IDC: Globális adattárolási eszközökre vonatkozó előrejelzés
A SAS megtartotta vezető szerepét az adattárház kiaknázási eszközök piacán
A vállalat-összevonások újabb hulláma sok vállalkozást arra ösztönöz,
hogy a több helyről származó adatokat minél hatékonyabban érjék el. A
SAS megkönnyíti ügyfelei számára az adatok elérését gyakorlatilag
bármely adatbázisról vagy platformról legyen szó, beleértve a vállalati
alkalmazásokat is.
Az IDC meghatározása szerint az adattárházakhoz való hozzáférés eszközei azok, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára a különféle adattárházakban tárolt információk elérését és elemzését. „A SAS nem csupán az üzleti intelligencia szoftverek egyik legszélesebb portfoliójával rendelkezik, hanem vezető pozíciót tart fenn a piac több szegmensében, többek között az adattárház kiaknázási eszközök területén" – mondta Dan Vesset, az IDC kutatási vezetője. „A SAS által kínált eszközök és alkalmazások széles skálája azt a lehetőséget kínálja a szervezetek számára, hogy csökkentsék integrált szoftvereik komplexitását és az ezzel járó karbantartási költségeket."
"Támogatjuk ügyfeleinket szellemi tőkéjük megőrzésében és teljes kihasználásában" – nyilatkozta Tho Nguyen, a SAS adatintegrációs stratégiájának vezetője. „A SAS technológiája lehetővé teszi adatok bármely helyről történő kinyerését, akár vállalati alkalmazásokról, akár relációs vagy nagygépes rendszerekről van szó. A szervezeteket erősen foglalkoztatja az a kérdés, hogy az újabb akvizíciók hogyan befolyásolják majd az adatelérést új vagy ismeretlen platformokról, a SAS ügyfelei azonban tudják, hogy adataik könnyen hozzáférhetőek és átalakíthatóak döntéshozatali célokra akkor, amikor arra a legnagyobb szükség van."
A SAS alkalmazásával a Sprint pontosabban előre tudja jelezni ügyfelei igényeit, így a távközlési szolgáltató jelentős előnyre tett szert a szolgáltatások hatékonyabb pozícionálásával, illetve a lemorzsolódás csökkentésével. „A SAS azáltal, hogy hozzáférhetővé tett számunkra számos adattárolóban őrzött több, mint 20 belső adatforrást, átfogóbb ismeretek beszerzését teszi lehetővé ügyfeleinkkel kapcsolatosan." – mondta Flint Craver, a Sprint marketing-információs vezetője. „Ez segítette marketing-csapatunkat abban, hogy az eddiginél teljesebb képet alakítsanak ki ügyfeleinkről és a lehetséges ügyfélkörről, lehetővé téve ezzel, hogy több üzleti lehetőséget fedezzenek fel és azokra reagáljanak."
A SAS adatintegrációs stratégiája magában foglalja egy egységesített és rendelkezésre álló adatforrás kialakítását tekintet nélkül az adatok eredeti forrására vagy platformjára. A SAS ETL (Extraction, Transformation, Load integrated with Data Quality – azaz adatkinyerés, átalakítás, adatbetöltés kiegészítve az integrált adatminőséggel kezeléssel) az az integrációs platform, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára adatok kinyerését bármely forrásból, beleértve az olyan vállalati alkalmazásokat is, mint az Oracle, a PeopleSoft, a Siebel és a SAP, valamint különféle relációs és nem relációs egyéb adatforrásokat. A SAS adathozzáférési technológiája ezenkívül adatellenőrzési funkcióval is rendelkezik, olyan nagyteljesítményű adat átalakítási eszközökkel, amelyek lehetővé teszik a felhasználó számára a komplex vállalati alkalmazási adatstruktúrák megértését. Függetlenül attól, hogy az adatok hol tárolódnak, a SAS biztosítja az elérésükhöz és elemzésükhöz szükséges eszközöket.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az Oracle kis- és középvállalatoknak szánt üzleti adatelemzési és adattárházrendszere
- Aktuális trendek a kockázatkezelési piacon
- A távközlési és pénzügyi szektorra fókuszál hazánkban a Teradata
- Hurrikán-előrejelzés SAS-szoftverrel
- IDC: Adattár-virtualizációs és adatközpont konferencia 2007
- Symantec adatközpont automatizálás Veritas Server Foundation megoldással
- Új világrekordot állított fel a SAS
- Tovább bővült a notebookpiac Magyarországon is
- Élénkíti a versenyt a mobil-számhordozhatóság
- IDC Adattárolási Konferencia: az e-mailek okozzák a legtöbb fejfájást
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.