A SAS prediktív modellezéssel bővíti humántőke-menedzsment megoldását

forrás Prim Online, 2003. szeptember 18. 14:40

A megoldás segítségével azonosíthatók azok a munkavállalók, akiknél a leginkább valószínűsíthető az önkéntes felmondás, így a SAS ügyfelek mérsékelhetik a fluktuáció, az elöregedő munkaerő, valamint a gazdasági visszaesés által okozott problémákat.
Az SAS új funkcióval bővítette a SAS Humántőke Menedzsment megoldását. A fejlett, előrejelzésre alkalmas modellezési funkció lehetővé teszi a munkavállalók önkéntes felmondásának előrejelzését, így segíti a szervezeteket a fluktuációhoz kapcsolódó költség- és versenyképesség-problémák kezelésében, valamint az elöregedő munkaerővel és gazdasági visszaeséssel járó kihívások megoldásában. Ezzel a kizárólag a SAS által kínált egyedülálló megoldással az ügyfelek proaktívan alkalmazhatnak célirányos tervezési stratégiákat a dolgozók megtartására és előléptetésére. Ennek eredményeképpen képesek lesznek megtartani azokat a munkavállalókat, ill. munkavállalói csoportokat, akiknek a képzettsége és szaktudása elengedhetetlen a vállalkozás sikeréhez.

Minthogy minden szervezetnél egyedi tényezők befolyásolják a fluktuációt, az újonnan kifejlesztett humántőke menedzsment megoldás a SAS ágazatvezető adatbányászati technikáját alkalmazza azon munkavállalói csoportok azonosítására, amelyeknél leginkább valószínűsíthető, hogy el fogják hagyni az adott vállalatot. Meghatározza, hogy mely szervezeti és általános munkavállalói jellemzők azok – pl. a fizetés, a képzettségi szint vagy szolgálati időtartam –, amelyek a fluktuációban a legnagyobb szerepet játsszák. Ezenkívül rangsorolja a munkavállalókat és meghatározza az egyéni valószínűségét annak, hogy egy adott időkereten belül önként elhagyják-e a vállalatot.

Ezen ismeret birtokában a szervezetek proaktívan támogathatják munkaerővel a vállalat üzleti célkitűzéseit. A két állandó és egyre jelentősebb kihívás közül az első az elöregedő munkaerő problémája. Az Egyesült Államok Népszámlálási Irodája szerint 2015-re az 55 év feletti dolgozók száma várhatóan eléri a 32 milliót az 1990-es 15 millióhoz képest. Öt éven belül a munkavállalók több mint 40%-a lesz 45 éven felüli. Még összetettebbé teszi a problémát, hogy egyre kevesebb új munkavállaló lép be a munkaerőpiacra. A második kihívást a gazdasági visszaesés jelenti. A humánerőforrás-vezetők fokozódó aggodalma, hogy a gazdasági javulással a versenytársak elkezdenek munkaerőt felvenni, így a szervezet sikere szempontjából legkritikusabb szakemberek elhagyhatják a vállalatot.

„A humánerőforrás-gazdálkodás korábban is számos kihívással küzdött, de talán egyik sem volt olyan jelentős, mint amelyik hamarosan a történelem legkomolyabb képzett munkaerő hiányát okozhatja" – mondta Betty Silver, a SAS globális humánerőforrás-kezelési stratégája. „A szervezetek munkaerőforrásaikat megfelelően csoportosíthatják, de csak akkor, ha tudják, hogy melyek a sebezhető pontjaik. Pontosan ez az az ismeret, amit csak a SAS Humántőke Menedzsment megoldása nyújt ágazatvezető prediktív modellezési eszközeivel."

SAS Humántőke Menedzsment megoldása segítséget nyújt a humánerőforrás-szakemberek számára abban, hogy előrelátóan tervezzék meg hatékony humánerőforrás stratégiáikat, beleértve a felmérést és a legjobb gyakorlati megoldások összehasonlítását. A web-alapú, humánerőforrás-specifikus szoftver egyedülálló tulajdonságai közé tartozik, hogy képes elérni, megtisztítani és elemezni a humán erőforrás, a pénzügyi és az egyéb tranzakciós rendszerekből származó adatokat. Ennek eredményeképpen a szervezetek tényeken alapuló adatokat használhatnak munkaerő-gazdálkodási gyakorlatuk előrelátó kialakításához, amely támogatja a vállalat üzleti célkitűzéseit.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36