Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Új szintre emelhetik a vállalatok a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tett erőfeszítéseiket a Schneider Electric új megoldása, a Zeigo Activate Lite segítségével. A szoftver lehetőséget teremt a felhasználók számára a dekarbonizációs célok pontos meghatározására, a kibocsátásuk kiszámítására, valamint arra, hogy kapcsolatba léphessenek olyan szolgáltatókkal, amelyek támogathatják őket mind a megújuló energia használatával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik megvalósításában.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat Zeigo Activate szoftverének legújabb fejlesztése, a Zeigo Activate Lite újradefiniálja a kibocsátáscsökkentés megközelítését. Az alkalmazás mostantól számos olyan funkciót kínál, amelyek lehetővé teszik a vállalkozások számára a szén-dioxid-kibocsátási alapérték megállapítását, a mérhető dekarbonizációs cél meghatározását. A freemium verzióban az új felhasználók számára ingyenesen elérhető szoftver segítségével az energiaadatok felhasználásával kiszámíthatók a folyamatban lévő Scope 1 és 2 kibocsátások, valamint abban is segíti a vállalkozásokat, hogy kapcsolatba lépjenek olyan megoldásszállítókkal és szolgáltatókkal, amelyek segíthetnek mind a megújuló energiával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik elérésében.
A nagyvállalatok is népszerűsíthetik a Zeigo Activate Lite-ot az értékláncukon belül. Azáltal, hogy a beszállítókat, a portfóliójukba tartozó cégeket és az ökoszisztémájukon belüli egyéb partnereket arra ösztönzik, hogy használják a Zeigo Activate Lite platformot, a nagyvállalatok jobban felmérhetik az értékláncuk teljes kibocsátását és eredményesebben foglalkozhatnak a Scope 3 kibocsátásukkal. A felhasználói élményt még magasabb szintre emelő kezelőfelület minden eddiginél könnyebbé teszi a különböző méretű vállalatok számára, hogy elinduljanak a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésének útján, és jelentős előrelépést érjenek el céljaik felé. Az új, ingyenes verzió a már említettek mellett hozzáférést nyújt digitális oktatóanyagokhoz, amelyek végigvezetik a felhasználókat a szén-dioxid-mentesítési folyamatban.
A Zeigo Activate szoftvert úgy tervezték, hogy a felhasználó dekarbonizációval kapcsolatos szakértelmétől függetlenül könnyen használható legyen. A robusztus eszközkészletet biztosító freemium verzió mellett a vállalatok választhatják az előfizetős Zeigo Activate Pro-t is, amely további funkciókat és előnyöket kínál, például egyszerűsített feltöltési és jelentéstételi eszközöket (PDF és Excel letöltés), Scope 3 kibocsátásszámítást a „Purchased Goods & Service’s” kategóriában, testreszabott ütemtervet, összehasonlító teljesítményértékelést, korlátlan számú felhasználó és több telephely kezelését.
„Egy olyan világban, ahol a kibocsátáscsökkentést egyre inkább a jogszabályok, a megfelelés és az ügyfelek igényei vezérlik, a Zeigo Activate Lite értékes szövetségesként támogatja a vállalkozásokat a dekarbonizációs útjukon. A platform intuitív kialakítása egyszerűvé és hatékonnyá teszi az első lépés megtételét a kibocsátás kiszámítása és csökkentése felé. Zeigo csapatunk minden vállalatot arra buzdít, hogy használja ki az új Zeigo Activate Lite előnyeit, és csatlakozzon a fenntarthatóbb jövő felé vezető mozgalomhoz” – mondta el Laura Eve, a Schneider Electric „Sustainability Business” üzletágának SaaS (szoftver, mint szolgáltatás) fenntarthatósági megoldásokért felelős alelnöke.
A Zeigo egy olyan szoftveres ökoszisztéma, amelyet fenntarthatósági szakértők hoztak létre, hogy egyszerűsítse és felgyorsítsa a dekarbonizációs lépéseket a különböző méretű vállalatok számára. A Zeigo kiegészíti a Schneider Electric meglévő fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásait és digitális megoldásainak növekvő portfólióját.
„A Zeigo Activate Lite jelentős előrelépés a dekarbonizációs területre belépő vállalatok számára. A kiegészítő platform számos eszközt kínál, többek között a Scope 1 és 2 kibocsátások kiszámítását, a megoldásszolgáltatókhoz való hozzáférést és a dekarbonizációs célok meghatározásának lehetőségét. Ez az ajánlat lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy kézzelfogható lépéseket tegyenek a környezeti hatásuk csökkentése érdekében” – nyilatkozta Amy Cravens, az IDC „ESG Management and Reporting Technologies” részlegének kutatási vezetője.
A Zeigo elnyerte az Environment + Energy Leader „2024 Product - Software & Cloud Award” díjat. Ez az elismerés is mutatja a Schneider Electric elkötelezettségét a környezeti fenntarthatóság és a hatékony energiagazdálkodás iránt.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
- Az energiaátállás felgyorsításáért áll ki a New York-i klímahéten is a Schneider Electric
- Már 600 millió tonna CO2-kibocsátást sikerült elkerülni a Schneider Electric megoldásaival
- Idén is meghirdette fenntarthatósági versenyét a Schneider Electric
- A Schneider Electric a világ legfenntarthatóbb vállalata a TIME szerint
- Továbbra is a Schneider Electric a párizsi maraton névadó szponzora
- Száműzik az SF6 gázt a villamossági berendezésekből is az Európai Unióban
- Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja
- A Provim lett a hazai fődíjas a Schneider Electric fenntarthatósági versenyén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.