Mesterséges intelligenciával és mélytechnológiával foglalkozó startupokba fektet az LG
Az LG Electronics (LG) mesterséges intelligenciára (MI) és mélytechnológiákra specializálódott startupokba fektet be. (A mélytechnológiákon dolgozó vállalkozások új tudományos kutatási eredményekre, illetve saját maguk által kifejlesztett, jelentős műszaki innovációkra alapozzák üzleti modelljeiket.) A dél-koreai cég ezt úgy valósította meg, hogy – kiemelt partnerként – 10 millió dollárral szállt be az SBVA kockázatitőke-befektető társaság nemrég létrehozott 130 millió dolláros Alpha Intelligence Fund (AIF) nevű befektetési alapjába.
Az SBVA az AIF számára olyan portfóliót fog összeállítani, amelybe magas növekedési potenciállal rendelkező, a mesterséges intelligencia, a mélytechnológia és a robotika területén dolgozó startupokat választ be. A cég célja, hogy globális hálózatait és erőforrásait felhasználva támogassa ezeknek a startupoknak a növekedését.
Az SBVA több mint 20 éve fektet globális startupokba, fejleszti az IKT-technológia területén szerzett tudástőkéjét és erősíti nemzetközi hálózatát. Az SBVA alapjába történő beszállással az LG-nek az a célja, hogy részt vegyen a gyorsan változó innovatív technológiai trendekkel kapcsolatos információk megosztásában, valamint vezetési stratégiáiban reagáljon is ezekre a globális piaci változásokra.
A befektetés révén az LG azt szeretné elérni, hogy kiterjessze az együttműködési lehetőségeit az innovatív startupokkal, továbbra is hozzáférjen a jövőbeli technológiákhoz, végső soron pedig minőségi növekedést érjen el. A vállalat azt tervezi, hogy erősíti a hálózatépítést a vezető globális vállalatokkal és startupokkal, további lehetőségeket tár fel a stratégiai befektetések számára, illetve biztosítja a technológiai képességeket a jövőbeli üzleti tevékenységei számára.
Az LG mindemellett azt tervezi, hogy felgyorsítja azt az átalakulási folyamatot, amelynek célja, hogy intelligens életmód-megoldásokat fejlesztő vállalattá váljon. Ennek eszköze, hogy innovatív technológiákat biztosít a legfontosabb növekedési motorjai számára, beleértve a platformalapú szolgáltatási üzletágakat, a B2B részlegeket és más új üzletágakat. A vállalat további erőfeszítéseket tervez a jövőbeli alapvető technológiák biztosítására, valamint üzleti tevékenységeinek az otthonokon túl az üzleti terekre, a mobilitásra és más területekre való kiterjesztésére.
Az LG idén júliusban vásárolt 80 százalékos részesedést az okosotthon-platformok fejlesztésével foglalkozó holland Athomban, illetve szerződésben vállalta, hogy a következő három évben megvásárolja a fennmaradó 20 százalékot is. A dél-koreai társaság emellett 60 millió dollárt fektetett az amerikai Bear Robotics startupba – a Szilícium-völgyben működő vállalat MI-alapú autonóm kiszolgálórobotokat fejleszt.
Mindezen túl a vállalat a szilícium-völgyi innovációs központján, az LG NOVA-n keresztül 2021 óta évente szervez versenyt azért, hogy felfedezze és segítse az innovatív ötletekkel rendelkező startupokat, támogassa ezen ötletek kereskedelmi hasznosítását, mindezek révén pedig új üzleti lehetőségeket tárjon fel. Az LG NOVA különösen a fenntartható növekedés elősegítésére és a jövőbeli innovatív iparágak rendszereinek – például a digitális egészségügy, a tiszta technológiák és a mesterséges intelligencia – támogatására összpontosít.
„Az AIF-ben való részvétellel az a célunk, hogy aktív nyílt innovációs tevékenységek révén biztosítsuk a mesterségesintelligencia-képességeinket, és megerősítsük pozíciónkat az MI értékláncban” – mondta Eugene Yoo, az LG alelnöke és a vállalat nyílt innovációs akciócsoportjának vezetője. „Azt tervezzük, hogy felfedezzük azokat a tehetséges startupokat, amelyekkel együttműködhetünk a jövőbeli üzleti lehetőségek feltárása érdekében.”
„Folyatjuk a technológiai innovációt felgyorsító befektetéseket, kihasználva megkülönböztetett műszaki szakértelmünket, globális hálózatunkat és befektetési tapasztalatainkat. Terveink szerint e vállalatok növekedési potenciálját azáltal maximalizáljuk, hogy ösztönözzük a startupokkal és a nagybefektetőkkel közös vállalkozások létrehozását, illetve az együttműködésen alapuló üzleti projekteket” – mondta JP Lee, az SBVA vezérigazgatója.
Eközben a SoftBank Ventures Asia néven, a SoftBank-csoport részeként megalapított SBVA-t tavaly felvásárolta a Mistletoe globális befektetési cég elnöke, Taizo Son által vezetett The Edgeof befektetési társaság. Az így függetlenné vált SBVA összesen mintegy 2 milliárd dollár piaci értékű vagyont kezel, több mint 100 vállalatba fektet be, irodái pedig megtalálhatók San Franciscóban, Izraelben, Szingapúrban és Szöulban is.
Kapcsolódó cikkek
- MI-alapú, 2024-es LG innovációk a CES-en
- Otthoni robotot mutat be az LG, ami a háziállatainkat is felügyelheti a távollétünkben
- Az LG és a SoundHound megoldásával akár beszélgethetünk is majd az autónkkal
- Ruhaápolási megoldások mesterséges intelligenciával
- Tudásmegosztó platformot mutatott be az LG és az Element AI
- UV-fénnyel fertőtlenítő robotot mutatott be az LG
- Az LG elhozta a mosás következő generációját
- CES 2020: Mesterséges intelligencia az LG-vel
- Valódi 8K képminőségű, mesterséges intelligenciával felszerelt tévék az LG-től
- Okos funkciókkal ellátott sütők az LG-től
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.