Pénz, de honnan? 2024. Ősztől végre lesz vissza nem térítendő!
Ősszel érkezik a magas intenzitású (50-70% vissza nem térítendő támogatás) GINOP Plusz 2.1.3.-24. A mikro- és kisvállalkozások még idén 40 milliárd, jövőre 75 milliárd forintra pályázhatnak innovációs képességük erősítése szándékával. Újdonság, hogy a marketing, értékesítés és logisztika is innovációként ismerhető el! És folyamatosan jelennek meg a KAP kiírásai is. A Pénz, de honnan? 2024 roadshow székesfehérvári állomásán szeptember 26-án is sok új kedvezményes, támogatott forrást hoznak az előadók Közép-Dunántúl kkv-döntéshozóinak és az agrárium szereplőinek.
Az évi 0 százalékos kamatozású KKV Technológia Plusz Hitelprogram mellé csatlakozik a végre a budapestieknek is járó Hitelprogram. Gyakorlatilag egyformán mindenre felvehető – materiális, immateriális beruházásokra, technológiafejlesztésre, de még képzésre, tanácsadásra is. 10 % saját erő kell csak hozzá!
A KAP (EU-val Közös Agrár Program) folyamatosan jelenteti meg a kiírásait! Most a kertészeti ágazat, szeptemberben az állattartó telepek, s a feldolgozói üzemek kerülnek sorra. A támogatói intenzitás is jelentős. Figyeljük havonta az új pályázati megjelentetéseket!
Ezeken kívül még sok, pl. foglalkoztatáshoz, képzéshez köthető támogatásról tudunk beszámolni. S szó lesz olyanokról, amiről még talán senki sem hallott.
Persze a népszerű Széchenyi Kártya Program MAX plusz előnyeiről is szó esik.
A banki forrásszerzés nagyon is versenyképes lehetőségeinek bemutatásáról sem feledkeznek meg a 24. évébe lépő „Pénz, de honnan” roadshow előadói.
A Pénz, de honnan? roadshow-konferencia most is, mint 24 év óta minden évben összegyűjti a hazai kkv-k számára rendelkezésre álló kedvezményes, támogatott és előnyös pénzforrásokat és a működési hatékonyságot növelő új módszereket. Az előadók személyes konzultációra is várják a résztvevőket a helyszínen.
Díjmentes Pénz, de honnan? roadshow-konferencia a Közép-Dunántúl Régió kkv-döntéshozóinak és agrárvállalkozóinak!
Csak regisztrálni kell!
Szeptember 26. Székesfehérvár. (Csak helyszínen!)
Részletes program és regisztráció: https://ppkonferencia.hu/konferenciakozpont/penz-de-honnan-2024-szekesfehervar/
Kapcsolódó cikkek
- Human & Technology – Válts technológiavezérelt cégszervezetre!
- Az innováció új hulláma: a Z-generációról szól a Bosch×Richter Innovátorok Napja
- Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2024.
- INGATLAN 2024. Konferencia és EXPO!
- Social Media 2025. Ahol az AI-trend születik!
- NGM: Fábián Gergely a Sanghaji AI-konferencián ismertette Magyarország szakpolitikai célkitűzéseit
- A kvantumtechnológia alapjaiban változtatja meg jövőnket
- Új megoldásokat mutatott be a Huawei a digitális átállás felgyorsítására
- Idén is sikerrel zárult a Startup Safari Budapest
- Húszezer résztvevő ismerkedhet az SAP legkorszerűbb megoldásaival Barcelonában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.