Intelligens épületfelügyeleti eszközt mutat be az ABB

forrás: Prím Online, 2023. június 12. 12:45

Az ABB Ability Building Analyzer megjelenésével hatékony új eszköz került a kereskedelmi célú épületek létesítmény- és energetikai vezetőinek kezébe, mellyel az épülethasználat és a károsanyag-kibocsátás mértéke elemezhető. Az új digitális megoldás segítségével átfogó és konkrét intézkedéseket megalapozó betekintés nyerhető a költségek csökkentése, az energiahatékonyság javítása, az időmegtakarítás és a magasabb kényelmi szint elérése érdekében. Mindezek lehetővé teszik a felhasználó számára, hogy fontos lépéseket tegyen az épület dekarbonizációja felé vezető úton.

Beth Ray, az ABB Electrification üzletág Smart Buildings Divízióján belül a Global Digital Solutions Portfolio kereskedelmi épületekért felelős vezetője a következőket mondta ezzel kapcsolatban: „A világban megtermelt összes energia több mint 30%-át épületek és építkezések emésztik fel, és ugyanitt termelődik a globális CO2-kibocsátás közel 40%-a is. Az elővételi adatok alapján már most sikeresnek mondható új ABB Ability Building Analyzer közvetlen választ ad a napjaink energetikai kihívásai és az energiaköltségek csökkentésének szükségessége által meghatározott felhasználói igényekre. Ez az intuitív, átfogó és könnyen hozzáférhető digitális eszköz nemcsak a költségek ellenőrzését teszi hatékonyabbá, hanem a kiindulási értékek meghatározásával és az adott épület dekarbonizációja felé vezető út kijelölésével akár 20%-kal is csökkentheti az épület energiafogyasztását.”

 

 

A világszerte több országban piacra kerülő Building Analyzerrel az összes fontos épületüzemeltetési információ központosíthatóvá válik, olyan elemzéseknek engedve ezzel teret, amelyek további fejlesztési lehetőségek feltárására lehetnek alkalmasak. Szinte bármilyen adatforrásból és korlátlan számú adatpontból valós időben követi nyomon az épületadatok (kihasználtság, berendezések üzemideje, hőmérsékleti értékek és költségek) és a közműszolgáltatások (áram, gáz, víz, gőz) igénybevételének alakulását.

 

Azok a létesítmény- és energetikai vezetők, akiknek teljesíteniük kell a költségvetési és energetikai célokat, időt és pénzt takarítanak meg, ha használják a Building Analyzer által biztosított részletes adatokat, mélyelemzéseket, célmeghatározásokat, hőtérképeket, valamint riasztási és jelentéskészítő funkciókat, ugyanakkor holisztikus képet kapnak a kereskedelmi épületeik portfóliójáról világszerte.

 

Az ABB Ability Building Analyzer felhőalapú szolgáltatásként biztonságos internetkapcsolaton keresztül nyeri ki a rendszerekbe integrált mérőórák és érzékelők által gyűjtött épületadatokat. Gyártófüggetlen, nyitott és rendkívül rugalmas, bármilyen méretű és bármilyen bérlőprofillal rendelkező kereskedelmi célú épület esetében alkalmazható, ezenkívül lehetővé teszi, hogy a felhasználó a Föld bármely pontjáról csatlakozzon a szolgáltatáshoz. Ez az épületautomatizálási eszköz egyszerű beépítést és üzembe helyezést kínál, ezenkívül támogatja a jogszabályoknak, az iparági szabványelőírásoknak és a vállalati fenntarthatósági céloknak való megfelelést.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55