Vizsgázik a választás informatikai rendszere
Közölte, hogy a jegyzők, főjegyzők és a választási bizottságok részére mindenütt biztosították a szükséges számítástechnikai hátteret. A változásokra azért is szükség volt, mivel 1998-hoz képest megváltozott a népesség-nyilvántartás rendszere.
Jogosultságuknak megfelelően a helyi területi választási irodákban a próba során látni fogják a szavazók, illetve a nem szavazók listáját, jegyzékét is. Vizsgáznak a próbán a névjegyzékek készítéséhez szükséges nyomtatók és vágógépek is. Budapest és Pest megye kivételével ugyanis minden megyei közigazgatási hivatalba telepítettek olyan berendezéseket, amelyekkel a névjegyzékek gyártását és vágását is el tudják végezni. A két kivétel esetében ezt a feladatot a BM Központi Választási Hivatala végzi.
A választási irodák mellett biztosítják a választási bizottságok informatikai hátterét is. Az ő feladatuk lesz egyebek mellett a listák és az egyéni jelöltek nyilvántartásba vétele. A helyettes államtitkár hangsúlyozta: a választás informatikai hátterének kiépítésénél, működtetésénél kiemelt figyelmet fordítanak a biztonsági elemekre, rendszerekre. Példaként említette, hogy az előző választásoknál még nem volt olyan szerepe az internetnek, mint ezúttal. - Ennek kapcsán is komoly biztonsági szűrőkre, megoldásokra törekszünk - tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- E-petíció dönthetne a társadalmat érintő kérdésekről
- MMS-cenzúra Iránban
- Kovács Kálmán a digitális műsorszórásra történő áttérésről szóló törvényjavaslatról
- MDF: Eltörlik a szélessávú internetszolgáltatás adókedvezményét?
- Első szerb-albán internetes fórum a világhálón
- A Fidesz informatikai kabinetjének közleménye a a Sulinet Expressz-szel kapcsolatban
- Szócsata Stumpf István és Csepeli György között
- A Fidelitas kritizálja a kormány informatikai politikáját
- Angliában nem jött be az e-voksolás
- A Pentagon az internet új generációjának bevezetését tervezi