IBM DB2 workshop egyetemi oktatók számára
Az IBM 2002. novemberéig 12 európai egyetemmel állt kapcsolatban a DB2 Egyetemi Projekt keretében, elsősorban német nyelvterületen. Az elmúlt év novemberében az IBM úgy döntött, hogy bővíti ezt a kört két további egyetemmel a Közép-Kelet-Európai régióban. A pályázatot az egyetemek közreműködésével az IBM helyi szervezetei készítették elő. Az IBM Magyarországi Kft. rendhagyó módon nem egy egyetemet nevezett be, hanem az összes hazai felsőoktatási intézményt, így a magyar felsőoktatás megkapta a csatlakozás lehetőségét.
Magyarországon az intézmények közül 3 évenként az előző időszak teljesítménye alapján választják ki az intézmények közül a szakmai vezetőt, a közvetlen kapcsolattartó szervezetet - amely jelenleg az ELTE. A kiválasztás szempontjai például az adott témában születendő diplomamunkák vagy szakdolgozatok, TDK munkák, megkezdett PhD tevékenységek és az IBM DB2 minősített vizsgák száma.
Az IBM Egyetemi programjáról:
Az IBM Scholars Program azért jött létre, hogy felsőoktatási intézmények karai, és kutatói részére biztosítsa az IBM által felkínált akadémiai és kutatási lehetőségeket, forrásokat és egyéb előnyöket. Az IBM Tudományos Program IBM szoftverek, hardverek és technológiák széles skálájára terjed ki. Emellett a program előnyeihez tartozik még a társított oktatási anyagok és tantervek hozzáférhetősége, a kedvezményes könyvvásárlás és rendezvénybelépők, a műszaki támogatás, a közösségi források használata és még sok egyéb kedvezmény.
A Scholars program része a DB2 Egyetemi Program, melynek célja partneri kapcsolatok kiépítése az adatkezelés területén az EMEA régió (Európa, Közel-Kelet és Afrika) kiválasztott egyetemeivel. A továbbképzéseket a németországi böblingeni IBM laboratórium által koordinált, DB2 tanácsadókból álló csapat tartja. A szakértők testre szabott segítséget nyújtanak az egyetemeknek a DB2 termékek tanrendbe való beillesztéséről, így például közreműködnek a tanárképzés, a szakértői workshopok és a DB2 minősítések megszerzésében.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai felkészítés érzékszervi fogyatékosoknak
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.