Microsoft Business Solutions: Axapta 3.0

forrás Prim Online, 2003. július 1. 15:30
A Microsoft Business Solutions Hungary Kft. piacra dobta a Microsoft Business Solutions–Axapta integrált vállalatirányítási rendszer 3.0-as verziójának Magyarországra lokalizált változatát.
A 3.0-ás verzió újdonságai közé tartozik az eBusiness további gyakorlati kihasználása a B2C, B2E, B2B kapcsolatokban, a vállalatközi együttműködést biztosító és a felhasználókat összekötő Enterprise Portal illetve a különböző üzleti alkalmazásokat is összekötő Commerce Gateway segítségével.

Az Axapta Enterprise Portal-lal az alkalmazottaknak, a partnereknek és az ügyfeleknek hozzáférés biztosítható az Axapta bármely funkciójához, web-es felületen, csupán egy böngésző használatával. Így az internet teljesebb felhasználásával mindig a valós idejű adatokat láthatják, sőt, frissíthetik is bizonyos adataikat. Például az alkalmazottak maguk vihetik be az egyes projektekre vonatkozó munkaidő-elszámolásukat; a vevők frissíthetik szállítási, vagy számlázási címüket, illetve új rendeléseket adhatnak le; a szállítók pedig szükség esetén a termékek, vagy adott szállítások paramétereit módosíthatják. Mindehhez csupán egy böngészőre van szükségük, valamint arra, hogy hozzáférést kapjanak a futó Axapta alkalmazás megfelelő tábláihoz.

A Commerce Gateway használatával különböző üzleti alkalmazásokat lehet összekötni. Így kapcsolat létesíthető például az üzleti partnerek más vállalatirányítási rendszereivel, természetesen adott hozzáférési szintek mellett. Megrendelések küldhetők a szállítók rendszerébe, vagy megrendelések fogadhatók más rendszert használó ügyfelektől.

További újdonságok találhatók a projektszerű folyamatok, a gyártás és a nemzetközi pénzügyi igények támogatásában. A 3.0 verzió alapvetően az ellátási lánc szereplőinek, a vállalatok illetve a vállalat-csoportok tagjainak hatékonyabb belső és külső kommunikációját, kapcsolatépítését és együttműködését segíti – mondta Ládonyi János, a Microsoft Business Solutions Hungary Kft. kereskedelmi és partner igazgatója.

A rendszert közép illetve középnagy vállalatok számára tervezték azzal a céllal, hogy lehetővé tegye a vállalatirányítás különböző területeinek integrált kezelését. Így az Axapta felöleli a pénzügy, a kereskedelem, a logisztika, a termelés, a projekt, az ügyfélkapcsolat-kezelés és a humán erőforrás menedzsmentjét. Már az Axapta első, 1998-ban megjelent verziója is újszerű technológiájának köszönhetően, az internet adta lehetőségek minél teljesebb kiaknázását célozta meg. Így a kezdetektől fogva bizotsította az elektronikus kereskedelem eszközeinek gyors és rugalmas használatát, mind a vállalaton belüli, mind pedig a más vállalatokkal történő kommunikáció terén. Az első verzió megjelenése óta a korszerű technológia nyújtotta lehetőségek kihasználásával és bővítésével, valamint a piaci igények folyamatos elemzésével és követésével mára egy olyan egységes rendszer jött létre, amely könnyen testre szabható, így a vállalatok egyéni igényeihez igazítható.

A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet

A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél. 

2024. november 21. 20:54

Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál

A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról. 

2024. november 21. 19:31

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

MyPhoneExplorer 2.2.0

Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.

2024. november 21. 17:11

Battery Monitor 10.4

A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.

2024. november 21. 17:09

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01