Folytatódik a középiskolás lányoknak szóló ingyenes tehetségprogram
A CETIN Hungary és a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) tehetségprogramja, a STEMpowered idén 10-12. évfolyamos lányokat vár. Az érdeklődő jelentkezők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, itt dől majd el, hogy kik kerülhetnek a programba. A tíz alkalom során a résztvevők csapatépítő események, workshopok, intézménylátogatások, karrierbeszélgetések és interaktív előadások keretében dolgozhatnak együtt.
A CETIN Hungary tavalyi kutatásából* kiderül, hogy a támogató közeg hiánya miatt választja kevesebb lány a műszaki-technológiai hivatást, és a pályaválasztás legtöbbször már a középiskoláig eldől. A STEMpowered by CETIN elnevezésű komplex tehetségprogram szándéka ezért, hogy a pályaválasztás előtt álló lányoknak olyan alternatívát mutasson, amelyre ritkán vagy egyáltalán nem gondolnak. Mindezt a sikeres pályaválasztáshoz és a választott pályán való érvényesüléshez ma már nélkülözhetetlen képességek és készségek fejlesztésével támogatja, amelyeket a hagyományos oktatás keretein belül sok esetben nem, vagy csak nagyon nehezen lehet megszerezni. Fontos eleme, hogy segítséget nyújt a pályaorientációban, és sikerélményhez juttatja a benne részt vevő tanulókat.
A tavalyi tanévben sikerrel elindított program tapasztalata, hogy a résztvevő középiskolás lányok számára éppen a készségek (soft skillek) fejlesztése a leghasznosabb és legfontosabb. Ennek alapján az újabb évadban a STEMpowered erre fordítja a legtöbb figyelmet. A résztvevők önismeretüket, kreativitásukat és kommunikációs készségeiket csoportos foglalkozások segítségével fejleszthetik, a pályaorientációban pedig intézménylátogatás segíti őket. A lányokat CETIN-es segítők, tapasztalt és szakértő kollégák („buddy”-k) is támogatják, valós STEM karrierek mindennapjait tárva eléjük.
A programba már a jelentkezés is különleges: a NaTE honlapján november 21-éig regisztráló érdeklődők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, amelynek a témája az „okos városok és az 5G”. A hackathonon legjobban szereplő maximum 20 lány bekerül a programba. A résztvevők a STEMpowered program végén az elsajátított ismereteket alkalmazva egy projektfeladatban is kipróbálhatják magukat. A hackathonon és projektfeladatban legjobban teljesítő lányok – a megszerzett tudáson és tapasztalaton felül – pénzjutalomban is részesülnek.
__________________
*Opinio piackutató applikáció, 1258 fő megkérdezésével 2023. augusztus 23-26. között. Az eredmény országosan reprezentatív a 16-59 éves, okostelefonnal rendelkező magyarokra, kor, nem, iskolai végzettség, lakóhely típus és lakóhely szerint.
Kapcsolódó cikkek
- Hosszú távú, stabil munkahelyekkel találkozhatunk a „Mi a pálya” műszaki pályaválasztó fesztiválon
- Eredményes évet zárt a CETIN Hungary
- Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN
- Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem
- Valóban szívesen látják a nőket a műszaki szakmában?
- Hamar eldől, hogy a lányok nem lesznek mérnökök
- Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai
- Új kereskedelmi igazgató a CETIN Hungary Zrt.-nél
- Új HR-vezető a CETIN Hungary Zrt.-nél
- Az MVM NET és a CETIN közösen tesztelte az 5G-t
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.