A Sanyo új technológiája megakadályozza a CD-ROM-ok másolását
A japán Sanyo új technológiája már a sokadik olyan CD-másolásvédelem, amely a közelmúltban látott napvilágot. A legtöbb technológia az audiolemezek másolásának megakadályozására készült, de több, CD-ROM lemezeket védő megoldás is piacra került. Az illegális másolást megnehezítő, illetve lehetetlenné tévő eljárások közül azonban sok hatástalannak bizonyult, mivel rendkívül gyorsan megjelentek az interneten azok a programok, amelyekkel a technológiák könyedén kijátszhatóak, illetve megkerülhetőek.
A Sanyo szakemberei a cég tervei szerint a jövőben úgy fogják biztosítani a védelmet alkalmazó CD-ROM lemezek lemásolhatatlanságát, hogy bizonyos, rövid időközönként változtatnak a védelem rendszerén. Mindez lehetetlenné teszi a védelmet kijátszó szoftverek kifejlesztését, mivel a másolási hibát okozó fájlok állandóan változó kialakítása mellett maga a másolásvédelmi eljárás is rendszeresen módosulni fog. Mindez könnyen azt jelentheti, hogy a megjelenő új lemezek feltöréséhez és lemásolásához akár hetente új szoftverek kellenének.
A közelmúltban több új CD-másolásvédelmi eljárás is bevezetésre került Európában, illetve az Egyesült Államokban. Ezek közül Amerikában a MacroVision-féle SafeAudio, Európában pedig a MidBar által kifejlesztett Cactus Data Shield audió lemezeket védő technológiák a legismertebbek.
Kapcsolódó cikkek
- Összefog a Cisco, az EMC és a Microsoft az adatok védelmére
- A Pointsec PC 6.2 adatvédelem már Windows Vista-n is
- A szervezetek nem tudják szavatolni a személyes adatok biztonságát
- Pointsec termékekkel erősödő Check Point
- Titkos amerikai katonai anyagok hozzáférhető FTP-szervereken
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Nagy fényerejű Sanyo projektorok
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- A Google az adatvédelem ellensége
- Sanyo Xacti E1 vízálló kamkorder - új mérföldkő a digitális képalkotás területén