Az analóg már nem versenyképes: hamarosan indul a MENTA
Az IVSZ – Digitális vállalkozások szövetsége idén is megrendezi hagyományos MENTA konferenciáját DigitALL-INspirations FOR COMPETITIVENESS címmel. A rendezvényre 2024. szeptember 19-20-án kerül sor Balatonalmádiban. Ahogy a konferencia címe is tükrözi, a digitalizáció mára már nélkülözhetetlen a versenyképesség megőrzéséhez a gazdaság valamennyi területén. Az előadások a legfrissebb elemzésekre és a legújabb technológiai innovációkra épülnek, a gyakorlatban is hasznosítható megoldásokat mutatnak be, így elősegítve a vállalatok versenyképességének növelését.
Szeptember 19-20-án a balatonalmádi Hunguest BÁL Resortban rendezi meg az IVSZ a digitális gazdaság szereplőinek legfontosabb eseményét, a MENTA konferenciát. A rendezvényen a résztvevők a jövőt meghatározó felsővezetőkkel és döntéshozókkal vitatják meg az iparágakat formáló technológiai és társadalmi trendeket, a felgyorsuló változáshoz illeszkedő stratégiákat és az üzleti sikereket támogató jó gyakorlatokat.
A konferenciát Dr. Vinnai Balázs, az IVSZ elnöke nyitja meg: terítékre kerül többek között a felhőtechnológiák gazdasági előnye, melyet az IVSZ saját hatástanulmányban is vizsgált, és az, hová jutottunk egy év alatt a mesterséges intelligencia használatával, vajon beigazolódtak-e az akkori várakozások és félelmek. A második nap megnyitóját Dr. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) minisztere tartja az innovációs és a versenyképesség viszonyáról, valamint arról, miért olyan elválaszthatatlan mindez a digitalizáció felgyorsításától.
A konferencián előadást tart Zábori Balázs, a Remred Zrt. és a Martonvásáron épülő Remtech űrtechnológiai központ társalapítója, a Remred Zrt. műszaki vezetője, illetve a 4iG Űr és Technológiai Zrt. space domain technológiai vezetője. Előadásából a kisműholdas szolgáltatásokról, mint dinamikusan fejlődő és válságálló piaci szegmensről tájékozódhatnak a résztvevők. Emellet Dr. Sik András, a 4iG Space and Defence Technologies vezérigazgatói tanácsadója arra világít rá, hogyan szolgálhatják a műholdak és a drónok egy jól működő adatipar kiépítését.
Az űrtechnológia mellett szó lesz még az idei év forró témájáról, a NIS2-ről is rendszerintegrátori szemszögből, a Magyar Bankholding előadása keretében középpontba kerül a banki transzformáció, és idén sem maradunk a digitális készségek és a hazai fejlesztői piac megbeszélése nélkül.
A konferencia résztvevői nem csak magyar példákból meríthetnek inspirációt, hiszen számos külföldi szakember is megosztja tapasztalatait. Arun Jain, a Polaris Group alapítója a design thinkingről fog beszélni, és színpadra lép Elisabeta Moraru, a Google romániai Country Managere is. Emellett Krzysztof Kaziow a Google Cloud Customer Engineering vezetője, valamint Patrice Amann, a Microsoft pénzügyi szektorért felelős EMEA-vezetője is előad a rendezvényen.
A konferencia zárásaként pedig izgalmas beszélgetést hallgathatnak meg a résztvevők, amelyben meghatározó cégvezetők, mint például Daradics Kinga, az eMAG ügyvezető igazgatója, vagy Leveleki Zsolt, a Magyar Posta informatikai főigazgatója beszélgetnek arról Vinnai Balázzsal, az IVSZ elnökével és Gonda Gáborral, a Magyar Telekom vállalati szolgáltatások vezérigazgató-helyettesével, mire van szüksége a megrendelői oldalnak az IKT-beszállítóktól ahhoz, hogy minél zökkenőmentesebben tudják végrehajtani vállalatuk digitális átállását, és hatékonyabbá tehessék működésüket.
MENTA 2024 – DigitALL-INspirations FOR COMPETITIVENESS
Helyszín: Hunguest BÁL Resort, Balatonalmádi
Időpont: 2024. szeptember 19-20.
A konferencia pontos menetrendjét, egyéb részleteit az IVSZ MENTA 2024 honlapján olvashatja.
Kapcsolódó cikkek
- Így versengenek a magyar régiók az IT Fitnesztesztben
- A digitális készségek fejlesztése egész Európában kulcsfontosságú
- Ez az öt projekt nyerte el idén a Digitális Készségek Európai Díját
- A felhőtechnológia több mint 7000 milliárd forintos GDP-növekedést hozhat Magyarországnak
- Infrastruktúrafejlesztésben átlag felett teljesítünk, MI-ben viszont még gyengék a hazai cégek
- 2024-ben is díjazzák az Év hazai menedzserét a Gyurós Tibor-díjátadón
- Öt elnökségi tag mandátumáról döntött éves közgyűlésén az IVSZ
- IT Fitneszteszt 2024 - idén is megmérik a régió diákjainak digitális készségeit
- Női szakemberekkel mutat példát a fiataloknak az IVSZ és a WiTH
- Digitális készségek fejlesztését célzó hazai projektek indulhatnak egy rangos európai díjért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.