ÁNTSZ: 1,2 milliárd forintos informatikai fejlesztés
A pályázaton a hazai informatikai iparág legnagyobbjai versenyeztek. A PHARE tenderelőírások szerint lefolytatott eljárás során a négy pályázati területből (LOT) hármat (1. hálózatépítés, 2. eszközszállítás és rendszerintegráció, 3. oktatókabinetek kialakítása) az Albacomp nyert el és valósíthatott meg.
„A beruházás értéke meghaladta az 1,2 milliárd forintot: a projekt kivitelezése igen szoros határidőkkel történt, 105 nap alatt kellett kiépíteni a közel 180 telephellyel rendelkező országos hálózatot. A projekt kivitelezésében épp ezért igen nagy szerepe volt az Albacomp és a szállító partnerek határidőre történő, összahangolt együttműködésének" – mondta Laufer Tamás az Albacomp Rt. vezérigazgatója.
A program során kiépítették az ÁNTSZ központi telephelyén a központi erőforrást és az intézményeket összekötő kommunikációs rendszert, a szervezeten belül a hálózatba kapcsolták az informatikai végberendezéseket: a PC-ket, a nyomtatókat és egyéb perifériákat. A kialakított infrastruktúrát felhasználva – egy másik szakértő cég által – párhuzamosan kerülnek kifejlesztésre és telepítésre a különböző járványügyi felügyeleti, illetve az ÁNTSZ egészét szolgáló általános rendszerek.
A hálózati és egyéb eszközök teljes rendszerbe történtő integrálása az Albacomp feladata volt. A szűk határidő miatt különösen nagy feladat volt a projekt hatékony menedzselése.
A minél jobb időkihasználás érdekében az eszközöket (PC, szerver) már az Albacompban installálták és így kerültek kiszállításra.
Így a nyolc kétfős installációs csapat (egy hálózati és egy rendszermérnök) egy hónap alatt a teljes országos hálózat rendszerintegrációját elvégezte. Eközben az ÁNTSZ budapesti Gyáli úti központi telephelyén egy 6 fős helpdesk működött, amely az egyes telephelyek rendszergazdáit segítette az új rendszer beüzemelésében.
A munka folyamatát egy, a – projekt megvalósításáért szakmailag felelős – Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztériumot képviselő szakértő csoport felügyelte. A projektben részt vevő fővállalkozók munkájának koordinálását és a határidők folyamatos betartásának ellenőrzését, a szakértőkkel együttműködve az ÁNTSZ-en belül kialakított jól szervezett koordinátori hálózat biztosította.
A fejlesztés sikerének – a sok szereplő és a gyakran bürokratikus eljárásrend ellenére – egyik kulcsa a szállító és fejlesztő cégek, az ÁNTSZ közreműködő szakemberei és a szakértői csoport közötti jól szervezett, hatékony és szoros együttműködés volt. A tervek szerint az év végére létrejövő teljes rendszer a kapcsolódó oktatásokkal együtt a csaknem 1,9 milliárd forintos projekt eredménye lesz, mely teljesíti Magyarország sikeres uniós csatlakozása előfeltételeként a járványüggyel szemben állított elvárásokat.
Kapcsolódó cikkek
- Getac notebook és tablet PC forgalmazó lett az Albacomp
- Albacomp: jelentős sikerek az új stratégiájával
- Szélessávú internetes hálózat a bicskei kistérségben
- Albacomp: szélessáv elszigetelt kistérségekben
- Új e-önkormányzati rendszer Hódmezővásárhelyen
- A NORG fejleszt az MFB-nél
- Projekttámogatási segédlet esettanulmányokkal
- Albacomp: szélessávú internet Bélapátfalván és környékén
- Albacomp gépek magyar nyelvű Windows Vistával
- Vizitdíj-automata az Albacomptól
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.
A Thermaltake bemutatja első Bumblebee (dongó) színű termékét
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a The Tower 200 Bumblebee Mini toronyházat, egy új színű változatot a közkedvelt The Tower sorozatban. A Tower 200 egy mini-ITX toronyház függőleges kialakítással és kivételes hűtési hatékonysággal. Bár ez a ház kompakt méretű, egy 4090-es grafikus kártya és egy 280 mm-es radiátor is elfér benne. Az új élénk sárga árnyalat hozzáadásával a The Tower 200 sorozat már hat színben kapható: fekete, Snow, Turquoise, Racing Green, Matcha Green és Bumblebee, így könnyedén kiválaszthatod a stílusodhoz illő The Tower 200-at.
Magyarországon is elkezdték blokkolni az AI robotok hozzáférését a weboldalak
Felmérésünk szerint az 1000 legolvasottabb magyar weboldal nagyjából 1%-a blokkolja a mesterséges intelligencia robotok hozzáférését tartalmaikhoz. Világszinten ez az arány már 20% felett jár, de Magyarországon is növekedés várható.
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.