A Prologis újabb lépései az élhető jövő érdekében
A világ egyik legnagyobb logisztikai ingatlanfejlesztő cége, a Prologis 2023/2024-es ESG jelentéséből egyértelműen kiderül, a fenntarthatóság egyre nagyobb szerepet játszik az ellátási lánc minden területén.
2023-ban a Prologis globálisan több mint 500 megawatt beépített napenergia- és energiatárolási kapacitást ért el, ezzel teljesítve a 2025-re kitűzött, 1 gigawattos cél felét – derült ki a cég ESG jelentéséből. A magyar portfólió épületei is készen állnak a fenntartható beruházásokra, a legtöbb raktár tetőszerkezete alkalmas a napelemek igény szerinti telepítésére. „Büszkék vagyunk arra, hogy a saját fenntarthatósági alapelveinknek köszönhetően gyorsan és rugalmasan tudjuk kezelni és támogatni ügyfeleink ezirányú igényeit” – mondta Hunyadi Zsuzsanna, a Prologis magyarországi bérbeadásért és ügyfélelégedettségért felelős igazgatója. „Magyarországon is egyre több cég törekszik arra, hogy a lehető legfenntarthatóbb módon folytassa működését. Ennek természetesen nem elhanyagolható motorja a költséghatékonyság növelése sem, de a társadalmi felelősségvállalás és a környezetvédelem is egyre többször jelenik meg szempontként a döntések meghozatalában.”
Már nem csak vízió, valóság is
A szén-dioxid mentesítés ösztönzésére megálmodott innovatív és fenntartható raktározási megoldások biztosításával a Prologis közelebb került a 2040-re tervezett nettó-nulla kibocsátási célkitűzés teljesítéséhez, miközben ügyfeleiket is segítik környezetvédelmi céljaik elérésben. A hollandiai Eidhoven DC4 raktárépület 2023-ban például az egész világon elsőként szerezte meg ipari épületek közül az International Living Future Institute nulla szén-dioxid-kibocsátási tanúsítványát.
A Prologis csapata azonban más fenntarthatósági területeken is kiváló eredményekkel zárta a 2023-as évet. A cég globális portfóliójának 74 százalékában LED-es világítást telepítettek, ez a szám Magyarországon közel 100 százalékos, azaz már valamennyi raktárépületben megvalósult.
Helyszínen gyártott falrendszer és újrahasznosított üveg a betonba
Az új fejlesztésekkel foglalkozó munkatársak olyan innovatív ötleteket próbáltak ki sikerrel, mint a már tíz projektben telepített Falkbuilt előregyártott falrendszer, amellyel a falakat és a burkolatokat a helyszínen gyártják újrahasznosított alumínium és MDF felhasználásával, vagy a Pozzotive, amely újrahasznosított üvegből a betonban a cementet helyettesítő port állít elő, ezzel akár 50 százalékkal is csökkentve az épített környezeti szén-dioxid-kibocsátást.
A környezet mellett a közösség is fontos
A vállalat számára ugyancsak fontos, hogy a közösségeket is támogassa: munkahelyi képzési programokat biztosít, javítja az ipari parkok és a hozzájuk kapcsolódó közlekedési hálózatok infrastruktúráját, a Prologis Alapítványon keresztül pedig mintegy 8 millió dollár értékben, gazdasági, oktatási és környezetvédelmi támogatások révén segíti a helyi közösségek gyarapodását. A Prologis alkalmazottai tavaly több mint 16 400 órát áldoztak idejükből közösségi szervezeteknek, és emellett kisebb-nagyobb meglepetésekről is folyamatosan gondoskodnak a parkokban működő cégek dolgozói számára. A labdarúgó Európa-bajnokság alkalmából például közös meccsnézést szerveztek a Prologis Park Budapest – Gyál kispályás focipályája mellett, és az őszi parkok közti kispályás focibajnokság szervezése is javában zajlik. Emellett családi napokkal és a pihenőparkok folyamatos fejlesztésével is folyamatosan gondoskodnak az itt dolgozók életminőségének javításáról. A leglátványosabb magyarországi történés talán mégis a Prologis Park Budapest-Sziget II-ben 2024 tavaszán átadott különleges installáció volt: a park ultramodern tűzoltó rendszeréhez tartozó sprinkler tartályon létrehozott, 350 négyzetméteres festmény a környék állat- és növényvilágának tiszteletben tartására segít felhívni a figyelmet.
A Prologis több mint 5.600 raktára jelenleg mintegy 6.700 ügyfelet szolgál ki kulcsfontosságú globális és regionális piacokon, összesen tizenkilenc országban. Ezen belül Európában 1.112 épülete található meg 22,5 millió négyzetméter területen.A világ GDP-jének 2,8 százaléka a cég épületein keresztül áramlik át. A cég egyúttal 2023-ban 8,02 milliárd dollár (azaz közel 3 milliárd forint) vállalati rekordbevételt tudhat magáénak.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.