A netezés szabadságáért küzdenek a hackerek
"A hackerek komolyabb kihívást keresnek" - mondta a magát Oxblood Ruffin-nak nevező hackerszóvivő. A Hacktivisimo bejelentésére az elmúlt hét végén megrendezett H2K2 hackerkonferencián került sor több, mint két évnyi fejlesztőmunkát követően. A félévente, New York-ban megrendezett konferencián általában mintegy kétezer számítógépes biztonsági szakértő, számítógépes aktivista, és elit hacker vesz részt.
Mixter szerint a hamarosan napvilágot látó új megoldás, amely technikai értelemben egy protokoll, lehetővé teszi, hogy egymástól fizikailag távol lévő felhasználók decentralizált virtuális privát hálózatot (VPN) hozzanak létre, amely a külvilág számára hozzáférhetetlen. "Rendkívül fontos, hogy a diktatórikus országokban élők névtelenül internetezhessenek" - mondta Mixter, aki részt vesz a projektben. A müncheni hacker szerint a Hacktivisimo szoftvere megkerüli a nemzeti tűzfalakat, amelyek leszűkítik a globális internethez való hozzáférést.
A rendszer hatékony működéséhez azonban az szükséges, hogy a névtelen és szabad internetezés támogatói világszerte alkalmazzák a szoftvert. A megoldás várhatóan jókora port kavar majd a szólásszabadság hirdetői, illetve a nyugati országok bűnüldöző szervei, és a világhálót cenzúrázó mintegy 20 kormány között. A nyugati országok kormányai attól tartanak, a rendszer a bűnözők, és a terroristák fedezékévé válhat.
Kapcsolódó cikkek
- EU: A németek az internet fokozottabb ellenőrzésére készülnek
- Hacker nem, illegális szoftverhasználat igen
- Pirate Bay-esek DOS-támadása a svéd kormányzati szerverek ellen
- Megállapodás született Brüsszelben a távközlési adatok megőrzéséről
- Internetes csalók csapolják a szökőár-segélyeket
- A világ legszigorúbb kibertörvényének próbája Romániában
- Kódlopással vádolnak egy egykor Amerikában dolgozó orosz fejlesztőt
- Felmentették a hackeléssel vádolt brit tizenévest
- 4 év börtönt kapott az orosz hacker
- Bíróság elé áll az Al-Dzsazíra website "elrablója"