Fókuszban a Balaton: milliós ösztöndíj a legjobb ötletekért
A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. és a Visit Hungary Zrt. támogatásával hatodik alkalommal hirdette meg a CheckINN turisztikai innovációs ötletversenyt. Idén új vizekre evezhetnek a pályázók, hisz a megmérettetés középpontjában Magyarország egyik legnépszerűbb turisztikai desztinációja, a Balaton áll majd. A legjobb koncepciók megalkotói egymilliós ösztöndíjjal lesznek gazdagabbak, amelyet a díjazottak szabadon felhasználhatnak a pályakezdéshez.
A turizmus változó fogyasztói igényei hazánkban is újszerű megoldások bevezetésére sarkallnak, melyben fontos szerepet játszik a feltörekvő generáció innovatív gondolkodásmódja. A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány (MTSZA) munkájának egyik fókusza a modern magyar turizmus megteremtésének elősegítése. A szervezet által immár hatodik alkalommal meghirdetett CheckINN verseny célja a turizmus ágazat népszerűsítése, valamint az innovatív gondolkodásmód ösztönzése a felsőoktatásban résztvevő hallgatók körében, akik egyben a szakmai utánpótlást is képviselik.
„Arra biztatjuk a hallgatókat, hogy a Balaton Turisztikai Térség és magának a Balatonnak a turizmusára vonatkozó újító ötleteken gondolkodjanak. Ez lehet meglévő szolgáltatás megújítása, új termék vagy infrastruktúra fejlesztés, kiemelt fontosságot adva a négyévszakosságnak” – fejtette ki Princzinger Péter a VisitBalaton365 ügyvezetője.
A nagyszabású versenyben a pályamunkák két fordulóban kerülnek megmérettetésre. Az első forduló során a szervezők egy maximum 3 perces kreatív videót várnak az egyetemista csapatoktól vagy egyéni jelentkezőktől, amelyben bemutatják az ötletük rövid koncepcióját. A pályamunkákat 2024. szeptember 16. és október 15. éjfél között lehet benyújtani az innovacio.check-inn.hu oldalon keresztül az alábbi három kategóriában:
• „Élmények egész évben!”: A kategória célja olyan turisztikai termékek megalkotása vagy fejlesztése, amelyek nem csak nyáron, hanem tavasszal, ősszel és télen is alkalmasak a vendégek megszólítására.
• „Újítsd meg!”: A kategória célja a térségben található szolgáltatók és szolgáltatások minőségi megújulásának előre mozdítása
• „Balaton Mindenkinek!”: A kategória célja a Balaton célközönségének bővítése, új célcsoportok megszólítása, amely növelheti a térség turisztikai elérhetőségét.
Szakmai mentoráció és prezentáció
A program egyik kiemelkedő eleme a több alkalmas, szakmai mentorprogram. Az első fordulóban továbbjutó 10 csapat vagy egyéni induló számára lehetőség nyílik a területükön kiemelkedő turisztikai szakemberekkel együtt dolgozni, akiknek szintén szívügyük a Balaton turizmusának fejlesztése. Az intenzív szemináriumokon brainstorming jelleggel tökéletesítik a benyújtott pályázatokat, melyeket a verseny végén turisztikai szakemberekből álló közönség, valamint zsűri előtt mutathatnak be.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.