Veszteséges lett a Telenor
Működési szinten ugyanakkor 488 millió korona profit keletkezett a tavalyi azonos időszakról jelentett 1,912 milliárd koronás hiány helyett. Az adózás előtti veszteség 2,547 milliárd koronáról 105 millió koronára csökkent.
A kamat- és adófizetés, valamint leírások előtt számolt alapszintű jövedelmezőségi mutató (EBITDA) többlete 3,891 milliárd koronára nőtt a tavalyi 2,539 milliárd koronáról, az értékesítés 12,209 milliárd koronára emelkedett az egy évvel korábbi 10,016 milliárd koronáról.
Különösen erős, 69 százalékos éves emelkedést mértek a cég mobiltelefon-üzletágában, ahol a forgalom 5,32 milliárd korona volt a harmadik negyedévben. A Telenor ezt főleg a Pannon GSM, valamint a malajziai DiGi.Com és az ukrajnai Kiyvstar érdekeltség konszolidálásával magyarázta. A cégnél - részletek nélkül - közölték azonban, hogy a negyedik negyedévben értékfelmérést tartanak a külföldi érdekeltségeknél.
A Telenor részvénye szerda délben 3,99 százalékos veszteséggel 26,50 korona volt az oslói értéktőzsdén, amelynek irányadó indexe ugyanakkor 0,55 százalékos mínuszban járt. A papír idei eddigi árfolyamcsúcsa 39,60 korona, mélypontja 22,20 korona volt.
Kapcsolódó cikkek
- A Velencei-tónál is gyorsít a Pannon
- Havi száz perc ajándékba a Pannontól
- Meghosszabbított mobil internet akció a Pannonnál
- Májusban 42 ezerrel nőtt a hazai mobil-előfizetők száma
- Pannon 3G/HSDPA már a Balaton környékén is
- "Investor in People" díj újra a Pannonnak
- Magyarország új példaképei
- A Pannon nem ért egyet a GVH döntésével
- A Pannon határidő előtt bevezeti az EU új roaming-tarifáit
- Bonyodalmak a Telenor keleti részesedéseinél