Az Eplan új technológiai partnere a Dassault Systèmes
A digitális átalakulás csak hálózati rendszerekkel, végponttól végpontig terjedő adatokkal és a gyártók közötti szoros együttműködéssel válhat valósággá. Ennek érdekében az Eplan 2020 végén megalapította a jelenleg 65 gyártócéget összefogó Partnerhálózatát. Ennek egyik új tagja Dassault Systèmes nemzetközi technológiai cég, amely ez év áprilisában csatlakozott partnerként a hálózathoz. A két fél együttműködésével szisztematikusan bővülni fog az Eplan Platform és a Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformja közötti interfész.
A Hannoveri Messe első napján vált hivatalossá: az Eplan és a Dassaults Systèmes technológiai partnerségre lépett az Eplan Partnerhálózat részeként, amelynek keretében mindkét fél az Eplan és a Dassault Systemes 3DEXPERIENCE platform közötti interfész bővítésén dolgozik. A cél az elektrotechnikai tervezés és a fluid technológia zökkenőmentes integrációja a termékfejlesztés keretében. A Dassault Systèmes Eurocentral ügyvezető igazgatója, Dominic Kurtaz és az Eplan & Cideon vezérigazgatója, Sebastian Seitz Hannoverben írták alá a megállapodást. A partnerek egyesítik szakértelmüket, ezáltal lehetővé teszik a közös ügyfelek számára, hogy végponttól végpontig terjedő digitális fejlesztési folyamatokat hozzanak létre.
A cél a folyamatok hatékonyságának növelése
„Az Eplan Platform és a Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platform közötti kétirányú interfésszel növeljük a folyamatok hatékonyságát a közös ügyfeleinknél – fejtette ki Sebastian Seitz. – Ha minden rendszer kétirányú kapcsolatban van – például az ECAD, az ERP és a PDM – a felhasználók valóban interdiszciplináris módon, és sokkal hatékonyabban tudnak dolgozni.”
Sebastian Seitz, az Eplan & Cideon vezérigazgatója (balra) és Dominic Kurtaz, a Dassault Systèmes Eurocentral ügyvezető igazgatója biztosak abban, hogy az Eplan és a 3DEXPERIENCE platform mélyreható integrációja jelentősen megnöveli a folyamatok hatékonyságát a közös ügyfelek számára.
„Közösen támogatjuk ügyfeleinket a hatékonyság és termelékenység növeléséb, amikor a virtuális ikrek létrehozásán és kapitalizációján alapuló holisztikus termékfejlesztésről van szó – tette hozzá Dominic Kurtaz, a Dassault Systèmes EURCENTRAL ügyvezető igazgatója. – A kétirányú interfész számos folyamatot leegyszerűsít, és új együttműködési lehetőségeket teremt ügyfeleink számára. Éppen ezért örömünkre szolgál, hogy együtt tehetjük meg ezt az úttörő lépést.”
A partnerség a következő hónapokban bővülni fog. Mindkét cég párhuzamosan dolgozik az interfész – a PLM 3DEXPERIENCE Connector – további optimalizálásán, és új megoldásokat kínál a felhőkörnyezetben végzett digitális termékfejlesztéshez. Egy közös demonstrációs környezet létrehozását tervezik az Engineering Collaboration Network részeként, videókkal és mintaadatokkal PLM felhőkörnyezetben, valamint közös interakciót az ügyfelek projektjeit illetően.
A tervezés és a PLM kétirányú összekapcsolása
Az Eplan és a 3DEXPERIENCE platform interakciója lehetővé teszi, hogy az elektrotechnika és a fluid technika adatkezelési folyamatai automatikusan vezérelhetők legyenek. A különlegesség abban áll, hogy a Dassault Systèmes felhőalapú platformjához közvetlenül az Eplan Electric P8 és az Eplan Fluid rendszerben lehet hozzáférni. Például egyetlen kattintással szinkronizálhatók az alkatrészlisták és anyagjegyzékek. A rutinfolyamatok automatizálása mindkét platform felhasználói számára még könnyebbé teszi a mindennapi munkát – az olyan gyakori műveletek, mint a projektek keresése, létrehozása, a be- és kijelentkezés, vagy az Eplan projektoldalak semleges formátumba történő exportálása, sokkal hatékonyabban hajthatók végre az interfész által. A dokumentumok gyors és egyszerű generálása rengeteg időt és erőfeszítést takarít meg a felhasználóknak, mivel a semleges formátumú kimenetet egyetlen pipával beállíthatjuk bejelentkezéskor. A semleges formátumok ezután automatikusan összekapcsolódnak az érintett Eplan projekttel.
Az Eplan és a 3DEXPERIENCE platform kétirányú kommunikációval rendelkeznek. A platformon automatizált az Eplan projektjektekbe történő bejelentkezés, csakúgy, mint a projektek megnyitása a PLM rendszerből. A fontos leíró PDM-attribútumok – beleértve például a rajz fejléc információit – vállalatszerte hozzáadhatók a DEXPERIENCE platformhoz, és automatikusan elérhetők az Eplan projekt következő ellenőrzésekor. A szoftver ezenkívül a hagyományos PDM funkciókat is támogatja, például a dokumentáció jóváhagyását vagy átadását a gyártáshoz.
Kapcsolódó cikkek
- Új nemzetközi online esemény az Eplan-tól
- Maximális ügyfélelőny a digitális átalakulásban
- Stratégiai partnerségre lép a Siemens és az Eplan
- Eplan Platform 2023: nagyobb sebesség a tervezésben
- Eplan Virtuális Kiállítás: minden az együttműködésen múlik
- Új szolgáltatást vezet be az Eplan
- Az Eplan bemutatta az eManage új, kibővült funkcionalitású verzióját
- A digitális megoldásokat fejleszti a ABB és a Dassault Systèmes
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.