Megabitek a magyar ugaron - jövő héten Internet Hungary
Minden korábbinál többen lesznek idén Tihanyban
Az eddig beérkezett jelentkezések alapján már szinte biztosra mondható,
hogy az idei, sorrendben negyedik Internet Hungary konferencián minden
eddiginél nagyobb számban vesznek majd részt a hazai informatikai,
hírközlési és kommunikációs szakma, a felhasználók és a megrendelők, az
államigazgatás, a kormányzati szektor és az önkormányzatok, a
meghatározó nagyvállalatok és a kis- és közepes méretű vállalkozások
képviselői. Az elmúlt három évben a tihanyi konferencián alkalmanként
csaknem ezren vettek részt, s ezzel az Internet Hungary Magyarországon
a maga nemében a legjelentősebb szakmai fórummá lépett elő.
Minden bizonnyal vitákra ad majd okot az elmúlt egy év történéseinek értékelése, hiszen a tavalyi Internet Hungary óta sokak szerint jószerivel semmi előrelépés nem történt a magyarországi információs társadalom kialakulása terén, sőt: a kormányzatnak elképzelése sincs a követendő stratégiáról. Mások szerint viszont óriási lendülettel épül a magyar információs társadalom, a minisztérium tudatos programjainak és átgondolt stratégiájának köszönhetően. A konferencia célja annak lehetőség szerint pontos megértése, hogy mi is történt az elmúlt egy évben és hol tart ma a magyar információs társadalom? Milyen kilátásokkal indulunk neki a következő éveknek: van-e esély arra, hogy a terület az EU-csatlakozást követően a magyar gazdaság húzóágazatai közé kerüljön? Mit kellene tenni ennek érdekében a kormányzat, a szakma, a civil szervezetek és a tudomány képviselőinek?
Ízelítőül néhány a tervezett előadások és fórumok közül:
A kockázati tőke bolyongásai; Mitől leszek internet-milliomos? Hogyan keressünk piacot a nagyvilágban? A csatlakozást követően exportőrök vagy importőrök leszünk? Mi lesz az üzleti sláger az elkövetkező időszakban? Mi a siker titka, illetve mit kellene tenni Magyarországon a gyors felzárkózás érdekében? Hol vannak a milliárdos megrendelések? Hogyan lehet pénzhez jutni, ki és milyen szempontok szerint dönt az állami megrendelésekről, pályázatokról? Az "internet" szó említése milyen kontextusba került az elmúlt időszakban: érdekli-e a magyar közönséget az internet, és ha igen, miért nem? Az oktatás, a felnőttképzés és a kommunikáció jelentősége: lehet-e "tanítani a piacot"? Ha igen, kinek a feladata? A vonalkódos tehén és a csippirszinges disznó: az informatika megjelenése a mezőgazdaságban; internetes újságírás, webes publikációk: nézetek, és nézetkülönbségek a "netújságírással" kapcsolatban; Veszélyezteti-e az új média a hagyományos médiaszegmensek reklámpiacát? Lyukak a szabályozásban, törvényi akadályok az információs társadalom útjában; Elszámolóház: hogyan lehet fizettetni a letöltésekért? (Digital Rights Management); Te is fiam Blútusz! Verseny vagy kooperáció: WiFi, broadband, mobilinternet; és így tovább.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Fizetni vagy nem fizetni – ez itt az info-kérdés
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Grepton Folyamatok e-Z-ig Szakmai Konferencia
- Forum Nokia technológiai napok Magyarországon
- Systems' Day konferencia - először
- IDC: Adattár-virtualizációs és adatközpont konferencia 2007
- Marketing 2.0: üzenetek helyett dialógus
- Májusban Budapest a projektmenedzsment világ fővárosa
- Valós és virtuális JavaOne a környezettudatosság jegyében
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
MonitorInfoView 1.25
A MonitorInfoView egy kis segédprogram, amely lényeges információkat jelenít meg a monitorról: a gyártási hét/év, a monitor gyártója, a monitor modellje, a támogatott megjelenítési módok stb. A kapott eredményeket egyszerű szöveg, HTML, XML vagy CSV fájlformátumba exportálhatjuk.
WizTree 4.22
A gyors kis program pillanatok alatt átvizsgálja a merevlemezünket és áttekinthető módon megmutatja, hogy melyek azok a fájlok, mappák amik a legtöbb helyet foglalják el gépünkön.
Megjelent a Switch'nstor 9 Gen2
Az ASUSTOR Inc. bejelentette a kilencportos hibrid 10 GbE-s/2,5 GbE-s Switch’nstor 9 Gen2 megjelenését, ami nyolc 2,5 gigabites Ethernet porttal és egy 10 GbE-s SFP+ porttal érkezik a NAS-eszközök csatlakoztatásához. Csatlakoztass egy 10 gigabites Ethernettel érkező ASUSTOR NAS-t és biztosíts akár négy kliensnek teljes sebességű 2,5 gigabites sebességű Ethernet-hozzáférést szűk keresztmetszetek nélkül, ami javítja az alkotók és vállalatok munkavégzési hatékonyságát!