EU kontra Microsoft: csökkent értékű operációs rendszer?
Kiss Ádám Zoltán, 2003. november 13. 22:45
A háromnapos meghallgatásról kiszivárgott hírek szerint a Microsoft azzal szeretné leszerelni az EU kérését, miszerint távolítsák el a Media Playert az operációs rendszerekből, hogy ezáltal az EU polgárai csökkent értékű szoftvert kapnának.
Mint ismeretes, az USA a legutóbbi elnökválasztás után hirtelen elállt a korábban indított Microsoft-pertől, ám az EU kijelentette, hogy ez őket nem befolyásolja saját döntésük meghozatalában. A megkérdőjelezhető piaci magatartás mellett az egyik legkézzelfoghatóbb aggály az, hogy a Microsoft a Windows operációs rendszerekbe beépítve kínálja Media Playerét. A szoftvergyártó mostani védekezése azonban nagyon az egyik pólusba tolja el a kérdést. Az alternatív médialejátszók szerint nem a Windows Media Player megléte a gond, hanem az, hogy a programot együtt adják az operációs rendszerrel, és ráadásul a 9-es változattól fogva eltávolíthatatlan. A kisebb fejlesztők, valamint a RealPlayer és a QuickTime készítői szerint a cél a Windows formátum túlsúlyának kivívása a médiatartalomban. A lehetséges megoldás azonban nem csak a teljes eltüntetés vagy a jelenlegi állapot fenntartása lehet. Elképzelhető például a szoftver külön installálólemezen történő szállítása vagy a letörölhetőség biztosítása is.
Kapcsolódó cikkek
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- Nem megfelelő megoldás az EU-nak a Microsoft feldarabolása
- EU per: együttműködésre készül a Microsoft
- Az EU magasnak tartja a Microsoft licencdíjait
- 20 napos hosszabbítást kapott a Microsoft az EU-tól
- Újabb Uniós bírság várhat a Microsoftra
- Intellektuális kalózkodással vádolják a Microsoftot
- Az EU újabb bírsággal fenyegeti a Microsoftot
- A Microsoft fellebbezett a többszáz-milliós büntetés ellen
- Amerikai kormánylobbi a Microsoft-EU ügyben
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
2024. december 21. 13:49