Az IBM chipbe épített szuperszámítógépet fejleszt
A Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA - Fejlett Védelmi Megoldások Fejlesztési Ügynöksége) mintegy 11,1 millió dollárral támogatja a kutatási munkát.
A TRIPS architektúra alapja egy új koncepció, amely a block-oriented execution, vagyis kötegelt végrehajtás nevet viseli. Ez a megközelítés elsősorban abban különbözik a jelenlegi megoldásoktól, hogy a technológiát támogató processzor nem csak néhány utasítást végez el egyszerre, hanem műveletek egész kötegeit, közölte az IBM.
Bár a projekt rendkívül ígéretes, az 1 TFLOPS (1 billió művelet másodpercenként) teljesítményű processzorokra legalább 2010-ig várni kell majd. A kutatók azonban három éven belül ki szeretnének fejleszteni egy olyan chipet, amely négy nagyteljesítményű processzormagot foglal magába.
Ezen processzormagok egyenként 16 műveletet tudnak majd elvégezni egyetlen órajelciklus alatt, ami végeredményben egy olyan chipet eredményez, amely órajelenként 64 műveletet hajt végre. Mindez a fejlesztők által várt 500 MHz-es órajel melett 32 milliárd művelet elvégzését jelenti egyetlen másodperc leforgása alatt.
Az IBM szerint a TRIPS chipek első prototípusai legkésőbb 2005 decemberére készülnek el. 2010-re ezek a chipek már 10 GHz-es órajelen fognak működni, amely az 1 TFLOPS teljesítmény túlszárnyalását jeleni.
Kapcsolódó cikkek
- IBM, Samsung, Chartered, Freescale, Infineon együttműködés a csipfejlesztésben
- Elegendő sávszélesség a teljes iTunes katalógus letöltéséhez 60 másodperc alatt
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- IBM 5GHz-es Power6 CPU
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
- Az IBM megkezdte a 65 nm-es Cell processzor gyártását
- 4-5-6 GHz-es processzorok az ISSCC 2007 konferencián
- Az IBM Power6 processzor újabb részletei
- 4 petaflop sebességű IBM/Cray szuperszámítógép
- Alacsony energia-felvételű IBM PowerPC processzorok
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!