Vállalatirányítási rendszer kis és középvállalkozások számára Olaszországból
Az ITware Kft. kizárólagos szerződést kötött a genovai székhelyű Microarea-val, az olasz cég MAGO.net névre hallgató vállalatirányítási megoldásainak magyarországi disztribúciójára. A MAGO piacvezető termék Olaszországban az ERP-piacon, a kis- és középvállalati szegmensben.
- Főkönyvi modul
- Vevői/Szállítói analitika
- Logisztikai modul
- Rendelés nyilvántartás
- Beszerzés nyilvántartás
- Gyártás irányítás (standard, advanced, planning)
- Tárgyi eszköz modul
- Management & analízis modul
- Költségtervezés támogatási modul
- Intrastat (EU) stb.
A mobilmegoldások használhatósága (palmtop, PDA) szintén a rendszer részét képezik. A modulrendszerben felépített alkalmazás a vállalkozások folyamatainak és a különböző folyamatok tervezésének és nyomon követésének lehetőségét is magában foglalja.
Ez az ERP szoftver teljes egészében a Microsoft .NET technológiára épül. A MAGO.net az első ilyen technológiára épülő vállalatirányítási rendszer. A MAGO.net architektúrája a következőkre alapul:
- Web service & SOAP
- XML
- C# applikáció GDI interface-szel
- Integrálható vertikális megoldások
- Woorm.NET – univerzális riportkészítő eszköz
Az installálás és az upgrade teljes egészében a Interneten keresztül történik.
A szoftver értékesítése Magyarország területére kiterjedő viszonteladói hálózattal a jövő év elején kezdődik. A MAGO.net célpiaca a kis és középvállalatok köre, a szoftver flexibilitása, és árazása is az ilyen méretű szervezetek követelményeinek felel meg.
- A Microarea Olaszország egyik legdinamikusabban fejlődő IT vállalkozása. A cég 20 évre visszatekintő szoftverfejlesztési tapasztalattal, több mint 15 ezer installációval, és 220 viszontértékesítő partnerrel rendelkezik Olaszországban. A Microarea a Microsoft és az Oracle kiemelt, stratégiai partnere.
- Az ITware tapasztalt partner, professzionális IT csapat, amely rugalmas szervezeti formában, teljes körű, személyre szabott megoldásokat kínál partnereinek. A 2001-ben alakult cég teljes egészében magyar tulajdonú. Főleg mobilkommunikációs rendszerek fejlesztésével, és üzemeltetésével foglalkozik. Az ITware szakember gárdája több mint 10 éve dolgozik a magyarországi mobilkommunikáció élvonalában. A 0660 és a Westel komplex informatikai kiszolgálásában szerzett tapasztalatait nyújtja az ERP piacon ügyfeleinek.
Kapcsolódó cikkek
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
- 6 ország, 90 cég: XAPT szerződés Microsoft Dynamics AX-re
- HostLogic: SAP-ban az élen
- Számadó újdonságok: virtuális könyvelő és menedzsmentrendszerek
- Kereskedelmi banki ügyvitel Microsoft Dynamics AX-en
- HostLogic: Decemberi dömping a kkv-s ERP-eladásoknál
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- MS ERP megoldás építőipari és holding vállalatokra
- Axiál - regionális szerepvállalás Infosys támogatással
- Az SAP világszinten piacvezető a vállalati informatikai megoldások területén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.