Kuratóriumi döntés az InfoPark alapítvány által támogatandó pályázatokról
Az Infopark Alapítvány 2003. május 15-én hirdette meg az Ötlettől a
megvalósításig címmel informatikai és kapcsolódó kutatási-fejlesztési
tevékenység támogatására pályázati felhívását. 2003. szeptember 30-án
az Alapítvány kuratóriuma kiválasztotta azokat a pályázatokat,
amelyeket támogatásában részesíti.
A pályázatokat első körben két főből álló bizottság bírálta el, amely augusztus 25-ig kiválasztotta a legjobb 11 pályaművet. A második bírálati kör eredménye után, a szakértői javaslatok figyelembe vételével hozta meg döntését 2003. szeptember 30-án az InfoPark Alapítvány kuratóriuma, kiválasztva azokat a pályázatokat, amelyeket támogatásában részesíti.
Az InfoPark Alapítványt azzal a céllal alapította az InfoPark Rt., hogy a lágymányosi Informatikai és Technológiai Innovációs Park megvalósulási céljait figyelembe véve, kiemelten a társadalom és a gazdaság fejlődését elősegítő, a tudomány és a gazdaság közötti kapcsolatrendszer elősegítését szolgáló alkalmazott kutatás-fejlesztési tevékenységet, illetve a K+F tevékenység hasznosítását támogassa.
Az alapítói célokat szem előtt tartva, támogatásban részesül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem két kutatócsoportja, az Eötvös Loránd Tudományegyetem két, a győri Széchenyi István Egyetem egy pályázója. Támogatja az Alapítvány továbbá három, az Infoparkba betelepült, informatikai vállalkozás innovatív fejlesztési projektjét.
A kiválasztás szempontjai között kiemelt szerepet kapott az ötlet innovációs tartalma, a megvalósulás valószínűsége, a gazdasági hasznosíthatósága, illeszkedése a hazai, nemzetközi kutatások trendjébe. A pályázatok támogatását a német IVG Immobilien AG 1 millió márkás adománya tette lehetővé. A legjobb ötletek megvalósítását az Alapítvány összesen 38,8 millió forinttal támogatja.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2003. november 6-án 11 órakor kerül majd sor az Infopark B épületében (1117 Budapest, Infopark sétány 3.). Az eredményhirdetéssel egyidejűleg hangzik el az InfoPark Alapítvány 2004. évi pályázati felhívása is.
OTS-Cégvonal
Kapcsolódó cikkek
- Rátz Tanár Úr Életműdíj - hetedszer
- Alkalmatlanság miatt felfüggesztették a személyügyi rendszer pályázatot
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- Kiírták az "Év információvédelmi diplomadolgozata" pályázatot
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
- Vlog-futam: videoblog pályázat
- Projekttámogatási segédlet esettanulmányokkal
- A beruházások támogatásának menetrendje
- A korszerű önkormányzatokért: pályázat szoftverbeszerzésre
- Medicover.hu: az Év Honlapja Egészségügy kategóriában
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.