Ammónia: megoldás a jövő globális hidrogén-infrastruktúrájára

forrás: Prím Online, 2024. január 17. 16:21

A villamosítás térhódítása során az energiaátmenet kulcsaként döntő szerepet fog játszani a hidrogén. Ez az energia hosszú távú tárolásától a fosszilis tüzelőanyagok molekuláris helyettesítéséig mindenre kiterjed. Sajnos Németország a saját határain belül nem rendelkezik elég területtel a jövőbeni kereslet teljes körű kielégítésére. Ma azt feltételezik, hogy60-70 százalékos importarányra lesz szükség.

A hidrogént hajóval szállítják majd, ami további kérdéseket vet fel. A cseppfolyósítás például rengeteg energiát emészt fel, más szállító megoldások pedig egyelőre nem állnak rendelkezésre.

 

Az ammónia szállítása viszont bejáratott folyamatnak számít, hiszen naponta mintegy 20 millió tonna kerül továbbításra. Emiatt a neves beszállítók úgy döntöttek, hogy zöld hidrogént nitrogénnel kombinálva állítanak elő ammóniát, amit a már bevált módszerekkel képesek eljuttatni távoli helyekre.

 

Mivel mérgező és robbanásveszélyes anyagnak számít, ezért megfelelő biztonsági intézkedéseket kell tenni. A kikötéstől a szárazföldön történő szállításon át a további feldolgozási lépésekig Pepperl+Fuchs termékek – mint például a K-System sorozatú kapcsolóerősítők, amelyek biztonságosan választják le a terepi eszközöket a vezérlőktől – találhatók meg a használt rendszerekben. Az adott rendszerhez sorompók széles skálája illeszthető. Az Ethernet-APL switcheket egyre gyakrabban használják a modern adatátvitelre, ami nagy adatátviteli sebességet tesz elérhetővé biztonságos környezetben.

 

A nagyszámú szelep felügyeletére és pozícióik jelentésére érzékelők állnak rendelkezésre.

 

 

Vezeték nélküli szeleppozíció-felügyelet

 

A hidrogén és származékai váltják fel a fosszilis tüzelőanyagokat

Kulcsszavak: Pepperl+Fuchs energia

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55