A Seco az intelligens szoftverekkel elhozza a gyártóipar jövőjét
A gyors, költséghatékony, fenntartható jövőben az intelligens szoftverek új utat nyitnak az optimalizált termelés és a hatékonyabb döntéshozás felé. A digitális technológiák és az intelligens szoftverek végérvényesen átalakították a gyártóipart a döntéstámogató adatok minden eddiginél szélesebb körű hozzáférhetőségével, amely elősegíti a jobb eredmények gyorsabb elérését.
A különféle gyártási folyamatokból kinyert rengeteg adat birtokában az üzemeknek fel kell ismerniük, hogyan fordíthatják ezt a tudást az előnyükre. Mostantól a haladó szemléletű gyártók még nagyobb előnyöket érhetnek el olyan szoftverekkel, amelyek valóban teljesítik az Ipar 4.0 ígéreteit.
A termékadatok gyors elérése
A korábbi évek megmutatták a gyártóiparnak, hogy a költségek fenntartható korlátozása a stabilitás és a túlélés kulcsa, különösen a kihívást jelentő gazdasági helyzetekben. Ugyanakkor az iparág azt is felismerte, hogy gyorsabb módszerekre van szüksége az új technológiák és szerszámok fejlesztéséhez, amelyek képesek igazodni a változó körülményekhez. Az intelligens szoftverek elengedhetetlenek ahhoz, hogy ezek a fejlesztések rugalmasabbak és hatékonyabbak legyenek. Bizonyos helyzetekben lehetővé teszik a gyártóknak, hogy akár 40%-kal hatékonyabbá tegyék a megmunkálási és termelési folyamatokat, megszüntetve az ismétlődő kézi folyamatok egy részét.
A nem digitalizált folyamatok a termelési személyzetet arra kényszerítik, hogy a termékinformációkat saját maguk keressék ki, ami időpazarlás, és akár pontatlan eredményekhez is vezethet. Például a műhelyi rutinfeladatok számának csökkentéséhez a termelési személyzet a Seco Assistant okostelefonos alkalmazás segítségével egyszerűen beolvashatja a termékcsomagokat vagy szerszámokat. Ennek eredményeként gyorsan releváns termékadatokhoz juthatnak, kiszámíthatják a forgácsolási adatokat, valamint összehasonlíthatják a különböző beszállítók lapkageometriáit és -minőségeit.
A raktárkészlet intelligens kezelése
A szerszámkészlet 30–60%-a valószínűleg nem ellenőrzött, felügyelet nélkül kallódik a műhelyben, vagy egyszerűen túl nagy mennyiségben halmokban áll a gépek mellett. Az intelligens szoftverek, mint például a készletkezelési rendszerünk, ezt a problémát költséghatékonyabb és biztonságosabb módon segítenek megoldani.
A fizikai rugalmasság mellett a fő előnyük a szerszámok és felszerelések használatának felügyeletében, valamint a személyzet elszámoltathatóságának növelésében rejlik. Így a készletkezelési rendszerek segítenek csökkenteni a nem megfelelő helyen tárolt elemek miatt elpazarolt beállítási időt, továbbá nyomon követhetővé teszik az értékes szerszámokat és a termeléshez elengedhetetlen elemeket.
Kevesebb emberi részvétel a CAM-programozásban
A jövőben az intelligens megmunkálási technológiák valószínűleg képesek lesznek felismerni a komponensek tulajdonságait, gyorsan elvégezni a CAM-programozást, majd biztosítani az NC-kódokat a gépeknek, ezzel a mérnöki előkészítés idejének akár 80%-át is megtakarítva. Ennek ellenére bizonyos komponensek, például a turbinalapátok és szerkezeti elemek összetettsége miatt továbbra is szükséges marad az emberi intelligencia és műszaki szakértelem. A Seco mérnöki szolgáltatásai segítenek az új vagy meglévő összetett megmunkálási folyamatok optimalizálásában és a CAM-programozás hiányosságainak azonosításában.
„A gyári hálózatban az intelligens szoftverek segítségével megszüntethető az anyag- és szerszámkészletek feleslege, ami a raktározási költségeket akár 20%-kal is csökkentheti” – vélekedik Janardhan N., a Seco Tools mérnöki szolgáltatási megoldásokért felelős vezetője. „A folyamatokat a gyártósoron elvégzett ismétlődő kézi folyamatok megszüntetésével hatékonyságra optimalizálva a munkatermelékenység akár 30%-kal is növekedhet, a gépek állásideje pedig akár 50%-kal is csökkenhet.”
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai szállítók jelentkezését várja a Magyar Turisztikai Ügynökség
- A vásárlói élmény jövőjét formálja bemutatótermével és szoftveres megoldásaival az SAP
- Elérhető a fejlesztők számára az Oracle Database 23c ingyenes verziója
- Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver
- Átfogó felhőalapú biztonsági mentési megoldások az ASUSTOR-tól
- A Fujitsu európai partnerkapcsolatra lép a Nuixszal
- Bemutatkozott a Microsoft 365 Copilot
- Órákon belül választ ad a bőrbetegek problémájára egy magyar fejlesztés
- G-Menu: Egy alkalmazás az összes AGON by AOC monitor és periféria kezelésére
- Magyar fejlesztésű szoftver forradalmasítja az ingatlanpiacot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.