Konferencia és verseny Budapesten
Újgenerációs vállalkozók, fiatal üzleti innovátorok, valamint az egyetemi, és üzleti szereplők részvételével kerül megrendezésre február 15-én a Youth & University Entrepreneurship Day.
Most indítottál vállalkozást, vagy már javában építed a cégedet, mindezt hallgatóként - akkor a Global Student Entrepreneur Awards Hungary versenysorozata neked szól. Idén negyedik alkalommal keresik a jövő fiatal vállalkozóit, feltörekvő üzleti innovátorait, akik most egy egész napos szakmai eseményen is részt vehetnek február 15-én.
A Tech In The City és partnerei által szervezett nemzetközi versenysorozat hazai döntője, ezúttal egy egész napos konferencia keretében kerül megrendezésre, ahol a vállalkozói karrier útról, innovációról, az egyetemek szerepéről, és a hazai és régiós startup ökoszisztémáról is szó lesz. A február 15-i Youth & University Entrepreneurship Day egy remek alkalom a fiatal innovátorok, újgenerációs vállalkozók, valamint az üzleti és akadémiai élet szereplői számára, hogy találkozzanak, és megosszák egymással, és a közönséggel meglátásaikat, ötleteiket, és reflektáljanak a jelen és jövő kihívásaira. Milyen tudásra van szüksége napjaink fiatal vállalkozóinak, hogy helytálljanak? Milyen kihívásokkal kell szembenéznie egy startup vállalkozást építő csapatnak?
A versenyre, olyan fiatal vállalkozók jelentkezését várják, akik felsőfokú tanulmányaik mellett aktívan építik vállalkozásukat, cégüket. A Global Student Entrepreneur Awards verseny hazai fordulóján neves szakértők, befektetők, leendő mentorok, és potenciális üzleti partnerek előtt van lehetőség pitchelni. A GSEA Hungary hallgató vállalkozóknak szóló üzleti versenyére február 10-ig lehet jelentkezni az alábbi linken keresztül.
A Youth & University Entrepreneurship Day azoknak is szól, akik tervezik saját vállalkozás elindítását, vagy csak érdeklődnek a legaktuálisabb trendek, technológiai innovációk, és a hazai startup ökoszisztéma iránt. Az eseményen résztvevők a régiós, és hazai startup, innovációs, vállalkozói, és egyetemi ökoszisztéma legrelevánsabb témáiba nyerhetnek betekintést, mindemellett pedig a GSEA Hungary döntősei is pitchelnek. Jegyvásárlás, és további információ az alábbi oldalon. Az esemény nyelve angol.
A Tech In The City az együttműködés, a közösségek, valamint a tudásmegosztás elkötelezett támogatójaként az iparágakon, és szektorokon átívelő kollaboráció előmozdításáért dolgozik. A világ élvonalába tartozó üzleti, innovációs és startup hub-okkal, szervezetekkel működnek együtt annak érdekében, hogy segítsék a hazai innovációs, technológiai, és startup szektort.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.