IVSZ: megállapodás az "indiai IVSZ-szel"
A küldöttség elsődleges céljának tekinti a két ország gazdasági és kereskedelmi kapcsolatainak bővítését és szorosabbá tételét, amelyben nagy hangsúlyt kap az informatika. A delegáció tagjaként Kóka János IVSZ-elnök a Magyar-indiai Közös Üzleti Tanács, az Indiai Kereskedelmi és Iparkamarák (FICCI) és az Indiai Gyáriparosok Szövetségének (CII) képviselőivel találkozott és együttműködési megállapodást kötött a helyi legnagyobb informatikai vállalkozásokat tömörítő szövetséggel.
Az "India = szoftvernagyhatalom" 20 évvel ezelőtt csupán egy álom volt, ma már valóság: India alig több mint másfél évtized alatt a világpiac meghatározó szereplőjévé vált az informatikában. Ahhoz, hogy bármilyen versenypozíciónk legyen globálisan és az EU-ban, a szövetség szerint Magyarország számára sem vezethet más út a tudásalapú gazdaság felé. Épp ezért az IVSZ a látogatás kiemelt céljának annak az intézményi struktúrájának - és adaptációs lehetőségének - megismerését, valamint gazdasági kapcsolatokkal való alátámasztását tartja, amely ezt a léptékváltást az indiai ICT ipar számára lehetővé tette.
Kóka János szerint a magyar információs és kommunikációs technológiai ipar érdeke, hogy olyan vezető indiai szoftveripari cégek telepedjenek meg Magyarországon, és használják hazánkat európai hídfőállásként, amelyek csúcstechnológiát, kifinomult munkafolyamatokat, világszínvonalú termékeket és szolgáltatásokat hoznak magukkal. Épp ezért az indiai tárgyalások során az IVSZ az átgondolt nyitottság vezérelvét követi.
Az indiai cégek számára Magyarország jól képzett és európai nyelveket beszélő munkaerőt, megfizethető működési költségeket, az európai vevők közelségét, stabil pénzügyi és gazdasági klímát, biztonságos adatkezelést, exportkorlátozás-mentes környezetet kínál. Magyarország számára cserébe olyan szoftver ipari ún. "niche-market"-eket, azaz piaci réseket kell keresni Indiában, ahol egyedülálló szakértelmünk érvényesülhet. Ilyen lehet az adatvédelem, a karakterfelismerő rendszerek, a CAD (szoftverrel támogatott, építészeti) tervezés, az ún. embedded, azaz pl. mobiltelefonokba beillesztett szoftverfejlesztés vagy a vírusvédelem - amelyek valószínűleg a következő évtizedek legfontosabb szakmai kérései, megoldandó problémái és így legnagyobb üzletei lesznek.
Ma 16,5 milliárd dolláros piacával India szoftvernagyhatalmi voltát annak köszönheti, hogy az IT cégek és a kormányzat 1988-ban létrehozták a NassCom nevű „indiai IVSZ”-t, a hazainál sokkal szorosabbra fonva az állam és a szakma kapcsolatát. Szekfű Balázs, az IVSZ igazgatója elmondta, hogy Magyarországon is szükség van egy kormányzati iniciatívára, amely összefogva a tudásipar szereplőivel megteremteni a NassCom példáján a magyar tudásipar kiemelt támogatásának módozatait export szubvenciókkal, kutatás-fejlesztési támogatásokkal, államilag fenntartott innovációs parkok létrehozásával.
Kapcsolódó cikkek
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- Ismét magyar tag a legnagyobb európai infokommunikációs szövetség elnökségében
- Új vezető az IVSZ élén
- Tizedik alkalommal lehet pályázni az IVSZ Gyurós Tibor-díjára
- Szittya Tamás az IVSZ "Nemzetközi piac, hardver-szoftver kereskedők" szakterületének vezetője
- Új elnökség és szervezeti átalakítás az IVSZ-ben
- Szathmári Géza az IVSZ alelnöke lett
- IVSZ Üzleti Akadémia: Beck György, Bojár Gábor és Kemény Dénes a vezetésről
- Az IVSZ szerint létfontosságú a szerzői jogdíjak rendszerének reformja
- Egy héten belül két rangos iparági elismerés
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.