Biztonság és hatékonyság a belga energiaszolgáltató számára
Egy vezető belga energiaszolgáltató az ABB Electrification Service utólagos átalakítási („Retrofit”) megoldásával biztosítja és hosszabbítja meg öt kogenerációs erőművében (CHP) a kapcsolóberendezések biztonságos üzemidejét.
• Egy belga fenntartható energia-szolgáltató a kapcsolóberendezések felújításával járul hozzá a körforgásos gazdasághoz, csökkentve a teljes életút költséget (TCO)
• Az elöregedett megszakítók cseréje a legújabb vákuumtechnológiát használó készülékre hatékonyabb és megbízhatóbb energiaellátást biztosít
• Biztonságosabb és jövőbiztosabb erőműveket garantál
Az energiaellátás és -menedzsment, mobilitási megoldások, napelem-telepítés és energiatárolók, valamint eszközalapú energiaszolgáltatások területére szakosodott ENGIE modernizálni kívánta elektromos infrastruktúráját oly módon, hogy meglévő nagy karbon- és anyaglábnyomú berendezéseiből, például kapcsolóberendezések fémszekrényeiből, lemezeiből, gyűjtősíneiből a lehető legtöbb értéket nyerje ki.
Az ABB OneFit Retrofill Solution keretében a hagyományos és elöregedett megszakítókat a legmodernebb VD4G vákuummegszakítókra cserélték. A korszerűsítéssel az ENGIE működés szempontjából kritikus eszközei, például a generátorok és transzformátorok megóvhatók az esetleges rövidzárlatoktól a hibahelyek ezredmásodperceken belüli izolációjával, elkerülve a súlyos károkat és a hosszas üzemleállásokat.
Nico Verroken, az ENGIE technológiai menedzsere így nyilatkozott: „Az ENGIE célja olyan hatékony és fenntartható energetikai megoldások biztosítása, amelyek segítik ügyfeleinket a zéró szén-dioxid-kibocsátásra való átállásban. Innovatív hő- és áramtermelő erőműveink a villamosenergia-termelés során keletkező hulladékhőt hasznosítják és a helyi infrastruktúra számára hasznosítható energiává alakítják át, folyamatos és biztonságos működésük tehát elengedhetetlen.”
„Az ABB által megvalósított utólagos átalakítás nemcsak kis karbonlábnyomú megoldást kínált számunkra, de a hosszú távon is garantáltan megbízható és biztonságos energiaellátás mellett minimálisra csökkentette az ellátási zavarokat is.”
A OneFit utólagos átalakítási szolgáltatás további előnye, hogy a korszerűsítés szakaszosan és lépcsőzetesen mehet végbe, ezáltal nemcsak a beruházási kiadások optimalizálhatók, hanem a munka rövid termelési szünetekben és a normál tervezett karbantartási állásidőn belül is elvégezhető.
Ben Verboven, az ABB Electrification Service értékesítési mérnöke hozzátette: „Műszaki szakértelmünk és az ENGIE-vel való szoros és átlátható együttműködés eredményeképp a vállalat szempontjából a leginkább testre szabott és költséghatékony megoldást dolgoztuk ki. Az üzemeltető személyzet számára a legmagasabb biztonsági színvonalat mind az öt telephelyen a kapcsolóberendezésen belüli extra megszakító tokozat és a zárt ajtós működési mód garantálja, amely minimalizálja a villamos balesetek.”
Az adapter készletből és standard kocsipályából álló OneFit plug-in technológia lehetővé teszi a modern megszakítók és kapcsolóberendezés-részek egyszerű és biztonságos csatlakoztatását a meglévő cellák széles skálájához, beleértve más gyártók paneljeit is.
Az ABB Electrification Service legújabb modernizációs programja az ENGIE számára kézzelfogható példa arra, hogy az eszközök élettartamának meghosszabbítását és a berendezések üzemeltetési költségeinek csökkentését célzó körforgásos megközelítés rövid és hosszú távú előnyökkel jár, miközben segíti az üzemeltetési mutatók javítását, a beruházások optimalizálását és a fenntartható hatékonyság új szintjének elérését.
Kapcsolódó cikkek
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- High-tech védelem a kulturális világörökségi helyszín számára: Tűzmegelőzés az aacheni dómban
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Az ABB az emisszió monitoring forradalmasító technológia születésének 85. évfordulóját ünnepli
- ABB – 2023. II. negyedévi eredmények
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét
- Az ABB E-mobility az NXT Gen Cup hivatalos járműtöltési partnere
- Az ABB Frosinone elnyerte az UL Solutions platina minősítését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.