A tőkehiány a gátja a technológiai cégek fejlődésének

Az alternatív telekommunikáció átveszi a vezetést a "technológiai tigrisek" között

forrás Prim Online, 2003. október 8. 14:26

A Deloitte a tegnapi napon bejelentette a leggyorsabb ütemben fejlődő
közép-európai technológiai vállalatok körében évenként elkészített
„Fast 50" felmérésének eredményét. Az idei év győztese a cseh Aliatel,
amely 4,846%-os növekedést ért el az elmúlt öt évben. A kiegészítő
felmérésben a Fast 50 technológiai cégek több, mint fele kifejezte
aggodalmát a korlátozottan rendelkezésre álló tőke fölött, és a legfőbb
kihívásként az értékesítést, és a marketinget jelölte meg.
A Fast 50 cégek között 2003-ban első helyet elérő Aliatel egy csehországi székhelyű alternatív telekommunikációs cég. Az elmúlt öt év során az Aliatel hang-, adat-, és internet-szolgáltatásainak portfóliójából származó bevétele elképesztő mértékben, 4,846%-kal nőtt. Ez kétszer akkora növekedést jelent, mint az idei Fast 50 felmérésben szereplő bármely más vállalaté.

A második helyet a lengyel internetszolgáltató, a Home.pl szerezte meg, 2,280%-os növekedéssel. A harmadik, negyedik és ötödik helyen az alábbi cégek állnak: Obchodni dum.cz, a háztartási és egyéb elektronikai készülékeket forgalmazó legnagyobb csehországi online áruház üzemeltetője (1,974%); a P.U.P. SPIN, egy adminisztrációs és számlázási IT-szolgáltatásokra specializálódott lengyel cég (1,847%); és az ICZ, amely egy cseh IT-megoldásokat nyújtó és rendszer-integrátor vállalat (1,436%).

„A lassú gazdaság, és a tőkéhez való korlátozott hozzáférés ellenére, van néhány fantasztikusan teljesítő cég a régióban," – mondta John Wilson, a Közép-európai Fast 50 koordinátora. „Ezek olyan vállalatok, amelyek kiváló termékeiket a megfelelő időben hozták ki a piacra, és minőségi humán erőforrással dolgoznak. Ezeket a vállalatokat tekintve az látszik, hogy van a régióban a vállalatoknak egy olyan csoportja, amely képes megvalósítani az elképzeléseit."

Idén nehezebbek voltak a jelentkezés feltételei. A fő kategóriába tartozó cégeknek legalább öt éve kell működniük, és a működés első évében (1998) legalább 50,000 EUR bevétellel kellett hogy rendelkezzenek. A Közép-európai Fast 50 felmérésbe tartozó cégeknek a központjuk is Közép-Európában kell, hogy legyen, kizárva ezzel a versenyből a külföldi tulajdonú leányvállalatokat.

A fiatalabb cégek bemutatására megalkották a „Rising Star" kategóriát. Olyan vállalatok tartoznak ide, amelyek gyorsan szereznek nevet maguknak a közép-európai technológiai szférában. A Rising Star cégek 3-5 éve léteznek, és eleget tesznek a Fast 50 korábbi kritériumának, miszerint három éve működnek, és az első évben legalább 30,000 EUR bevétellel rendelkeztek.

A Rising Star rangsorában az első helyen a Hoga.pl – egy lengyel internetszolgáltató és e-shop – áll. Bevétele 1,727 %-kal nőtt az összehasonlítási időszak során. Második helyen a ZOOM International, a cseh székhelyű szoftverbiztonsági rendszereket fejlesztő cég áll, 1,476%-os növekedéssel. A cseh Internet-szolgáltató, az Aaron Group a harmadik, 1,446%-os bevétel-növekedéssel. A membrán szállító fehérjék és a daganatos betegségek többféle gyógyszerre való rezisztenciájának orvosi kutatására és fejlesztésére szakosodott magyar SOLVO Biotechnology áll a negyedik helyen (1,371%), az e-kereskedelemmel foglalkozó lengyel Merlin.com.pl (1,327%) pedig az ötödik a Rising Star vállalatok rangsorában.

All-star vállalatok

A Fast 50 verseny legkiemelkedőbb kategóriája az „All star", amelybe a folyamatos bevétel-növekedést fenntartó cégek kerülnek. Az All star kategóriában azok a vállalatok indulhatnak, amelyek az elmúlt három egymást követő évben helyezést értek el a Fast 50-ben. Az All-stars klub tagjai közé tartozik a cseh TES Media, egy piacvezető kábeltévé-vállalat; az internetes megjelenésekkel és tanácsadással foglalkozó Internet Info; a szoftvermegoldásokat szolgáltató Logos; az e-business és online szolgáltatásokkal kapcsolatos tanácsadó cég, a Fractal, mely repülőjegy-rendelési lehetőséget is nyújtó e-üzletet működtet; az e-business szoftvereket gyártó Brain System; valamint az alábbi magyar vállalatok: az ICON, IT infrastruktúra és biztonsági rendszer tervező cég; a call-center megoldásokkal és CRP-szolgáltatással foglalkozó Marketlink; illetve a lettországi Lursoft IT, amely üzleti adatoknak az interneten való közzétételével foglalkozik.
Kulcsszavak: trend kutatás

A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet

A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél. 

2024. november 21. 20:54

Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál

A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról. 

2024. november 21. 19:31

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

MyPhoneExplorer 2.2.0

Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.

2024. november 21. 17:11

Battery Monitor 10.4

A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.

2024. november 21. 17:09

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01