SAP Learning Solution 2.0
Az oktatás, képzés és továbbképzés a vállalatoknál a személyzeti munka része, így az SAP Learning Solution a mySAP Business Suite-ben az emberi erőforrással, tudástőkével való gazdálkodást támogató Human Capital Management modul személyzetfejlesztési részének, a HR PD-nek kiegészítője. A dolgozók oktatását szervező, az elektronikus tananyag előállítására, tárolására és rendelkezésre bocsátására is képes eszközként a vállalat személyzetfejlesztési tevékenységéhez kapcsoltan integráltan működik.
Az SAP Learning Solution négy pilléren nyugszik: Learning Portal (Oktatási portál), Learning Management System (oktatásmenedzsment rendszer), Authoring Environment (szerzői környezet) és Content Management System (tartalomkezelő rendszer).
A hallgatók számítógépes böngészőprogrammal férnek hozzá az Oktatási Portál tartalmához. Az Oktatási Portálon a hallgató szervezetbeli szerepköre szerint és használati igényei alapján személyre szabva biztosított a rendelkezésre álló tanfolyami kínálat teljes áttekintése illetve a rá vonatkozó oktatási információk. Az egyes hallgatóknak ajánlott, vagy kötelezően előírt tanfolyamok illetve tananyagok a web alapú képzéstől (WBT) és az on-line virtuális tantermi óráktól a hagyományos tantermi oktatásig terjedhetnek. A szerzők a Szerzői Környezet segítségével készítik el és rendszerezik a SCORM ajánlása szerint a tananyagot moduláris, újra felhasználható formában. A Tartalomkezelő Rendszer a tananyagok tároló- és kezelőrendszere. A Képzésmenedzsment Rendszer a HR rendszer részét képezi, így lehetőség van a felhasználó szervezetének munkaköreihez rendelt kompetenciakövetelmények és a beosztásokat betöltő személyek kvalifikációinak folyamatos összehasonlítására és az esetlegesen meglévő hiányosságok gyors és hatékony kezelésére („Skill gap analysis").
Az új verzió, mely a közelmúltban jelent meg, a megoldás minden területén jelentős újdonságokat tartalmaz. Figyelemre méltó ezek közül az Oktatási Portál vonatkozásában a mobil oktatás és az elektronikus aláírás illetve a tananyagokra, oktatási eseményekre vonatkozó hallgatói értékelések támogatása, továbbá a külső, harmadik fél által kezelt tananyag katalógusok és az SAP Enterprise Portal új kollaborációs eszközeinek támogatása, mely utóbbi lehetőséget teremt virtuális tanulóközösségek létrehozásához. A Szerzői Környezet is jelentősen megújult és továbbfejlesztett, felhasználóbarát felületen keresztül olyan új szolgáltatásokat is nyújt, mint például a számonkérés kérdéseinek randomizációja illetve a dinamikus kérdéssor kezelés. A Tartalomkezelő Rendszer az on-line tananyagok kiterjesztett és megújított verziókezelésével teszi könnyebbé a szakemberek munkáját. A Képzésmenedzsment Rendszer is új illetve továbbfejlesztett szolgáltatásokkal áll a felhasználók rendelkezésére, mint például a megújított tanmenetkezelés, új workflow-k alkalmazása vagy továbbfejlesztett jelentéskészítésen túl a termék teljes integrációja az SAP üzleti intelligencia megoldását jelentő SAP Business Warehouse termékkel, mely így az oktatással összefüggő analitikus elemzések elvégzését is támogatja.
Az SAP Learning Solution 2.0 2003 július elsejétől teljes mértékben lokalizálva, magyar felhasználói felülettel áll a felhasználók rendelkezésére.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai felkészítés érzékszervi fogyatékosoknak
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Az Adobe bemutatta a Visual Communicator 3 e-learning szoftvert
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.