Szakkiállítások a HUNGEXPO területén
Idén május 16—19. között rendezik a 10. IPAR NAPJAI és vele egy időben a 11. AUTOMOTIVE HUNGARY kiállítást, a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban. Három pavilonban, 14 ország több mint 370 kiállítója mutatja be az ipar és a járműgyártás legújabb fejlesztéseit, trendjeit. Az idei kiállítások fókuszában a zöld energia, az alternatív hajtások és az energiatárolás új formái állnak.
Az IPAR NAPJAI már több mint egy évtizede Magyarország legnagyobb üzleti és szakmai találkozója, amely az ipari szegmens legfontosabb hazai és nemzetközi gyártói forgalmazói, beszállítói és szolgáltatói számára kínál egyedülálló fórumot a bemutatkozásra. A látogatók első kézből kaphatnak információt a különböző iparágak újdonságairól, energia- és költséghatékony megoldásokról és nagydíjas termékekről.
A rendezvény négy napján a kiállítások szakmai partnereinek közreműködésével számos program, esemény lesz látható, köztük a Kulturális és Innovációs Minisztérium egésznapos rendezvénye, a „Kutatás és innováció a zöld átállás szolgálatában”, a Portfolio-MAGE Járműipar 2023 konferenciája, E-mobilitási kerekasztal, akkumulátorgyártással és hidrogénmeghajtással kapcsolatos előadások, valamint műanyagipari és munkavédelmi konferencia is.
Az IPAR NAPJAI alatt számos szakmai workshop is várja a látogatókat, köztük a korábban is nagy érdeklődéssel kísért hegesztéstechnikai, szállítási és csomagolástechnikai bemutatók.
A kiállítás részletes programja itt olvasható.
NAGYDÍJ pályázat
A hagyományosan minden évben meghirdetett pályázat célja a hazai forgalmazású, innovatív termékek, eljárások, műszaki szolgáltatások közül a legjobbak díjazása. A szakértőkből álló zsűri értékelése alapján a kiállításon NAGYDÍJ-at vehet át: a B Consulting Kft., a DMG MORI HEITEC Digital Kft., a Fath Kft., a FANUC Hungary Kft., az M+E SZERSZÁMGÉP KERESKEDELMI Kft., az Oxyma Systems Víz- és Légkezelés Technológiai Kft. és a Werth Magyarország Kft. KÜLÖNDÍJ elismerésben pedig a Filamania Kft. és a Jouleing Kft. részesül.
A díjazottakról itt olvashat bővebben.
AUTOMOTIVE HUNGARY
Az AUTOMOTIVE HUNGARY kiállítás a magyar járműipar szakmai szereplőinek – az autógyártóktól kezdve a beszállítókon át a kis- és középvállalkozásokig – nyújt kapcsolatépítési, találkozási lehetőséget. Ezek a találkozások elsősorban azért fontosak – állítják a szervezők –, mert a most zajló átalakulások közepette elengedhetetlen, hogy a vállalatok megőrizzék, erősítsék a beszállítói láncban megszerzett pozíciójukat, esetleg új szereplőként lépjenek be erre a piacra.
A B2B beszállítói fórum a szervezők szándéka szerint idén is egyedi üzleti lehetőségeket nyújt az üzleti partnereknek. A zártkörű, regisztrációhoz kötött fórum célja, hogy a beszerzők számára lehetővé tegye az előzetes minőségi szűrőn már átesett, de kevésbé ismert beszállító cégek megismerését, személyes tárgyalást, és az esetleges későbbi üzletkötést. A legutóbbi kiállítás idején ezen a fórumon 55 beszállító 14 integrátor (beszerző), több mint 170 tárgyalást bonyolított le.
Ezúttal is, ahogy 2014 óta minden alkalommal, az AUTOMOTIVE HUNGARY kiállítással egy időben rendezi az autopro.hu a Techtogether Automotive Hungary mérnökversenyt. A verseny lehetőséget teremt arra, hogy az ország különböző felsőoktatási intézményeiből érkező járműépítő mérnökhallgatók összemérjék tudásukat, és közben új szponzorokat találjanak fejlesztéseikhez. A képzett munkaerőt kereső cégek pedig új munkatársakat találhatnak a tehetséges fiatalok között.
Az IPAR NAPJAI és AUTOMOTIVE HUNGARY kiállítás-együttes díjmentesen is látogatható, kizárólag a szakmai közönség számára. Regisztrálni itt lehet. (Egy regisztrációval mindkét kiállítás megtekinthető.)
Kapcsolódó cikkek
- Tízezer látogató a RETRÓ kiállításon!
- Öt alkalommal lehet megnézni a Neumann-család relikviáit
- Talpraesett diákprogramozók és profi képzőművészek tisztelegtek Neumann János előtt Szekszárdon
- RETRÓ kiállítás nyílt a debreceni FÓRUM bevásárlóközpontban
- RETRÓ kiállítás nyílik Debrecenben
- Egyetemi csapatok és szakmai előadók adtak választ a járműipari kihívásokra a Techtogether 2022-n
- Őket ünnepeljük a magyar fotográfia napján
- Propaganda elleni védőoltás: Utazás!
- Kiállításon mutatják be a Műegyetem elmúlt 240 évét
- Több mint 14 ezer látogató az üzleti-ipari kiállításon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.