ISC: Simonyi új cége számít a magyar szakértelemre
Intentional Software Corporation (ISC)
Simonyi (aki 21 évig volt a Microsoft korábbi vezető szoftverfejlesztője, a Word és más Microsoft alkalmazások "atyja") a cégalapítással kapcsolatban elmondta, hogy az ISC-t Gregor Kiczales-szel, a University of British Columbia professzorával együtt hozták létre, az új vállalat olyan technológiát fejleszt, amely nagyban növeli a szoftverfejlesztő eszközök hatékonyságát azáltal, hogy már a programírás során rögzíti a programtervezés pontos szándékát. Az ISC már megalapításának napján licensz-szerződést írt alá a Microsofttal, amely szerint a Microsoft elsőséget élvez a cég, illetve fejlesztései megvásárlásánál. Az ISC Magyarországon is együttműködik a helyi programozókkal, ezzel egy izgalmas kezdeményezés indul a szoftverfejlesztési eszközök és technológia területén, amelyhez Magyarország jelentős mértékben hozzájárulhat. Az ELTE és a NETvisor Kft. hamarosan hosszú távú együttműködési szerződést írnak alá az ISC-vel.
Az Intentional Software eszközei szinte minden típusú szoftver fejlesztéséhez értékes segítséget nyújtanak majd. A "szándékorientált szoftver" használata többek között a következő területeken nagyban egyszerűsíti majd a járulékos differenciális termékfejlesztést: többek között: összetett weboldalak megalkotása, hétköznapi fogyasztói elektronikai termékek, köztük mobiltelefonok és nyomtatók felhasználói felületeinek kialakítása, beágyazott rendszerek, autóipari és repülőelektronikai felhasználói felületek, és sok más terület.
Az ISC alapítói:
Charles Simonyi 1981 óta, több mint 20 évig dolgozott a Microsoftnál, ahol vezető szoftverfejlesztőként korszakalkotó projektek fűződnek a nevéhez, köztük a Microsoft Word, Excel és sok más Microsoft alkalmazás megalkotása. Az elmúlt 10 évben a Microsoftnál az "intentional programming" (szándékorientált programozás) kutatásával foglalkozott.
Gregor Kiczales a Xerox Palo Alto Kutató Központjában egy fontos új szoftvertechnológiával, az aspektusorientált programozással kapcsolatos kutatások, és az AspectJ aspektusorientált szoftvereszköz fejlesztésének vezetője volt. Charles Simonyi édesapja a tavaly elhunyt Simonyi Károly professzor, akadémikus, aki munkásságáért 2000-ben a Magyar Tudományos Akadémia Aranyérmét kapta.
Üzleti háttér
A Microsofttal született megállapodás biztosítja, hogy Charles Simonyi továbbra is a Microsoft család" fontos tagja marad, és jogosult szellemi tulajdonaként hasznosítani mindazt, amit ő fejlesztett ki és szabadalmaztatott, amíg a Microsoftnál dolgozott. A megállapodás keretében nem történik pénzmozgás. Az ISC nem tervezi részvények kibocsátását.
Charles munkája rendkívül izgalmas, és nagyon örülök, hogy továbbra is kapcsolatban maradunk", mondta Bill Gates, a Microsoft elnöke és vezető szoftverfejlesztője. Az elmúlt évek során Charles számos területen kiemelkedő mértékben járult hozzá a Microsoft sikeréhez, és ez a legutóbbi vállalkozása sok szempontból hatalmas lehetőségeket rejt a programozás jelentékeny mértékű fejlesztésére."
Az elmúlt években a Microsoftnál arról álmodtam, hogy a szándékorientált programozási technológiával foglalkozom majd," - mondta Charles Simonyi. Nagyon izgalmasnak találom, hogy ezt a munkát új vállalatunk fókuszált környezetében folytathatom, és a Microsoft jóváhagyásával dolgozhatunk, amely számomra természetesen nagyon fontos, végül is több mint 20 évig ott dolgoztam."
Kapcsolódó cikkek
- Versenyhivatali áldás a Microsoft-aQuantive ügyletre
- Microsoft-LG szabadalom-engedélyezési megállapodás
- A Mail2Web.com a Microsoft Partner Programban
- A Microsoft a régió legjobb munkahelye
- A Microsoft 6 milliárd dollárért megveszi az Aquantive online marketingcéget
- Microsoft Gold Certified Partner lett a rEVOLUTION
- Dollármilliárdos Microsoft-Lenovo szoftverüzlet
- A Microsoft mégsem akarja megvenni a Yahoo-t
- A Vista a vártnál nagyobb Microsoft bevételt generál
- 6 ország, 90 cég: XAPT szerződés Microsoft Dynamics AX-re