kapcsolódó professzionális műszerek és berendezések értékesítésében. Termékeit olyan cégek és intézmények használják széles körben kutatási, oktatási, vagy ipari célokra mint a Berkeley University of California, Massachusetts Institute of Technology, a Stanford University, a The University of Tokyo, a Nanyang Tehnological University Singapore, a Honda Research Institute, a Google, a Facebook, az Amazon, az Nvidia, a Leica, vagy a DHL. Az Unitree robotjait Kínában számos városban használják katasztrófavédelmi szervek, illetve tűzoltóságok. Magyarországon az Unitree termékeket az INFUZE Robotics forgalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- Robotkutya volt az idei biztonsági konferencia egyik sztárja
- Kapaszkodó 2.0: Esélyteremtés és élménytanulás robotprogramozással
- A mélytengeri dróntechnológia az úszómedencékbe is megérkezett
- A digitalizációhoz szükséges iparágnak is digitalizálnia kell
- Nem mindenkinek való a robotizáció, de nem lehet megkerülni
- Az ABB robotjai is beszállnak a COVID ellen folytatott küzdelembe
- A Valeo MiR robotokkal optimalizálja belső logisztikáját
- Magyarországon is kapható a világ első nyilvánosan értékesített professzionális robotkutyája
- Egy vállalat ma már nem csak a saját biztonságáért felel
- Az elektronikai szektor az ipari robotika növekedésének mozgatórugója
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.